Dėl įgimtos kataraktos Meiras Šneideris (angl. Meir Schneider) gimė aklas. Po kelių nesėkmingų operacijų, sukėlusių dar daugiau problemų, tokių kaip glaukoma, žvairumas ir nistagmas (nevalingi akių judesiai), gydytojai situaciją pavadino beviltiška, o aklumą – neišgydomu. Priverstas, M. Šneideris išmoko skaityti Brailio raštu, tačiau niekada neatsisakė svajonės matyti.
Likus vos keliems mėnesiams iki septyniolikto gimtadienio, M. Šneideris pirmą kartą išmėgino V.H. Beitso metodą. Nekreipdamas dėmesio į aplinkinių pasipriešinimą, jis kasdien iki 13 valandų skyrė pratimams, kurie grąžino jam regėjimą. Supratęs Beitso metodo efektyvumą, M. Šneideris sukūrė regėjimo grąžinimo programą, kurią šiandien praktikuoja milijonai žmonių visame pasaulyje.
Kelias aprašytas knygoje
M. Šneiderio patirtis nepaprastai įkvepia, o jo kelias iš aklumo į regėjimą aprašytas knygoje „Gyvenimas, grąžinantis regėjimą” (angl. Vision for life). 2011 m. pirmą kartą išleista knyga iškart sulaukė tarptautinio pripažinimo dėl savo praktinių metodų, padedančių gerinti regėjimą, naudojant natūralius pratimus ir akių sveikatos technikas.
Pirmasis lietuviškas knygos vertimas pasirodė 2015 m. pavadinimu „Rega visam gyvenimui”. Ji skaitytojus patraukė autoriui būdingu holistiniu požiūriu į regėjimo gerinimą, naudojant natūralius pratimus ir savigydos technikas, kurios veiksmingos tiek pajutus pirmuosius regėjimo nusilpimo požymius, tiek ir sudėtingais atvejais, kai tradicinė medicina bejėgė. Paskutinis knygos leidimas pasirodė 2020 m. ir buvo išparduotas.
Būtinybė perleisti knygą
Supratusi didžiulį žmonių poreikį M. Šneiderio žinioms ir praktikoms, Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) ėmėsi naujo knygos leidimo darbų. Pasak atstovų, norint tinkamai perduoti praktiką, svarbu būti gerai susipažinus su regėjimo gerinimo natūraliais būdais specifika, geriausia – būti patiems ją išbandžius. LSS valdybos narė Sigita Labutienė, nuo 2014 m. rengianti regėjimo gerinimo stovyklas Lietuvoje, jau nuo 2017 m. yra M. Schneider mokinė.
„Įdėmiai skaitant ir verčiant knygą, paskutinis originalios knygos sakinys atvėrė daug gilesnę pavadinimo „Vision For Life” prasmę. Knyga nėra vien apie pratimus akių sveikatai gerinti. Tai – gyvenimiška filosofija paremtas autoriaus nueitas kelias iš aklumo į gebėjimą matyti. Knygoje M. Šneideris kalba apie požiūrio į gyvenimą svarbą, kuris labai svarbus siekiant išsaugoti ar susigrąžinti gerą regėjimą be akinių, operacijų ir vaistų. Tai lyg vilties gūsis visiems, kurie susiduria su regėjimo problemomis”, – sako Sveikuolių sąjungos valdybos narė Sigita Labutienė.
Prastas regėjimas šių dienų realybė
Statistika rodo, kad šiandien daugiau nei 2 mlrd. žmonių susiduria su regėjimo sutrikimais, iš kurių dažniausi: trumparegystė (miopija), toliaregystė (hipermetropija), astigmatizmas, žvairumas, katarakta, glaukoma, sausų akių sindromas. Daugiausia įtakos tam turi šiuolaikinio gyvenimo būdo keliamas stresas ir intensyvus ekranų naudojimas.
Regėjimo gerinimas natūraliais būdais yra nuoseklumo ir kantrybės reikalaujantis kelias, kurį neretai lydi kūno pasipriešinimas. Vis tik nepasiduodant ir kryptingai atliekant pratimus, sėkmė garantuota. Keletas M. Šneiderio siūlomų pratimų yra:
- Reguliarus ir švelnus mirksėjimas.Jis reguliuoja šviesos patekimą, užtikrina akies drėgnumą ir sumažina tinklainės nervų ląstelių įtampą.
- Patrinti rankų delnus vieną į kitą, kad sušiltų, ir švelniai uždėti juos ant užmerktų akių. Tai padės akims atsipalaiduoti ir pagerins kraujotaką.
- Nukreipti žvilgsnį į pasirinktą objektą tolumoje, pavyzdžiui, medį ir kurį laiką stebėti jo detales vieną po kitos. Tuomet atvirkščiai – atidžiai apžiūrinėti arti esančio objekto detales.
Daugiau praktinių patarimų ir knygos „Gyvenimas, grąžinantis regėjimą” pristatymas su autoriumi vyks nuotoliu gruodžio 12 d. Bus vertimas į lietuvių kalbą. Registracija į renginį – čia.
Ieva Vidūnaitė, www.sveikuoliai.lt