Akrobatikos asas: kai svaigina veikla, apie alkoholį nė negalvoji

353
Kairėje - V. Mažeika (asm. archyvo nuotr.)

Nutrūktgalviškus triukus atliekantis Vygintas Mažeika sportu susidomėjo dar vaikystėje. Šiuo metu vaikinas veda akrobatikos treniruotes, užsiima filmavimu, montavimu, fotografija. Vygintas sako, kad būtent blaivus, sveikas gyvenimo būdas padeda išlaikyti jėgas tokiam aktyviam gyvenimui.

Jis papasakojo mums savo sėkmės istoriją.

V. Mažeika (asm. archyvo nuotr.)

Paauglystėje esu ragavęs alkoholio, tačiau noro vartoti nejutau. Gal labiausiai traukia saldus skonis arba apsvaigimas, bet kadangi užsiiminėjau akrobatika, tai ir taip apsvaigdavau – nuo įvairiausių triukų galva apsisukdavo. Tai nejusdamas tam poreikio, palaipsniui atsisakiau alkoholio visiškai, nebuvo kažkokio lūžio.

Didelė buvo mamos įtaka. Dažnai išeidavome kartu pasivaikščioti, būdavome gamtoje. Vėliau su draugais pamėgome įvairius žaidimus ne namie, o kieme. Dažniausiai tai būdavo futbolas, krepšinis, visokie karai. Dar susigalvodavome visokių estafečių, darydavome įvairius pratimus. Todėl ir dabar laisvalaikį mėgstu leisti aktyviai, keliauti, kažką naujo pamatyti ar išbandyti, išvykti į gamtą, sportuoti ir atlikti triukus.

Mama apie sūnaus triukus sužinodavo iš kitų

Mama dirbo mokytoja, tai būdavo, kad vaikai jai parodydavo filmukų, kuriuose atlieku triukus. Aišku, didžiuodavosi, bet ir bijodavo, kad nusilaušiu sprandą, tėtis reaguodavo ramiau.

V. Mažeika (asm. archyvo nuotr.)

Su kai kuriais iš vaikinų anksčiau susitikdavome pasportuoti, taip ir subūrėme grupę. Darome įvairius pasirodymus. Žmonėms patinka stebėti akrobatinius triukus, pamatyti, ką sugeba kiti. Būna, pasikviečia į renginius, koncertus. Pasirodymams buvome susijungę su merginų šokių grupe ,,Laisvė“ ir Palangoje vykstančiame festivalyje penkis metus iš eilės užimdavome pirmąją vietą“.

Sveikas maistas – gera savijauta ir atsigavę skonio receptoriai

Pradėjęs rimčiau domėtis ,,Pole dance“ nusprendžiau įkurti savo studiją. Įrenginėjant studiją likdavo mažiau laiko sportui, suprastėjo mityba, joje atsirado ir greito maisto. Po poros mėnesių pajutau, kad darosi sunkiau atlikti tam tikrus pratimus, triukus, atsirado daugiau riebalinio sluoksnio. Savijauta prastesnė, mažėja motyvacijos, kai matai pasikeitusį kūną.

V. Mažeika (asm. archyvo nuotr.)

Niekada nesilaikiau griežtos dietos, bet eidamas į sporto salę pradėjau prisižiūrėti, kad gaučiau pakankamai baltymų, vitaminų iš daržovių. Sveikai maitinantis vizualiai atrodai ir jautiesi geriau. Skonio receptoriai pasikeičia – vieni patiekalai tampa skanesni už tuos nesveikus, kuriuos anksčiau mėgdavai.

Kai sportui trūksta motyvacijos

Geriausia, kai atsiranda sportuojantis draugas arba įsitrauki į tokių žmonių kompaniją. Jie priverčia sportuoti ir patį, nes greičiausiai ir laisvalaikį leisite aktyviai. Dar padeda su sportu susijusių internetinių vaizdo įrašų peržiūros. Pats esu įkvėpęs nemažai žmonių iš savo rajono. Būna, iš kitų miestų sutinka mane kas ir sako, kad yra matę mano vaizdo įrašų, kuriuose atlieku triukus ir kad patiems atsirado daugiau motyvacijos.

Dar siūlau išbandyti grupines treniruotes, o jeigu treneris geras, įkvepiantis, tai tikrai suteiks daug motyvacijos. Verta pabandyti nueiti ir į sporto klubą, įvairius renginius. Stengtis išbandyti kuo daugiau sporto rūšių ir atrasti tokią, kuri teiktų daugiausia malonumo. Juk sportas duoda ne tik įspūdžius ar puikią savijautą, bet ir gerus draugus.

Justina Tamošiūnaitė

Redagavo Milda Noreikaitė

DALINTIS

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here