Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

10 kg septyniolikmetei pavyko numesti po jaunimui skirtos sveikatingumo stovyklos

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Ar vos viena savaitė intensyvių praktikų gali pakeisti jauno žmogaus gyvenimo būdą 180 laipsnių kampu? Tikrai taip! Po jaunimo sveikatingumo stovyklos, kuri vyko internetu, septyniolikmetė Ula atrado gyvenimo džiaugsmą, energijos antplūdį, sąmoningo valgymo supratimą, kūrybinį polėkį ir tobulo kūno formulę.

Ula Mekišaitė – viena iš aktyviausių Lietuvos sveikuolių sąjungos savanorių, nuo 13 metų dalyvaujančių beveik visose sveikuolių organizuojamose stovyklose ir veiklose. „Nors aktyviai savanoriauju nuo 2018 metų, bet praktiškai „gyventi sveikai“ pradėjau tik šiais metais,“- atviravo mergina,- „ Teorinių žinių apie sveikesnį gyvenimo būdą prikaupiau labai daug, bet, kaip ir daugelis mano bendraamžių, rinkausi gyventi patogiai ir eidavau lengvesniu keliu. Didysis virsmas mano gyvenime įvyko tuomet, kai sudalyvavau nuotolinėje jaunimui skirtoje sveikatingumo stovykloje šių metų vasario mėnesį. Man tapo labai aišku, ką ir kaip reikia daryti, ką ir kada valgyti, kad jaustumeisi žvali, energinga, o nereikalingi kilogramai ištirptų ir niekada nebesugrįžtų. Sudalyvavusi joje aš pasiekiau vieną didžiausių savo tikslų – numečiau svorio, kas man atrodė misija neįmanoma, sąžiningai priėmiau visus man duotus iššūkius, o rezultatai pranoko visus mano lūkesčius.“

Priėmusi kvietimą dalyvauti savaitę trunkančioje jaunimo sveikatingumo stovykloje neturėjau jokių kitų tikslų, išskyrus tai, kad paviešinti ją savo socialiniuose tinkluose, kad daugiau jaunimo sužinotų apie tai. Bet jau po pirmojo Zoom susitikimo supratau, kad tai, ką aš čia gaunu, yra tikrų tikriausia dovana, kurią man belieka besąlygiškai priimti ir išpakuoti.

Pati programa pranoko visus mano lūkesčius. Pirmasis susitikimas, kurį vedė Sigita Kriaučiūnienė, mane labai sumotyvavo, uždegė didžiuliu noru sąžiningai atlikti visus programos punktus, juolab, kad tarp dalyvių buvo mano draugų – savanorių, kurie prie šios stovyklos prisijungė su pačiais rimčiausiais ketinimais – išsiugdyti sveikos gyvensenos įpročius. Mums viską labai aiškiai ir konkrečiai išdėstė, kaip, ką ir  kada mums reikės daryti nuo ankstyvo ryto iki vakaro, įskaitant griežtą dienos režimą, mitybą ir šaltą dušą.

Nuo pat pirmojo susitikimo aš sąžiningai atlikau visus namų darbus, nors niekas šalia nestovėjo ir nestebėjo, bet labai norėjosi neatsilikti nuo kitų dalyvių, o kaip tik vieniems kitus pamotyvuoti, paskatinti ir palaikyti. Mes tarpusavyje dalindavomės, kad ir mažiausiais pasiekimais, sugebėjimais išeiti iš komforto zonos, ką valgom, kaip mankštą darom, kokiomis nuotaikomis gyvename.

Jaunimo sveikatingumo stovykla ONLINE

Sunkiausia buvo atsikelti iki 6 valandos ryto, prisiversti padaryti mankštą ir išsimaudyti po šaltu dušu. Visa ši ryto rutina man buvo visiškai nauja, neįprasta, reikalaujanti daug pastangų, užsispyrimo ir kantrybės. Dar buvo sunku atsisakyti nuolatinio užkandžiavimo, valgyti tik tris kartus dienoje ir dar visiškoje tyloje, susikoncentruojant į maistą, o ne žvilgčiojant į plančetę ar mobilųjį telefoną. Iki tol, aš visada valgydavau kada noriu, kiek noriu ir ką noriu ir dažniausiai šalia būdavo mobilusis telefonas. Programos metu reikėjo valgyti tik vegetarinį maistą, visiškai atsisakyti cukraus, druskos, baltų miltų. Pirmomis dienomis maistas man buvo labai neskanus, be to jį reikėjo ilgai kramtyti, tad labai greitai pradėjo mažėti mano svoris.

Sunkiausia buvo pirmas tris dienas, po to atlikti namų darbus darėsi vis lengviau ir smagiau, nes greitai pasijuto energijos antplūdis, geros emocijos liejosi per kraštus. Per savaitę nukrito vienas kilogramas, o iki vasaros pradžios, ištirpus dešimčiai kilogramų, mano kūno svoris tapo idealus.

Jaunimo sporto ir sveikatingumo stovykla

Įgyvendinus visą rekomenduojamą sveikatingumo programą, atsirado didžiulis produktyvumas, visą dieną išnaudodavau maksimaliai, nejaučiau jokio nuovargio, visiškai dingo poreikis šiek tiek prigulti dienos metu. Aš visą laiką vaikščiojau su šypsena, su niekuo nesipykau, užplūdo didžiulis laimės jausmas, atėjo suvokimas, kaip reikia tvarkingai gyventi. Maistas man įgavo visiškai kitokią reikšmę, jis tapo energijos šaltiniu, o ne pasimėgavimo objektu.

Viena artimiausių mano draugių pasekė mano pavyzdžiu ir kardinaliai pakeitė savo mitybą. Tie pokyčiai netgi tapo mūsų bendru projektu – sukūrėme sveikų vegetariškų patiekalų ir motyvacijos gyventi sveikai puslapį „Pasilepink žaliai“, į kurį talpinome  patiekalus, kurios pačios gaminome ir juos valgėme.

Rekomenduoju visiems savo bendraamžiams sudalyvauti tokioje stovykloje, kad susikurtumėte savo gyvenimo ritmą, kuris atneštų daugiau džiaugsmo, energijos, sveikatos ir kūrybos. Visi dalyviai ten gauna sveikos gyvensenos receptą su konkrečiais nurodymais ką daryti ir kaip daryti. Tik belieka atidžiai įsiklausyti, kodėl tai verta daryti ir įdėti šiek tiek pastangų bei kantrybės. Ši stovykla įrodė, kad gyventi sveikai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš šono, viskas yra labai paprasta, aišku ir efektyvu. Jaunimo sveikatingumo stovykla prasideda spalio 25 dieną.

Registracija ir informacija

https://www.sveikuoliai.lt/renginys/jaunimo-sveikatingumo-stovykla-online/

 Jūratė Marčiulaitienė, Sveikuoliai.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.