Ar lengva grūdinti vaikus?

Dalintis

Permainingi orai tėvams gali tapti rimtu išbandymu siekiant apsaugoti savo vaikus nuo peršalimo ligų. Tuo labiau, kad statistiškai darželinukas serga 13 kartų per metus. Daugelis žinome, kad vaikus grūdinti reikia, kad nesirgtų, kad reikia stiprinti jų imuninę sistemą, tačiau klausimas kaip tai padaryti gerai neretai sustabdo nuo tokių iniciatyvų.

Įsiklausykime į vaikų poreikius

Lengva pastebėti, kad mamos, kurioms visada šalta, savo vaikus rengia taip, lyg ir jiems būtų šalta. Atrodo, kad lakstydamas vienmarškinis, basas, be pirštinių ir be kepurės vaikas sušals. Tai normalus moteriškas nerimas dėl savo vaiko sveikatos. Nugalėti tokią baimę nėra paprasta, nes jei vaikas susirgs, negalėsime eiti į darbą ir tvarkytis savo reikalų, kažkam su juo reikės sėdėti, vėl bus skiriami antibiotikai ir pan.

Tėčiai paprastai mažiau kreipia dėmesį į vaikų aprangą, o mamos dėl to pyksta: kaklas nuogas, šaltos rankos, šalta nosis ir pan. Tėtis tiesiog turi mažiau baimių šiuo atveju ir mamai būtų labai palanku juo pasitikėti. Vaikas labai gerai jaučia, kiek ir kokių rūbų jam norisi dėvėti. Yra tokių, kurie negali pakęsti per daug rūbų, todėl nuolat juos nusiima. Ir tegul. Leiskite.

Webinaras šeimoms “Vaikų grūdinimas ir imuniteto stiprinimas”

Jei jis nori pabraidyti šaltame vandenyje ar kiša rankas į jį, jei ragauja sniego, ledo, taškosi balose, ropinėja po žemę nuogomis kojomis, nesaugokite jų. Nesaugokite rūbų. Vaiko poreikis pažinti ir mokytis yra daug svarbesnis už rūbus. Ketverius metus Ukmergės rajone veikiančiame lauko darželyje „Vėjo šalies vaikai“ žiema yra geriausias laikas, nes tada yra sniego ir varveklių, kuriuos galima valgyti!!! Jie ramiai tyrinėja juos supantį pasaulį ir dėl to nesuserga!

Režimas namuose

Ar teko kada susidurti su situacija, kai tėvai leidžia vakarus prie televizoriaus/kompiuterio, o vaikams sako, kad jie turi eiti miegoti? Kad tėvai valgo/geria vaikams neleistinus produktus sakydami, kad vaikams tai nesveika?

Vaikai seka tėvų autoritetu, todėl eiti miegoti kartu su jais yra geriausias sprendimas, bet tikrai ne pats lengviausias vertinant šių laikų tempą. Miegas prie atviro lango žiemą visada geresnis nei prie uždarytų langų ir suaugusiems, ir vaikams. Apsirenkite šiltesnius miego rūbus, jei pradžioje bijosite sušalti. Pripratus prie gaivos, sudėtinga bus miegoti uždarose patalpose.

Webinaras “Kaip padėti savo vaikui gerinti regėjimą natūraliais būdais?”

Valgykite su vaikais tą, ką norite, kad jie valgytų. Blogiausias maistas vaikui – balti miltai ir cukrus. Jei vengsite jų patys, vaikais žinos ir supras kodėl. Nekiškite vaikui maisto, jei jis nenori valgyti. Jei nenori mėsos, pieno, kiaušinių, neduokite. Vaikai, kurie nori valgyti, paprašo maisto. Neteko girdėti atvejų, kad sveikas vaikas mirtų iš bado, todėl kad nenorėjo valgyti… Palikite ramybėje. Jei sunku tai padaryti, pabandykite įsivaizduoti, kaip jaustumėtės, jei jums kas nors nuolat ir įkyriai bandytų įkišti tai, ko jūs nenorite. Grįžome prie įsiklausymo į vaiko poreikius.

Gamtos jėga gydyti

Lietus ir vėjas – ne priežastis sėdėti namie. Norint auginti sveiką vaiką namuose, tėvams reikia patiems keisti savo gyvenimo būdą. Jei tik vaikas pradeda sloguoti ar kosėti, pirmas vaistas, kurį naudoju aš – lauko darželis arba daug aktyvios veiklos gamtoje. Judėjimas, buvimas gryname ore per parą leidžia atsikratyti visų peršalimo ligų požymių.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

1 komentaras apie “Ar lengva grūdinti vaikus?”

  1. Mažai kas grūdina vaikus, prirengia žiemą į lauką šimtu rūbų sluoksnių, namų nevėdina,, Taip ir gaunasi problema. Dar prie to pačio užkloja vaikus sintetinėm, nekvėpuojančiom antklodėm. Paskui ir serga vaikai, alternatyva sintetinėm kaldrom – merino vilnos antklodės ( pvz tokios https://www.lietuviskigaminiai.lt/c40-pledai ).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Laumių kerai atgimsta pavasario lygiadienio maudynėse

Pavasario lygiadienio šventė – laikas, kai Baltiškos tradicijos atgimsta realybėje. Šis laikotarpis – kupinas apeigų ir paslaptingumo, žada nepaprastas patirtis ir pojūčius. Senovės baltams pavasario lygiadienis buvo svarbus laikotarpis, švenčiantis

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.