Vyresnis amžius – ne riba keisti įpročius ir pradėti gyventi sveikai

Dalintis

Alytiškei Vida Laukaitienei – 77-eri. Jos rytas prasideda drauge su saulės patekėjimu, mankšta, vaikščiojimu gamtoje 5 km atstumu ir  maudynėmis po atviru dangumi. „Būdama 30-ies jausdavau skausmus stuburo srityje, dažnai užklupdavo reumatinės ligos, kamuodavo įvairūs peršalimai, o dabar visiškai to neliko mano gyvenime,“ – tikino sveikuolė.

Nelaukė, kol praras sveikatą

„Mano mamos sveikata sustreikavo nuo 50 metų, teko ją, sunkiai sergančią, slaugyti. Tuomet aš sau pasižadėjau saugoti sveikatą, kol dar turiu ją, kad ir manęs neištiktų tokia pat lemtis,“- atviravo moteris. Išklausiusi garsaus rusų sveikuolio M. Kotlerovo paskaitą, nuo 48-erių Vida pradėjo kasdien praktikuoti lėtą bėgiojimą gamtoje. Tai darydavo kasdien, 3-4 km parke, o savaitgaliais po 10 km.  Ir taip du dešimtmečius, o nuo 70-ies esą atradusi vaikščiojimą lazdomis ir važinėjimą dviračiu.

Vida Laukaitienė Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ gretose yra nuo pat jo įsikūrimo pradžios. Beveik prieš tris dešimtmečius atradusi bendraminčių sveikuolių Dzūkijos sostinėje, įvairiuose veiklose aktyviai dalyvauja iki šiol. Be jos neapsieina nei vienos tradicinės viešos maudynės Dailidės ežerėlyje, ji yra ištikima Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamų sveikuolių stovyklų dalyvė.

Ledinis vanduo padėjo atsikratyti baimių

Pirmą kartą žiemą Vida išsimaudė Baltijos jūroje, būdama sveikuolių stovykloje Palangoje. „Kaip dabar prisimenu, jog iškart neišdrįsau su visais panerti į ledines jūros bangas. Man buvo gėda prisipažinti, kad išsigandau, tad kitą dieną  tai padariau viena ir nuo to karto išsivadavau nuo daugelio baimių,“- pirmaisiais grūdinimosi potyriais dalijosi moteris.

Pats pirmasis gydytojas sau yra pats žmogus

Į klausimą, ar dažnai jai tenka lankytis pas gydytojus, moteris nedvejodama atsakė, kad pats pirmasis gydytojas sau yra pats žmogus. „Mes kiekvienas esame skirtingi ir unikalūs, todėl fizinį aktyvumą, mankštos būdą turime pasirinkti pagal savo sveikatos būklę, prisitaikyti savo kūnui, kad išvengti nereikalingų traumų ar nesusipratimų,“- tikino sveikuolė. „Mano vaistinėlė visiškai tuščia jau daug metų, tik, prieš keletą metų, išėjus Anapilin mano vyrui, joje atsirado širdies lašų. Visiškai nepatirti, išvengti streso praktiškai yra  neįmanoma, tačiau galima išmoti kitaip reaguoti bent jau į kasdienes situacijas, šitaip išvengiant savo nuolatinio fizinio ir emocinio kūno traumavimo,“- atviravo moteris.

Kai pas Vidą į svečius atvažiuoja jos du sūnūs su šeimomis, jie visi draugiškai keliauja nuostabiais Dzūkijos sostinės pėsčiųjų takais ir tiltais po 7-10 km. „Kas keisčiausia, kad jie pavargsta anksčiau už mane, o aš tikrai nepavargstu, nes kasdienis vaikščiojimas suformavo mano įpročius, organizmas priprato prie tokių krūvių. Jie džiaugiasi, didžiuojasi manim, kad manęs ligos nepuola, o savo sveikos gyvensenos pavyzdžiu užkrečiu ir savo artimuosius.“

Tinkama mityba – svarbi sveikos gyvensenos dalis

Puikiai suprasdama sveikos gyvensenos visumą, be kasdienio fizinio aktyvumo, grūdinimosi, tinkamo dienos režimo, Vida didelį dėmesį skiria ir sveikai mitybai. „Pirmiausia, ką padariau, tai atsisakiau kiaulienos ir visiškai sumažinau gyvulinės kilmės produktus – jų vartoju labai minimaliai. Valgau daug daržovių ir vaisių, kuriuos užsiauginu pati. Praktikuoju protarpinį badavimą – nevalgau nuo 18 val. vakaro iki 10 val. ryto, o kartą savaitėje darau iškrovos dieną, valgydama tik kruopas“- savo mitybos formule dalijosi sveikuolė.

Gera pradžia pradėti gyventi sveikai – sveikuolių stovyklos

„Sveikai pradėti gyventi niekada nėra per vėlu, aišku, geriau nelaukti, kol ligos užpuls, o daryti tai profilaktiškai,“-tikina moteris -„gera pradžia pradėti gyventi sveikai vyresniame amžiuje – senjorų stovyklos „Mes galim““. Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamose stovyklose Vida buvo jau daugiau nei 10 kartų, bet važiuoja ten vėl ir vėl. Kodėl? Nauji lektoriai, nauji susitikimai, nauji draugai, skanus maistas, prisimeni, ką pamiršti per metus, išgirsti kažką naujo ir sau pritaikai, pasikrauni motyvacijos, geros nuotaikos, kurios užtenka visiems metams į priekį, smagu pabūti tarp bendraminčių, atsipalaiduoji nuo kasdienės rutinos, susitvarko miegas,“- dalyvavimo stovyklose privalumus vardijo alytiškė.

Savaitė džiaugsmo, įspūdžių ir naujos patirties – senjorų stovykloje

„Mes galim“- tai vienintelė sveikatingumo ugdymo stovykla senjorams Lietuvoje, kurioje nebus kada galvoti kur ir ką skauda, kur įkvėpsite jaunystės eliksyro, tapsite žvalūs, žaismingi, sveiki ir laimingi su savo sidabrine gija galvose.

Stovykla skirta atgauti vidinę ramybę ir pasitikėjimą, atjaunėti, sustiprėti, patirti teigiamų emocijų savo bendraminčių būryje, pasidalinti savo patirtimi, atsikratyti kūniškų ir dvasinių sopulių.

Daugiau apie stovyklą senjorams: 

Sveikatingumo stovykla senjorams „MES GALIM!“ – 2019 VASARA

LSS projektų vadovė Jūratė Marčiulaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Laumių kerai atgimsta pavasario lygiadienio maudynėse

Pavasario lygiadienio šventė – laikas, kai Baltiškos tradicijos atgimsta realybėje. Šis laikotarpis – kupinas apeigų ir paslaptingumo, žada nepaprastas patirtis ir pojūčius. Senovės baltams pavasario lygiadienis buvo svarbus laikotarpis, švenčiantis

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.