Dviračiu į mėnulį

195

Žmogaus amžių išduoda ne skaičiai pase, o gyvenimo būdas. Tuo buvo galima įsitikinti antradienį užsukus į Senvagėje šurmuliavusį senjorų dviratininkų susitikimą, kuriame geros nuotaikos ir energijos netrūko.

Ratuoti senjorai ir sveikos gyvensenos puoselėtojai ne tik džiaugėsi galintys susitikti su bendraminčiais, bet ir sveikino ilgametį Panevėžio sveikuolių klubo „Atgaiva“ vadovą Kazimierą Ilginį. Energijos nestokojantis vyras per 45 metus dviračiu yra numynęs net 200 tūkst. kilometrų.

Į susitikimą atvažiavę senjorai ir jaunieji dviratininkai aplink Senvagę apsuko tris ratus: už Lietuvą, jos žmones ir Panevėžio dviratininkus.

Gausių susirinkusiųjų plojimų ir dėmesio sulaukė tie senjorai, kurie, į pirmąsias gretas užleidę jaunimą, mėgavosi geru oru ir neskubėdami suko ratus. Netrumpą dviratininkų koloną į priekį vedė energingasis K. Ilginis.

Pro šalį dviračiu važiavusi senjorė Aldona, išvydusi pulką dviratininkų, taip pat įsisuko į šventinį šurmulį. Iš pradžių panevėžietė abejojo, ar verta prisidėti, nes gąsdino, jog susirinkę nemažai jaunuolių. Tačiau moteris baimę nugalėjo ir vėliau džiaugėsi su vėjeliu įveikusi atstumą.

„Visada laukiu pavasario, kada galėsiu išsitraukti dviratį. Pėsčiomis tokių didelių atstumų, kiek galiu nuvažiuoti su dviračiu, neįveikčiau. Su dviračiu daug lengviau…“ – „Sekundei“ sakė sveiką gyvenseną propaguojanti panevėžietė.

Į senjorų dviratininkų šventę atskubėjo ir fotomenininkas Petras Kaupelis, savo gyvenimo be dviračio taip pat neįsivaizduojantis. Fotografas juo važinėja ir žiemą: nei sniegas, nei šalčiai jo ryžto per dieną įveikti tam tikrą skaičių kilometrų jau daug metų nepalaužia.

Įpusėjo kelionę į Mėnulį

Į popietę susirinko sveikuolių klubo „Atgaiva“ nariai, to paties pavadinimo choro choristai, dviračių klubo „Dviratis“ pirmininkas Stanislovas Grubliauskas ir jo pavaduotojas Rimantas Narkūnas.

Pagerbti Panevėžio dviratininkų, pasidžiaugti K. Ilginio sėkme atvyko Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė ir viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė. Panevėžyje kadaise studijavusi jauna moteris prasitarė, kad K. Ilginis jai pavyzdys, kuriuo ji norinti sekti visą gyvenimą.

Neseniai naujuoju Sveikuolių sąjungos prezidentu išrinktas S. Dailidė jau ne kartą yra įrodęs, kad žygiai dviračiu jam ne naujiena. Beveik prieš metus jis dviračiu iš Vilniaus numynė į Paryžių, miestus skiria apie 2000 kilometrų. Tokį atstumą jis įveikė vos per dvidešimt dienų. Jaunasis prezidentas prasitarė turintis tradiciją kiekvienais metais į Palangą nuvažiuoti dviračiu.

Klubo „Dviratis“ pirmininkui S. Grubliauskui žygiai dviračiu tapę gyvenimo būdu. Jis sako nesitikėjęs, jog į senjorų dviratininkų popietę susirinks toks gausus dviračių entuziastų būrys.

Nors K. Ilginis tikėjosi, kad jo įspūdingas maršrutas liks nepastebėtas, tačiau nuo bendražygių sveikinimų ir linkėjimų vyrui išsisukti nebuvo lemta.

„Tai įspūdingas skaičius, kurį pasiekti gali ne kiekvienas. Tikiuosi, kad Kazimiero pavyzdžiu paseks ir jaunoji karta. Visus raginu sėsti ant dviračių, nes mūsų mieste dviračių takai yra gana gerai suprojektuoti. Tereikia pradėti judėti“, – sakė dviračių entuziastas R. Narkūnas.

K. Ilginis dviračiu pradėjo važinėti 1972 metais, nes pėsčiomis vis niekur nespėdavo. Automobilio turėti vyras niekuomet nenorėjęs.

„Taip ir prasidėjo mano dviračių epopėja ir tęsiasi iki šiol. Dviratis man yra poilsis, sveikata, meditacija ir palaima. Man jau nemažai metų, o sąnariai kaip aštuoniolikmečio“, – šypsodamasis kalbėjo sveikuolis.

Jis dėkojo likimui, kad per ilgus žygius dviračiu jam pavyko išvengti didelių avarijų ar traumų. Tačiau yra netekęs jau ne vieno dviračio, nes jie pritraukia ilgapirščių dėmesį.

Dar praeitais metais K. Ilginis važiavo Baltijos keliu tarp Vilniaus ir Panevėžio ir per dieną įveikė 131 kilometrą, 16 jų – su pradurta dviračio padanga. Sustoti vyras nežada ir tikisi vis labiau priartėti prie Mėnulio.

„Nuo Žemės iki Mėnulio yra 394 tūkst. kilometrų, daugiau nei pusę trasos jau įveikiau. Mėnulio turbūt nepasieksiu, nes dar nemažai liko, bet, jei nuvažiuočiau, draugai žadėjo parsivežti, – geros nuotaikos nestokoja K. Ilginis. – Tačiau šiandien yra ne mano, o dviračio diena. Ši transporto priemonė – nepakeičiamas gyvybės šaltinis“, – kalbėjo entuziastas.

DALINTIS

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here