Gyvenimo būdas, išjungiantis „senatvės geną”

Dalintis

Asta Ivaškevičiūtė – beveik 10 metų dirbo reklamos ir rinkodaros srityje, siekė karjeros aukštumų. Tačiau, užlipusi išsvajotos karjeros laiptais, suprato, kad laimės čia nėra. Pradėjusi ieškoti laimės, priėmė vieną iš pačių drąsiausių sprendimų – mesti perspektyvią karjerą, sėkmingą darbą ir daryti tai, kas iš tikrųjų teikia džiaugsmo. Taip gimė “Savęs pažinimo ir saviraiškos studija” Vilniuje, kurią įkūrė dvi bendramintės draugės – Asta ir Dainora.

Gilindamasi   į vaišnavišką filosofiją, vis giliau nerdama į emocijų paleidimo technikos siūlomą suvokimo erdvę, vis daugiau atskleisdama bei transformuodama savo pačios susikurtus įsitikinimus, plėsdama suvokimą ir kurdama savitą požiūrį į pasaulį, vis labiau matau gilią prasmę visas gyvenimo dalis, visus jo aspektus apjungti į vieną.

Pavyzdžiui, kam tau reikalinga sveikata, jei neturi jokio tikslo, vizijos, jokio siekio gyvenime? Ir kam tau gyvenime tikslas, svajonė, laimė,  harmoningi santykiai, jei naikini savo kūną? Ar be kūno gali realizuoti save mėgiamoje veikloje? Ar neturėdamas rankų gali apkabinti mylimą žmogų? Ar be plaučių gali įkvėpti svaiginančiai gaivaus ankstyvo vasaros ryto oro? Ar be kūno gali sukurti šeimą, susilaukti vaikų? Sveikas santykis su savimi, savo kūnu ir gyvenimu neišvengiamai priveda prie klausimo – kokia prasmė riktis tai, kas tave lėtai, bet užtikrintai žudo?

Kuo labiau plečiasi suvokimas, matymas, kuo labiau keičiasi ir laisvėja mąstymas, tuo daugiau kyla klausimų. Pvz., kodėl dabar, civilizacijos klestėjimo laikais, kai kosminiai laivai raižo visatos tolius, vis jaunesni žmonės ima sirgti anksčiau tik senukams būdingoms ligoms? Ypač sukrėtė neseniai draugės, mokykloje dirbančios pedagoge, pasakymas, kad šiuo metu visi vaikai vienaip ar kitaip serga. „Klasėje nėra sveikų mokinių“ – pasakė ji. Kaip taip gali būti? Kodėl ligonių daugėja, plečiasi vaistinių tinklai, auga medikamentų bei maisto papildų rinka? Kas mums ne taip, ką darome ne taip, kad vis sparčiau naikiname patys save iš vidaus?

Sveikas gyvenimo būdas, tinkama mityba yra logiškas, racionalus kiekvieno mąstančio žmogaus pasirinkimas. Kuo labiau gilinuosi, tuo labiau žaviuosi, kaip išmoningai sukurtas šis pasaulis ir mūsų kūnai. Pagrindinė mintis, kuri ryškėja su kiekviena apie sveiką gyvenseną bei sėkmę nešantį gyvenimo būdą perskaityta knyga – mes jau turime viską, ko reikia, kad gyventume ilgai, būtume jauni, sveiko proto ir pilni energijos iki pat… norėjau rašyti „senatvės“, bet šis terminas tinka vis jaunesniems ir dabar dažniausiai suvokiamas kaip gyvenimo galas dar daug metų iki tikrojo galo – mirties.

Aš turiu daug siekių gyvenime, man labai patinka šis nuostabus pasaulis ir visi jo gyventojai, todėl noriu gyventi kaip galima ilgiau ir kokybiškiau. Su smalsumu tyrinėju, kaip viskas veikia, kaip viskas čia sukurta ir padaryta, nes tikiu, kad mums tereikia „atkurti gamyklinius parametrus“. Kaip telefone, į kurį prikrauname tiek nereikalingų programėlių, tiek prispaudome įvairių nustatymų, kad šis nustoja tinkamai funkcionuoti ir belieka paspausti vieną mygtuką – „atkurti gamyklinius parametrus“. Tiesiog sugrįžus į darną – minčių, jausmų, santykio su savimi ir aplinka, mitybos ir judėjimo – nustojame trukdyti savo kūnui, nuostabiam, genialaus autoriaus sukurtam tobulam mechanizmui, rekonstruotis, atkurti padarytą žalą ir toliau funkcionuoti tinkamai. O juk dažnai savo automobiliu pasirūpiname geriau, nei savo kūnu. Juk į automobilio langams valyti skysčio baką nepilame benzino, o į kuro baką – langų ploviklio. O ir kurą pilame tą, kuris nurodytas automobilio techniniuose parametruose – jei variklis varomas dyzeliu, nepilam benzino ir atvirkščiai. Tad kodėl gi į kūną pilame tai, kas netinka pagal jo gamyklinius parametrus? Kodėl automobilis yra svarbiau už tą automobilį, kuriuo riedame per visą savo gyvenimą?

O ką, jei sulaukus keturiasdešimties dar turėtume ne 20-30 metų sąmoningo gyvenimo, o visus 60 metų sveikame kūne, būtume aštraus, šviesaus proto, šelmiškai švytinčių akių? Kaip sustabdyti laikrodį, o gal net rodykles persukti atgal?

 

Kviečiu susitikti sveiko maisto gamybos dirbtuvėse, kuriose papasakosiu apie tai, kaip maiste galite atrasti ilgo gyvenimo eliksyrą, parodysiu keletą paprastų patiekalų, išjungiančių „senatvės“ geną ir visa tai bus tradicinėje Sveiko maisto šventėje, kuri vyks š. m. rugsėjo 29 d. Vilniuje, Sapiegų rūmų parke.

 

Šiuo metu Asta jau šešis metus skaito paskaitas apie savęs paieškas ir tikrojo „aš” savyje budinimą, veda praktinius užsiėmimus, meditacijas, vizualizacijas, yra Emocijų paleidimo (Sedonos metodas) praktikė, „Teta gydymo” praktikė, Young Living holistinės pasaulėžiūros ambasadorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Konkursai

Ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojas – drakono formos eketėje

Grūdintis skatinančio ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojų įamžintos akimirkos – išties įspūdingos, tačiau kas už jų slypi, kokios maudynes šaltame vandenyje pamilusių žmonių istorijos? „Jaučiausi tarsi įsikūnijęs į drakoną“ Daugiausiai balsų

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.