Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Baigėsi projektas „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“: tūkstančiai dalyvių ir neišdildomi įspūdžiai

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) 2020 m. rugpjūčio mėn. gavo dalinį finansavimą iš Sporto rėmimo fondo projekto „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“ vykdymui. Projektas sėkmingai baigtas 2021 m. kovo 14 d.

Projekte keliami trys uždaviniai. Vienas iš jų – skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą organizuojant vaikų ir jaunimo stovyklą (rugpjūčio 22-28 d.). Laisvų vietų joje neliko per savaitę nuo registracijos pradžios. Savaitės trukmės sveikatingumo ir sporto stovykloje organizuojamos įvairių sporto šakų turnyrai, dieniniai ir naktiniai žygiai. Stovykloje dalyvaujantys vaikai nuo 10 m. iki 18 m. patrauklia aktyvių ir loginių žaidimų forma mokomi fizinio aktyvumo pratimų, koreguojančios gimnastikos, jogos ir grūdinimosi principų, atminties ir susikaupimo gerinimo metodų, atsipalaidavimo, stresų ir neigiamų emocijų valdymo technikų, valgymo kultūros. 85 dalyviams stovykloje paskaitas ir užsiėmimus vedė sveikos gyvensenos motyvatoriai ir autoritetai: LSS  prezidentas Simonas Dailidė, viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė, sporto klubo „Fankas“ savininkas Andžej Michmel, sportininkas, karo policininkas Tadas Grimaila, kaskadininkas, jogas Tomas Gudėnas, GLRPWR programos paaugliams autorė Eglė Kislovski, kiti blaivią ir sveiką gyvenseną propaguojantys lektoriai. Stovykloje savanoriavo 32 savanoriai.

“Laisvės kodas”- antros tokios stovyklos nerasi. Ši stovykla yra TOBULIAUSIA IŠ VISŲ! Čia labai skanus maistas, o ypač pusryčiai! Visos veiklos absoliučiai tobulos! Žmonės taip pat NUOSTABŪS! Vadovai bei savanoriai labai geri! AČIŪ UŽ NUOSTABIAUSIĄ, GERIAUSIĄ, NUOSTABIĄ stovyklą! AČIŪ JUMS! – Goda 

Maistas čia labai skanus, net nežiūrint į tai, kad vegetariškas. Vadovai ir savanoriai labai draugiški, padedantys. Šioje stovykloje nebus laiko liūdėti, nes čia per daug linksma :). Jeigu jums atrodo, kad sesijos/paskaitos yra neįdomu tai jūs LABAI klystat, nes tai labai įdomu, prasminga ir verčia susimąstyti :). Nors šioje stovykloje buvau pirmą kartą, galiu pasakyti, kad čia AFIGIENA!!! Tikėkit savimi, nebijokit klysti ir gyvenkite taip kaip jūs norite! Didžiausias AČIŪ Eglei, visiems vadovams, virėjams ir savanoriams. – Danielė

Antras projekto uždavinys – skatinti vietines bendruomenes įsitraukti į sporto veiklas. Jį įgyvendinant surengtos 8 sveikatos mokyklos bendradarbiaujant su sveikuolių klubais, visuomenės sveikatos biurais. Dalį sveikatos mokyklųteko prkelti į internetinę erdvę, jose dalyvvao 203 dalyviai. Jų metu dalyviai mokomi rėžimo, fizinio aktyvumo, valgymo kultūros, savikontrolės, santykių su savimi ir su aplinka kūrimo, gerina fizinę ir psichinę sveikatą natūraliais būdais. Programoje vyko mankštos, grūdinimosi pratybos, žygiai, kitos fizinio aktyvumo veiklos, paskaitos. Programa pritaikyta dirbantiems žmonėms ir išugdo įpročius integruoti fizinio aktyvumo veiklas į kasdienybę. 

Šiam uždaviniui įgyvendinti taip pat surengta senjorų sporto stovykla, kuri vyko rugsėjo 28 d. – spalio 4 d. Alytaus rajone. 7 dienų fizinio aktyvumo ugdymo stovykla senjorams, skirta atgauti gerą fizinę ir emocinę sveikatą, atsikratyti negalavimų, išsiugdyti aktyvaus gyvenimo įpročius. Joje dalyvvao 80 dalyvių. Programoje: mankštos ir grūdinimosi procedūros, sveikatinanti mityba, specialiai sukurta stovyklos dalyviams, paskaitos, seminarai ir diskusijos, kurias vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai, koreguojanti gimnastika ir stuburo sveikatinimo pratybos, savimasažo pamokos, kvėpavimo pratimai, linijiniai šokiai, lietuvių liaudies dainų vakarai, pirtys, vakaronės, žygiai gamtoje.

„Labas, Nepažįstamasis žmogau. Pirmą kartą esu tokioje stovykloje, bet patikėk, įspūdis nuostabus. Labai puiki, šauni vadovė Lukrecija, šokių mokytojas Anatolijus – gracija, gongų meistrė – deivė. Nuostabus visas kolektyvas, gali klausti – visada ras tau gerą žodį. O maudynės ežere – kažkas nuostabaus! Važiuok ir nieko negalvok.“

Trečias projekto uždavinys – šviesti visuomenę sporto, fizinio aktyvumo ir jais pasiekiamo sveikatos stiprinimo klausimais.

Jam įgyvendinti surengtas paskaitų turas 125-iose ugdymo įstaigose ir bendruomenėse. Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai ir motyvatoriai vyko į turą siekdami skleisti fiziškai aktyvaus, sveiko ir blaivaus gyvenimo idėją vaikų, jaunimo ir bendruomenių tarpe. Dalyvavo daugiau nei 9500 moksleivių ir bendruomenių narių.

“4a ir 4b klasės mokiniams patiko penktadienį skaitoma lektorės paskaita apie įvairias priklausomybes. Laikas neprailgo, daugelis bandė dar kartą jungtis, nes liko neatsakyti klausimai. Šiandien per klasės valandą tęsėme temą apie žalingus įpročius ir jų poveikį sveikatai, nes penktadienio paskaita privertė vaikus susimąstyti. Pritarė, kad būtų įdomu ir naudinga susitikti su lektore gyvai.
Tema aktuali, vaikai labai susidomėję klausėsi ir po to aktyviai diskutavo. Atvirai pasakojo istorijas apie savo šeimas, domėjosi ne tik, kokios pasekmės žmogaus organizmui, sveikatai, bet ir mąstė, kodėl taip nutinka. Įvardijo, kad žmones turbūt kamuoja įvairūs rūpesčiai, problemos, jiems skauda sielą. Mokiniams kilo klausimų: kas yra pasyvusis rūkymas, kokiais būdais narkotikai patenka žmonėms, kokią žalą daro įvairios priklausomybės, tokios kaip
tabakas ar alkoholis. Mokiniai kartu su klasės vadovėmis norėtų turėti daugiau tokių paskaitų, nes tai naudinga ir įdomu.” Klasių vadovės

Projekto metu surengti keturi iššūkiai Facebook grupėje “30 dienų iššūkis”: grikių, cukraus detokso, ledinės eketės ir rytinės mankštos. Juose dalyvavo apie 25000 dalyvių. Žygiai gamtoje pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis – dar viena projekto dalis. Surengti 5 =ygiai gamtoje, juose dalyvavo 90 dalyvių.

25 m. ledinės eketės varžybos įvyko Trakuose prieš pat prasidedant koronaviruso epidemijai, todėl dalyvių skaičius buvo kiek mažesnis nei planuota, plaukė daugiau nei 150 ledinio vandens entuziastų. Net jei ir trūko ledo 2020 m. žiemą, varžybų metu buvo dirbtinai suformuota penkių takelių eketė. Taip pat tradicinė „Palangos ruonių“ šventė sulaukė daugiau nei 260 dalyvių.

Lediniame vandenyje varžėsi 200 "ruonių" - visi įveikė 25 ...

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) – organizacija, puoselėjanti tautos išminčių suformuluotą holistinės sveikatos sampratą, jungianti žmones, besirūpinančius savo sveikata ir skleidžiančius sveikos gyvensenos žinias. LSS vienija 40 aktyvių fizinio aktyvumo ir sveikatingumo klubų, yra asociacijos “Sportas visiems” narė. 30 metų vykdo šią veiklą visoje Lietuvoje, užaugino sveikai ir fiziškai aktyviai gyvenančių žmonių kartą.

Projektas “Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas” bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

1 komentaras apie “Baigėsi projektas „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“: tūkstančiai dalyvių ir neišdildomi įspūdžiai”

  1. Tikrai visuomeniniai sveikatos biurai net ir mažesniuose miesteliuose organizuoja nemokamas mankštas, treniruotes su kineziterapeutais, treneriais, tas labai džiugina. Juk neretai tiesiog nesinori sportuoti be kompanijos ar sportuoti savo nuožiūra. Pakankamas fizinis aktyvumas ir geras, subalansuotas poilsio-miego režimas turi nepaprastai didelę įtaką žmogaus sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.