VAROM! festivalis pristato atlikėjus

267

To dar nebuvo – šių metų VAROM! scenoje pasirodys tik geriausi atlikėjai. Kol kiti festivaliai žiūrovus vilioja dideliais atlikėjų sąrašais, „VAROM! summer fest‘17” organizatoriai pasirinko kitą kelią – festivalio svečiai girdės tik kokybiškiausius ir įdomiausius atlikėjus.

Žinomiausias pankas – Nėrius Pečiūra, sunkiosios muzikos atstovai, jaunimo muzikos konkurso pirmosios vietos nugalėtojai – „Inside Black“, didžiausias būrys muzikantų scenoje su „Afrikos būgnais“, garsiausia Lietuvos arfos atstovė, pasaulinių konkursų dalyvė Aistė Baliunytė kartu ir fleitininku Vytenis Gurstis, garsiausias ir didžiausius žmonių kiekius Lietuvoje surenkantis gongų muzikos atstovas Vyrenijus Andrijauskas, ir žinoma Lietuvos POP muzikos dievaitis, kurio vardas kalba pats už save – Donatas Montvydas.

Kalbinti atlikėjai vieningai pažymi ypatingą festivalio atmosferą ir laukia pasirodymo jau už dviejų savaičių vyksiančiame festivalyje.

VAROM!: Ar kaip nors specialiai ruošiatės vasaros koncertų turui, festivaliams ir kartu VAROM! summer fest?

Nėrius Pečiūra: mes kiekvieną savo koncertą grojame taip, lyg gyvenime jis būtų paskutinis.

VAROM!: Kuo ypatingas VAROM! festivalis Jums?

Nėrius Pečiūra: VAROM! festivalis man yra istorinis. Ypatingas tuo, kad jis stipriai yra prisidėjęs prie mano muzikinės veiklos atgimimo. 2014-tųjų pavasarį, gavęs pakvietimą į tų metų VAROM!, buvau labai įkvėptas koncertiniam gyvenimui. Pirkau keturis kilogramus laidų, „distortion’ą“ – ūžiantį efektų procesorių, kelias naujas gitaras ir pradėjau burti naują grupę. Tokiu būdu būtent šio festivalio dėka vėl esu scenoje, pastoviai koncertuoju. Viena nauja gitara buvo labai prasta, tai ją vėliau pardaviau santechnikui iš Švenčionėlių.

VAROM!: Ar yra blaivios auditorijos ypatumai?

Nėrius Pečiūra: blaivi auditorija yra tyra, nuoširdi ir intelektuali. Toks žmogus gali susikaupti, išgirsti, pajusti subtilumus, atsiliepti širdimi. Skaidri sąmonė – tai garantija, kad žmogus neužmigs trankiai skambant legendinei dainai „Pilnas miestas narkomanų“.

Aistė ir Vytenis: žinoma taip! Nesinori ir įsivaizduoti, kaip turi jaustis atlikėjas, grodamas grupei gerokai apsvaigusių žmonių, kurie šūkauja, elgiasi neadekvačiai bei nevisai orientuojasi aplinkoje. Manau, kad blaivi auditorija turėtų tapti koncertų norma, norint išlaikyti bei kelti visuomenės kultūros lygį, juk menas ir muzika daro didelę įtaką žmonių išsilavinimui bei sąmoningumui, todėl yra svarbu, kad klausytojai būtų pasiruošę  išgirsti, suprasti ir priimti.

VAROM!: Ar teko anksčiau koncertuoti blaiviame festivalyje? Kuo tai jums, kaip atlikėjui, ypatinga?

Nėrius Pečiūra: teko dalyvauti nemažai koncertų ir festivalių, kuriuose nebuvo alkoholio. Taip buvo 1987 – 1989 metais, kai roko muzika buvo kovos prieš sovietinę sistemą būdu ir tai buvo svarbiau už svaigalus. Pavyzdžiui, 1988 metais antisovietiniame festivalyje „Vilnius Punk’88“, kuris vyko Vilniuje Alumnato kiemelyje, visi –  ir žiūrovai, ir roko grupių nariai buvo blaivūs. Tada mes žinojome, kad, jeigu būsime apsvaigę, K.G.B. lengvai su mumis susidoros.

Aistė ir Vytenis: kadangi esame klasikinės muzikos atlikėjai, dažniausiai koncertuojame kitokio tipo erdvėse, kur muzika vertinama pagal jos kokybę ir atlikimo lygį. Natūralu, jog klausantis klasikinės muzikos norisi ją suprasti, analizuoti ir vertinti, todėl į koncertus neblaivūs žmonės tikriausiai neturėtų ko rinktis. Tokio pobūdžio festivalyje mums dalyvauti neteko, tačiau vien tai, jog tai bus festivalio erdvė, kuriame rinksis blaivūs žmonės, norintys kultūringai praleisti savaitgalį, atrodo daug žadanti.

VAROM!: Ko tikitės iš VAROM! festivalio dalyvių?

Nėrius Pečiūra:  geros nuotaikos ir tyros širdies.

Aistė ir Vytenis: mums, kaip atlikėjams, visada yra svarbu pasidalinti savo darbo vaisiais su auditorija, kad ji galėtų įvertinti mūsų pasiruošimą ir nuoširdų darbą, siekiant geriausio rezultato.

VAROM!: Kokią programą paruošėte VAROM! summer fest’17 klausytojams?

Nėrius Pečiūra: tai bus speciali programa su naujausiomis ir klasikinėmis maišto dainomis, nuo „Pilnas miestas narkomanų“ iki „(Ati)Duok cigaretę Šmėklai“.

Arfos atlikėja Aistė ir fleitininkas Vytenis sako, kad šiuo metu kaip tik ruošia visai naują programą, skirtą atrasti prancūziškosios muzikos lobynus. @Visai netrukus po VAROM! festivalio dalyvausime Tytuvėnų vasaros festivalyje, tačiau programas atitinkamai parenkame skirtingoms auditorijoms. Todėl ir VAROM! festivalio dalyvių nesiruošiame apsunkinti rimta klasika ar šiuolaikine muzika, ir tikimės, kad lengvai klausomi fleitos ir arfos garsai bei žinomos melodijos, pasieks ne tik melomanų širdis, bet ir sudomins paprastą klausytoją, norintį iš festivalio parsivežti ir daug naujų įspūdžių”, – planus dėsto netikėto dueto nariai.

VAROM!: VAROM! festivaliu siekiama propaguoti sveiką gyvensenos būdą ir padaryti blaivias pramogas madingomis, prisidėti prie sąmoningos visuomenės kūrimo. Ko palinkėtumėte festivalio organizatoriams?

Nėrius Pečiūra: festivalio organizatoriams linkime sėkmės tęsiant pradėtą darbą.

Aistė ir Vytenis: linkime ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų ir stipriai tikėti svarbiausiu dalyku – kad atliekate kilnią, reikalingą ir teisingą pareigą šviesti jaunimą ganėtinai chaotiškame, ir taip informacija perkrautame amžiuje.

Pasak jaunimo atlikėjų konkurso „Džemas“ nugalėtojos „Inside Black“, šis festivalis grupei  yra ypatingas tuo jog, tai yra pirmas festivalis kuriame gros. Blaivi auditorija yra sąmoninga auditorija.

„Dauguma mūsų dainų yra energingos, bet tekstai ne retai yra apie rimtas gyvenimo problemas su kuriomis kiekvienas, tam tikrame gyvenimo laikotarpyje, susiduria. Savo muzika klausytoją raginame nepasiduoti sunkumams, būti sąmoningesniems ir tuo pačiu parodome savo potyrį į mus supančią aplinką. Tikimės, kad festivalio dalyviai atvažiuos gerai praleisti laiko ir rūpesčius paliks namuose“, – teigia grupės „Inside Black“ nariai.

**

„VAROM! summer fest’17“ vyks birželio 30 – liepos 2 d.  Renginio metu bus paskelbti „Laisvalaikis blaiviai“ projekto, kurį palaikė Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, nugalėtojai.

Vaikai iki 12 m. amžiaus įleidžiami nemokamai, nuolaidos taikomos moksleiviams, studentams. Papildomi mokesčiai už palapinės statymą netaikomi. Daugiau informacijos:  www.varomparty.lt bei Facebook https://www.facebook.com/varomparty/

Įsigyk bilietą į festivalį ir pamatyk, kad linksmybėms alkoholis nereikalingas: http://bit.ly/2oBq9J2

DALINTIS

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here