Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

30 d. cukraus detokso iššūkis norintiems atsikratyti priklausomybės saldumynams

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) jau ketvirtus metus iš eilės rengia tūkstančius žmonių pritraukiantį cukraus detokso (CD) iššūkį, padedantį žmonėms atsikratyti priklausomybės saldumynams ir iš jos kylančių sveikatos negalavimų, nuotaikų svyravimų, pervargimo. Prie 30 d. trunkančios mokslinių tyrimų pagrindu sudarytos programos norintys gali prisijungti FB grupėje „30 dienų iššūkis“ nuo rugsėjo 6 d.

Kristinai Bondar, cukraus detokso iššūkio organizatorei, jos pačios sukurta programa kažkada padėjo pakeisti gyvenimo būdą, mitybą ir pagerinti savijautą: „Aš manau, kad tai padės ir kitiems. CD gali tapti pirmu žingsniu į pokyčius. Vienam yra labai sunku, grupėje tai daryti gerokai lengviau. Klausimai, kurie kyla vienam žmogui, kyla ir kitiems žmonėms, dėl to drauge efektyviau laikytis taisyklių, smagiau kartu planuoti valgiaraščius, rengti apsipirkimų sąrašus, dalintis atradimais, receptais, pereiti kartu sunkias akimirkas. O jos iššūkio metu tikrai būna: laikinai pablogėja savijauta, skauda galvą, keičiasi nuotaika, atsiranda irzlumas. Kai visi atsisako pyragėlių, vieni kitus palaiko grupėje“.

Cukraus detokso programą jau išbandė begalė žmonių. Jie taip pat dalyvauja iššūkyje ir padeda naujokams savo pasidalinimais, patarimais. “30 dienų iššūkio” grupė tapo tarsi bendruomene, kurioje žmonės vieni kitiems pataria. Pokyčius savo gyvenime lengviau daryti kartu, gauti įkvėpimo, o po to grąžinti visa tai įkvepiant kitus. Anot knygos „Cukraus detoksas“ autorės K. Bondar, pažintis su sveika mityba nesibaigia iššūkiu ar CD programa. Dalyviai vėliau atvažiuoja į stovyklas, aktyviai dalyvauja FB grupėje, mielai dalinasi, skeidžia patirtį savo draugams ir artimiesiems.

Kristina Bondar “Cukraus detoksas”

„Cukraus detokso iššūkyje, kuris prasideda rugsėjo 6 d., skelbsime leidžiamų ir draudžiamų produktų sąrašą, dalinsimės receptais, patarimais, kaip maitintis sveikiau, stiprinsime savo imuninę sistemą, gerinsime savijautą, valysime organizmą. Taip pat bus galimybė užduoti klausimus, nagrinėti individualius atvejus. Iššūkis vyko jau daug kartų, bazinė informacija, kur parašyta kas ir kodėl, yra CD knygoje, per paiešką FB grupėje “30 dienų iššūkis“ taip pat galima rasti informacijos. Šį kartą  mes nekartosime tos informacijos, bendrausime gyvai: klausimais, atsakymais, pasidalinimais kam kaip sekasi, kokie iššūkiai kyla“, – sako LSS valdybos narė K. Bondar.

Julija Maksimova, Cukraus detokso stovyklų lektorė sveika gyvensena domėjosi jau paauglystėje.

„Tai vyko natūraliai, mano organizmas nepriimdavo mėsos, mane nuo jos pykino, stojo virškinimas, negalėjau į ją žiūrėti. 18-19 m. pradėjau pati gaminti sau augalinį maistą. Bet norėjosi cukraus. Darbe ir studijų metu patiriama įtampa kėlė norą valgyti saldžiai. Bandelė, šokoladas ar pyragėlės suteikdavo man momentinę energiją. Nors sportavau, praktikavau jogą, buvau vegetarė, peršalimo ligų neišvengdavau, kūne jaučiau simptomus, kurių sveikas žmogus jausti neturi. Ir tada aš pradėjau ieškoti atsakymų. Buvau viena pirmųjų, kuri išbandė dar anglų kalba parašytą Kristinos Bondar CD programą. Ir visa tai ne atostogų, bet įtempto darbo ofise metu.

Tai buvo geriauia, ką aš patyriau, nes savijauta ženkliai pagerėjo. Ir svarbiausia, kad praėjus keturiems metams visiškai dingo potraukis šokoladams, saldainiams, tokiems dalykams, be kurių neapsieidavau. Jokio noro neliko“, – dalinasi sveikos mitybos dirbtuvių organizatorė.

Iššūkio metu J. Maksimova kurs receptus, kurie žmonėms padės lengviau praeiti iššūkį, nesusidurti su įtampa, teiks informaciją, kaip teisingai gaminti ir apdoroti maistą.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos LSS archyvas

5 komentarai apie “30 d. cukraus detokso iššūkis norintiems atsikratyti priklausomybės saldumynams”

    1. Atrodo misija neįmanoma – nevalgyti saldžiai. Bet, patikėkit, viskas įmanoma. Nusiteikite ir pamatysit, kad cukraus detoksas daro stebuklus. Po to savaime arba visai nesinorės, arba ženkliai mažiau norėsis saldaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.