Sveikuoliai kviečia kartu surengti sveiką ir blaivų vakarėlį

508

Rugsėjo 24 d. Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) su partneriais kviečia sveikos ir blaivios gyvensenos entuziastus į Pažaislio vienuolyne įsikūrusį svetingumo kompleksą „Monte Pacis“, kuriame vyks sveiko maisto šventė ‚Pažaislio dūzgės“.  Paruošę ir pristatę patiekalus tema „Vakarėlių užkandžiai“ turės unikalią galimybę laimėti kelionę į sveikatingumo stovyklą Ispanijoje arba sveikuolių stovyklas Lietuvoje.

Teminių stalų konkursas ir degustacija – spalvingiausia šventės dalis

„Juk visi žinome, koks skanus gali būti sveikas maistas?  Tad parodykime, kaip galime švęsti blaiviai ir sveikai“, – ragina Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

Tradicinėje sveiko maisto šventėje  degustacinius stalus  tema „Vakarėlių užkandžiai“ kviečiamos pristatyti nevyriausybinės organizacijos, mokyklos, bendruomenės, sveiko maisto kavinės ir restoranai, tinklaraštininkai , šeimos ar pavieniai asmenys Visi degustaciniai stalai dalyvaus konkurse. O geriausius, sveikiausius vakarėlių užkandžius rinks šventės dalyviai ir sveikuolių komisija.

Kiekvienais metais dalyviai itin kruopščiai ruošiasi konkursui nustebindami komisijos narius ir šventės dalyvius paprastais, spalvingais ir sveikatai palankiais patiekalais. Šiais metais Pažaislyje  kviečiame dalintis idėjomis sveiko ir blaivaus vakarėlio organizavimui, siūlomi užkandžiai, kokteiliai, kiti patiekalai ir gėrimai leis ir mokys pasirūpinti, kad ir po gero vakarėlio žmonės jaustųsi puikiai, viską atsimintų:).

Nealkoholiniai gėrimai vakarėlio svečiams

Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė kviečia gaminti ne tik užkandžius, bet nepamiršti ir nealkoholinių kokteilių, kurie ne tik malšina troškulį, pamalonina skonio receptorius, bet ir suteikia energijos ir būtiniausių mikroelementų.

„Lietuvoje vis labiau populiarėja įvairiausi kokteiliai – žalieji, vaisių ar jogurto glotnučiai ir kiti. Šventės svečius žadame nustebinti nealkoholiniu sidru, itin tinkamu vakarėliui. Parodykime, kaip smagu skanauti ir pramogauti blaiviai“, – sako D. Kunčienė.

Idėjų kokteiliui galite rasti ir šiame kūrybinės grupės „Virtuvės iššūkis“ vaizdo įraše.

Sveikų patiekalų kriterijai

Sveikos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo specialistų komisija vertins patiekalų technologinį procesą, išsaugotą maistinę vertę ir skaidulines medžiagas, taip pat jų sezoniškumą, atitikimą šventės tematikai ir originalumą. „Žinoma, bus atsižvelgta ir į patiekalų skonį, jų pateikimą, ar galime receptą lengvai pritaikyti kasdienybėje. Vertinsime, ar patiektame maiste nėra pridėtinio cukraus, rafinuotų riebalų, miltų ir panašiai“, – pasakojo VšĮ Sveikatai palanku direktorė Raminta Bogušienė.

Komisijai šiemet vadovaus Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė. Komisijos nariai: Raminta Bogušienė, VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė, Nordic Walking Style direktorė Janina Bazevičienė, Vaida Kurpienė, MB „Valgau sveikai“ direktorė, svetingumo komplekso „Monte pacis“ savininkė Indra Ramanauskienė;

Konkursų dalyvių laukia vertingi prizai

2017 m. sveiko maisto šventės nugalėtojui Žolinčių akademija ir Nordic Walking Style dovanos kelialapį į spalio 25 d. – lapkričio 05 d. vyksiančią stovyklą Kanarų saloje La Palma, Ispanijoje.

Dar vieno konkurso nugalėtojo lauks kelialapis į pasirinktą Lietuvos sveikuolių sąjungos stovyklą: šeimoms, senjorams, vaikams ir jaunimui ar skirtą regėjimo atstatymui.

Kiti konkurso dalyviai galės laimės šešių patiekalų degustacinę vakarienę Monte Pacis restorane, sveikatai palankios mitybos eksperčių Vaidos Kurpienės ir Ramintos Bogušienės konsultacijas ir dovanas, kitus prizus.

Registracija (išankstinė) į 2017 m. teminių konkursą „Vakarėlių užkandžiai“ vyksta el. paštu sigita@sveikuoliai.lt. Daugiau informacijos teikiama telefonu 865631211.

Sveiko maisto šventė Lietuvoje rengiama jau 21 kartą. Jos tikslas – skatinanti žmones domėtis valgymo kultūra, sveiku maistu ir jo įtaka sveikatai. Šventė kasmet sutraukia kelis tūkstančius sveikos gyvensenos entuziastų.

Lietuvos sveikuolių sąjunga – organizacija, puoselėjanti tautos išminčių suformuluotą holistinės sveikatos sampratą. Jau trečią dešimtmetį sveikuolių rengiami renginiai, skirti atgauti prarastą energiją, susigrąžinti gerą sveikatą, išmokti ją palaikyti, atsikratyti negalavimų, pailsėti, sustiprinti pasitikėjimą savimi, susirasti naujų draugų, pakeisti požiūrį į gyvenseną.

DALINTIS

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here