Klausimą, ar regėjimo sutrikimai yra paveldimi, medicinos profesija nagrinėjo labai išsamiai. Tiek daug resursų buvo panaudota tam, kad ši hipotezė būtų patvirtinta. Ir kas kartą būdavo akivaizdžiai vengiama tyrinėti idėją, kad blogas regėjimas yra užkrečiamas. Mat refrakcijos sutrikimas, anot amerikiečių gydytojo oftalmologo V. H. Beitso yra tiesiog nervinė būsena, ir nėra nieko užkrečiamesnio už nervingumą.
❓ Ar kada buvote su žmogumi, kurį baisu suerzinti, prie kurio reikia stengtis elgtis kažkaip, kad tik nekiltų konfliktas, kad tik nesupyktų, nepradėtų šaukti, kai reikia elgtis nenatūraliai? Svarbu, kad įtiktumėte ir būtų ramu.
❓ Ar kada jautėte tą atmosferą bendraujant, kai tvyrančioje įtampoje kirvį galima kabinti? Kai viskas negerai. Viskas. Dėl šventos ramybės tyli. Sutinki su viskuo, linksi galva. Nekeli skandalo, nesiskundi ir nesiaiškini, nes nėra prasmės.
❓ Ar pažįstamas jums jausmas, kai kas nors kvėpuoja jums į nugarą ir nuolat jus skubina? Arba nuolat ko nors bijo, nerimauja ir be paliovos apie tai jums aiškina?
Regėjimo gerinimo pratybos internetu
Tokioj situacijoj dažnai net neaišku, kaip elgtis, nes bet koks judesys, bet kokia veido išraiška ar pasakytas žodis gali sukelti pretenzijų bangą ir agresyvų bendravimą. Ar pastebėjote, kad tuomet niekam neįdomu ir nesvarbu kaip jūs jaučiatės? Jūsų niekas ir nesiruošia apie tai paklausti.
❓ Kada paskutinį kartą jūs pats uždavėte klausimą “Kaip tu jautiesi?” ne iš neturėjimo ko paklausti, o iš to, kad jums tikrai įdomu? Ar apskritai įdomu ką nors sužinoti apie kitą? Ar įdomu tik tai, kas su mumis atsitinka ir norisi greičiau papasakoti savo istoriją?
Kas įdomiausia, visai netikėtai mes galime būti tokiais žmonėmis, kurie aprašyti aukščiau, savo vaikams ir artimiesiems. Tik nepastebime to.
Įtampa atsispindi kūne ir ji veikia aplinkinius
V. H. Beitsas savo žurnale “Better Eyesight” rašo, kad asmuo, turintis trumparegystę, hypermetropiją ar astigmatizmą, yra paveiktas įtampos. Ši įtampa atsispindi jo balse, eisenoje, manierose ir verčia žmones, su kuriais jis bendrauja, nervintis. Tada šalia esantiems žmonėms laikinai sutrinka regėjimas, jei įtaka laikina, ir visam laikui, jei įtaka yra nuolatinė. Pavyzdžiui, vaikams, kurie negali pabėgti nuo nervingų mokytojų ir tėvų.
Webinaras “Efektyvūs lėtinių ligų atsikratymo būdai. Pirmieji žingsniai”
“Labai nervinga moteris, nešiojanti astigmatizmą koreguojančius akinius, atvedė man savo labai nervingą dukrą, kuri jau šešis mėnesius nešiojo akinius, taip pat nuo astigmatizmo. Vienoje akyje trys diopijas, o kitoje – trys su puse. Vaiko akys buvo paraudusios, įtemptos, primerktos. Akivaizdu, kad akiniai neleido jai jaustis patogiai. Kurį laiką maloniai su ja kalbėjausi, kad vietoj baimės gydytojui ji juo susižavėtų, paprašiau jos užsimerkti ir penkiolika minučių pailsėti. Kai ji atsimerkė, Snellen testo lentelę abiem akimis matė puikiai. Galėjo skaityti smulkiausią šriftą.
Pasakiau jos mamai:
– Nėra nieko blogo su jūsų vaiko akimis. Praeito tikrinimo metu ji turėjo būti nervinga.
Motina atsakė, kad tai tiesa. Ji bandė groti duetu su seserimi ir taip susinervino, kad nebematė natų. Šeima labai sunerimo dėl šio staigaus regėjimo sutrikimo, nedelsiant nuvežė pas okulistą, kuris savo ruožtu paskyrė akinius nuo astigmatizmo.
Vaikai turi stulbinančią galią prisitaikyti prie įvairių rūšių lęšių. Todėl mergaitės akys pakankamai gerai prisitaikė prie labai stiprių akinių, kad galėtų matyti pro juos. Tačiau nei su jais, nei su kitais akiniais, kurie vėliau jai buvo siūlyti, ji gerai nesijautė.
Motina ir mergaitė išėjo iš biuro labai laimingos, bet po kelių dienų mama grįžo labai nusivylusi ir kiek įsiutusi. Ji sakė, kad vaikas mato taip blogai, kaip niekada. Ji negali perskaityti net pusės lentelėje pavaizduotų raidžių.
Webinaras tėvams “Kaip padėti savo vaikui gerinti regėjimą natūraliais būdais?”
„Priežastis, kodėl dukra negali perskaityti raidžių“, – pasakiau, „yra tai, kad jūs ją tikrinate. Leiskite jaunesniajai seseriai ją patestuoti ir pamatysite, kaip puikiai ji viską perskaitys. Įtampa jūsų akyse atsispindi jūsų balse ir eisenoje, visame kame, kas susiję su jumis. Jūs nervinate vaiką ir kai bandote patikrinti jos regėjimą, ji tampa astigmatiška. Jei norite ją išgydyti, turėtumėte išsigydyti pati”.
Įtampa perduodama ir mokykloje
“Mano atliktuose mokyklinio amžiaus vaikų regėjimo tyrimuose ši patirtis kartojosi dažnai. Kai nuėjau į klasę, kurioje mokytojas nešiojo akinius, žinojau, kad visada rasiu didelį skaičių moksleivių su sutrikusiu regėjimu. Kai mokytojas nenešiojo akinių, žinojau, kad šis procentas klasėje bus mažesnis už vidurkį.
Vaikai yra labai jautrūs nerviniam poveikiui, dėl to labai dažnai laikinai pablogėja regėjimas, ir, deja, tokiose būsenose jiems uždedami akiniai. Laimei, dauguma vaikų nemėgsta nešioti akinių ir, kurį laiką juos pabandę, dažnai juos numeta. Jie taip pat sulaužo ir pameta juos. Taip jie išvengia daug žalos. Bet jei tėvai ir mokytojai yra sąžiningi ir uolūs, primygtinai reikalauja nešioti akinius, o pametus ar sulūžus juos atnaujinti, laikinas regėjimo sutrikimas tampa nuolatine būsena.
Mokyklos atmosfera gali nepaprastai erzinti ir sukelti vaikams trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą”, rašo pasaulyje žinomas savo holistiniu požiūriu į žmogų gydytojas V.H. Beitsas.
Regėjimo gerinimo stovykla “Šalin akinius!”-2023
Parengta pagal V.H. Beitso žurnalą “Better Eyesight”, www.sveikuoliai.lt
1 komentaras apie “Ar blogas regėjimas gali būti užkrečiamas?”
Labai įdomu. Ačiū už info.