Norintiems sudraskyti veganę mamą: esate žiaurūs

1315

Tik pasirodžius pirmiems straipsniams su taip žiniasklaidos mėgstamomis kaltinančiomis antraštėmis „Veganiška mamos ir vaiko mityba: kūdikis atsidūrė ligoninėje“, o vėliau nesibaigiantys kaltinimai mamai pristatant šią istoriją visuomenei: „Gydytojas pateikė labai įdomių detalių apie veganiškos mitybos nualintą kūdikį“ arba „Iš mirties nagų išgelbėjus veganės motinos nualintą kūdikį…“ sulaukė daug komentarų, paspaudimų Like ir Share.

Žiniasklaida pasiekė savo: žmonės skaito jų portalus su iškreiptai perduodamomis mintimis, jas komentuoja, vieni keikia, kiti piktinasi, treti užtaria. Iš to žiniasklaida maitinasi ir dar gali rašyti kokią savaitėlę. Po to visiems šita tema nusibos ir bus kita auka.

Kad šiuolaikinė žiniasklaida yra žiauri ir be jokių skrupulų gali dergti, ką nori, kaip nori ir kur nori, seniai žinoma. Jai nei žmogus, nei tiesa nerūpi. Svarbu, kad skaitytų. Bet komentuojantiems žmonėms ir kai kuriems žurnalistams, kuriems vaikas – visuomenės nuosavybė, aš noriu pasakyti: esate žiaurūs.

Motinystės laikotarpis, ypač mamai, pagimdžiusiai pirmą vaiką, yra labai jautrus ir subtilus. Viskas nauja, nepažinta, daug įvairių baimių suklysti, nemigo naktys ir pan. Visos normalios mamos, nepriklausomai nuo savo mitybos įpročių, vaikams nori tik paties geriausio ir daro viską su didele meile. Vegetarai, veganai seniai minios ant laužo būtų sudeginti, jei kas leistų. Niekam nesvarbu, kad tokią mitybą žmonės pasirenka siekdami neprisidėti prie visuomenėje bujojančio žiaurumo, vartotojiškumo, suprasdami žmogaus kūno tobulumą, darnos su gamta ir krikščioniškoje šalyje deklaruojamo gailestingumo svarbą.

Tie, kas neapgaudinėja savęs, moko savo vaikus gailestingumo ir meilės gamtai, yra puolami net ir jautriausiu laikotarpiu, auginant pirmagimį. Ir tai daro vyrai: daktarai, žurnalistai. Tie, kurie turėtų moteris ir jų vaikus saugoti, globoti ir ginti. Bet inkvizicijos laikais ant laužų vesdavo taip pat vyrai. Aš tikiu, kad kada nors vyrai mūsų šalyje bus panašūs į vyrus.

Pripažinkite sau, kad esate žiaurūs. Kad lėkštėje matydami paskersto gyvūno mėsą, jūs meluojate sau ir savo vaikams vadindami ją mėsyte, beriate prieskonių, troškinate ir kepinate, marinuojate nužudyto gyvūno kūną, kad išgautumėte savo liežuviui malonų skonį, kad nejaustumėte kančios ir kraujo, kuris tikrai buvo, kai gyvūną skerdė. Ir prisigalvojate visokių pasiteisinimų sau, mokslinių tyrimų, dėl ko tai valgyti naudinga ir reikalinga.

O dar jei užgeriate bokalu alaus, taip skaniai viską nurėžiančiu, nelieka apie ką galvoti. Pieno stiklinė, sviestas, sūris, kiaušiniai jums tik maistas, kuris patenkina liežuvį ir daro jus sočiais. Kitiems prieš akis stovi fermos, narvai, skerdyklos ir gyvūnų kančia. Ne visi gali sau meluoti ir ne visi gali būti žiaurūs. Leiskite ir tokiems gyventi savo tarpe, nes be jų jūs galvotumėte, kad žiaurumas yra normalu.

Sigita Kriaučiūnienė

DALINTIS

5 KOMENTARAI

 1. As tai tiesa sakant nelabai suprantu vieno dalyko, jei taip daktarai nieko neišmano ir „puola“ vargšę motiną, kuri tik norėdama gero išsekino savo kūdikį, tai kodėl ta mama nesikreipia į veganų / vegetarų / pranavalgių ar dar velnias žino kokią bendruomenę, kad atstatytų kūdikį. Nes toks vaizdas kad tik jie žino visas pasaulio tiesas ir metodikas. Tai prašom ir gydytis savo metodais, o ne piktintis išsakyta tiesa.

  • Atsakymas paprastas: deja mityba nėra pakankamai galinga išvengti bet kokio tipo užkrėtimo ir to padarinių.
   O jei kažkiek sekėte abi puses žiniasklaidoje, skubu priminti, jog kūdikio būklė ir testai prieš susirgimą buvo geri, o mamos testai taip pat nenuvilia :>.
   Asmeniškai manęs tai labai nestebina, kai didžiausia pasaulyje mitybos ekspertų asociacija paskelbė pozicijos popierių, apibendrindama gausų skaičių studijų, kuriame teigia, jog tinkamai subalansuota veganiška mityba yra tinkama visoms amžiaus grupėms, įskaitant nėštumą, laktaciją, kūdikystę, vaikystę ir paauglystę, ir atletams, o taip pat gali padėti išvengti daug mirtinų ligų, kaip širdies ligos, diabetas, tam tikrų tipų vėžiai, alcheimeris ir t.t., kas yra taip pat aktualu veliantis į šią temą. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/19562864/ yra nemažai būdų, kaip gyvuliniai produktai neigiamai veikia žmones ir jų kūdikius, nesvarbu, norite tai pripažinti, ar ne. Bet kai pačiai teks susidurti su to padariniais, galėsite eiti pas tuos pačius žmones, kurie lengvabūdiškai rekomenduoja valgyti tuos pačius produktus :). Žinoma, yra daugiau peržiūrėtų studijų, kuriomis čia remiuosi, tai jei sudomino (bet abejoju, kai lengviau šmeižti nieko dėtus žmones ir geresnį gyvenimo būdą, nei pasidomėti)- patogiai prieinami šaltiniai nutritionfacts.org.
   Taigi jeigu norite kažką smerkti dėl žiauraus gyvenimo būdo valgydami nieko dėtus gyvūnus- smerkite save.
   Gero gyvenimo.

 2. Sigita, džiugu, kad išsakote savo mintis ir ginate šią motiną, tačiau ugnimi ugnies neužgesinsi. Kritikuodama jų mitybos įpročius jūs darote tą patį, ką ir jie, kritikuodami mūsų mitybą, taip tik užaštrindama konfliktą. Juo labiau, jog tie žmonės, kurie kritikuoja ir žiniasklaidoje skleidžia tokias paskalas tokios kritikos nepriims ir jiems tai bus tik dar vienas pretekstas pulti ant vegetarų/veganų bendruomenės. Manau, jog šį konfliktą reikia spręsti kitaip, nekeliant ginčų ir neapykantos viena kitai pusei ????

 3. Tie,kurie nezino,kas yra veganizmas-turi nulini issilavinima mitybos atzvilgiu,nesupranta,kaip yra tersiama gamta,kankinami gyvunai tam,kad jusu isplautos smegenys patirtu malonuma kramsnojant gyvybes jforma,kuri turejo jausmus,mylejo savo vaikus,pries mirti dar gerai prisikankino…Jus,daktarai,galit patylet su savo apgailetinom nuomonem,o dar geriau-leiskit savo moteris kam nors isprievartaut,kad pradetu gaminti piena ir duokit jo atsigert versiukams ir karvutem…Jai jus patys ir nezudote,sumokate uz zudyma,pirkdami mesa,taip remdami gyvunu zudyma,prisiklause daktaru,kad tai sveika,taip reikia…Jus visi esate nusikalteliai…Esate tikrai-labai ziaurus..Jus-daktarai,zurnalistai esate labai nezmoniski ir ziaurus…Bet ko is jusu reikejo tiketis?..Juk geras zmogus negali valgyti mesos,geras zmogus nebus aklas gyvunu kancioms ir skausmui…

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here