Sveikas užkandis vakarėliui su anakardžių kremu

1422

Įsibėgėjus švenčių maratonui, susimąstome ar gali būti sveikas užkandis vakarėliui? Tikrai taip! Jei kasdien stengiamės maitintis sveikai, kodėl gi turėtume per šventes valgyti kenksmingus gaminius? Juk sveikas maistas gali nustebinti skoniu net jūsų svečius. Šis sveikas užkandis vakarėliui ne tik skanus ir gražus, tačiau greitai ir lengvai paruošiamas. Improvizuokite – galite paruošti įvairiausių derinių. Sveikas užkandis vakarėliui gali būti ir veganiškas ir žaliavalgiškas (naudokite tik daržoves ir riešutų kremą), o jei norite stipresnio skonio, naudokite čederio sūrį ar vytintą kumpį. Taip pat galite naudoti kitas daržoves – agurką, morkas (galite pamarinuoti jas obuolių acte), naudokite savo mėgiamas žoleles ir prieskonius.

Anakardžių kremas ne tik pakeičia majonezą, bet ir yra dar geresnio skonio. Skaninkite jį žolelėmis, prieskoniais.

Ingredientai:

1 ilgas baltasis ridikas

150 g  anakardžių riešutų

1 avokadas

50 ml vandens

Saulėje džiovintų pomidorų

Prieskoninių žolelių ( krapų, petražolių)

Druskos

Džiovintos paprikos prieskonių

Čederio sūrio

Salotų lapų

Parmos ar kito kokybiško vytinto kumpio

Paruošimas

Vandeniu užpilame riešutus ir paliekame bent valandai pastovėti (geriausiai per naktį). Išmirkytus riešutus ir 50 ml vandens supilame į maisto smulkintuvą, sutriname iki vientisos kreminės konsistencijos masės. Į ją sudedame avokadą, žoleles, saulėje džiovintus pomidorus ir susmulkiname toliau kol masė pasidarys vientisa. Druskos ir kitų prieskonių dedame pagal skonį.

Daržovių skustuku per visą ridiko ilgį atpjauname plonas juosteles. Kuo juostelės plonesnės, tuo lengviau suksis suktinukai. Sūrį ir kumpį supjaustome tokio pločio kaip ropės juostelės. Ant ropės tepame riešutų kremą, ir sluoksniuojame sūrį, kumpį ir salotos lapą. Viską susukame į ritinėlį. Jei suktinukas nesilaikys susuktoje formoje, prispauskite jį ir šiek tiek palaikykite. Galite susmeigti maisto smeigtukais. Jei nenorite suktinukų, lengvesnis variantas – storiau supjaustyti ridiką juostelėmis ir gaminti vieno kąsnio sumuštinius, kur ropė bus pagrindas vietoje duonos. Ant ropės tepkite anakardžių kremą, dėkite kitus ingredientus.

Skanaus!

Sandra Krušnė, Jolie Lilly – Sveiko ir laimingo gyvenimo blogas

DALINTIS

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here