Artėjančių 25 m. ledinės eketės varžybų dalyvių tarpe – ir 70 m. moterys

Dalintis

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS), šįmet švenčianti 30 metų jubiliejų, liudija ne vieno požiūrio pokytį šalyje. Tautos išminčių suformuluotos ir puoselėtos vegetarizmo, susilaikymo nuo maisto, grūdinimosi lediniame vandenyje idėjos dar visai neseniai laikytos sektantiškomis ir marginaliomis. Šiandien įvairiuose miestuose vykstantis ledinių maudynių iššūkiai ir masiniai maudynių renginiai tapo Lietuvos vizitine kortele. Artėjančias 25 m. ledinės eketės varžybas Trakuose turizmo departamentas pristato užsienio turistams.

Ledinės eketės iššūkis pasklido

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė prieš keturis metus išsikėlė iššūkį: 30 dienų iš eilės po gero apšilimo panirti į ledinį vandenį. „Norėjau maudytis, bet trūko motyvacijos, todėl sau mečiau iššūkį prieš visus. Prisijungė socialiniuose tinkluose jį pamatęs draugas. Po keleto dienų, sekančiais metais jungėsi vis daugiau ir daugiau žmonių, miestų“, – prisimena 26 m. vyras.

Simonas sako, kad iššūkiai subrandina asmenybę, leidžia pajusti asmeninį augimą, kai pavyksta pasiekti užsibrėžtus tikslus. Įveikus nenorą, įvairius atsikalbinėjimus prieš save, kurie kyla natūraliai, pasitikėjimas savimi auga. Supranti, kad gali padaryti ir daugiau, įgauni drąsos, ryžto, motyvacijos.

„Smagu, kaip tas virusas toliau plinta. Pirmąjį iššūkį pradėjau vienas, po keturių metų šimtai žmonių įvairiuose miestuose maudosi ne tik iššūkių metu. Žmonės maudosi kasdien prie Žaliųjų ežerų, Vilnelėje, Pilaitėje, Neryje prie Valakampių. Kitais metais iššūkio maudynių vietų bent jau Vilniuje daugės“, – planais dalijasi S. Dailidė.

LSS prezidentas džiaugiasi, kad dar prieš keletą metų įvairiomis uždegiminėmis, sąnarių ligomis žmones gąsdinusi tradicinė medicina šiandien pripažįsta grūdinimosi naudą ir svarbą imuninei sistemai. „Be abejo, yra žmonių, kurie į visa tai žiūri skeptiškai, bet dažniausiai tie, kurie niekada nebandė sąmoningai grūdintis, keisti savo gyvensenos įpročių“, – sako 25 m. ledinės eketės varžybų organizatorius.

Puikus spyris pradėti grūdintis

Iššūkio dalyvė Edita iš Vilniaus sako, kad būtent šis pavyzdys jai buvo spyris. „Esu be automobilio, bet… pagalvojau – jei jūs ten galit… kodėl aš upėje negaliu??? Ir gruodžio 30 d. pirmąkart įšokau. Nuo tada – be jokio iššūkio mes kasdien maudomės. AČIŪ už gerą pavyzdį ir užkrečiančią iniciatyvą. Gerą darbą darote. Dėkinga be galo ir linkiu nesustoti“, – rašo moteris specialiai Facebook tinkle iššūkiui sukurtoje grupėje „30 dienų iššūkis“.

Jekateriną ledinės eketės iššūkis pastumėjo ne tik grūdintis, bet ir peržiūrėti savo mitybą. Moteris pradėjo plaukioti ir sveikiau maitintis, susipažino su daug naujų žmonių. Iššūkio dalyvis Aurimas sako nesuprantantis, kodėl anksčiau to nedarė.

Kasdieninės maudynės Alytuje

Pradėję nuo LSS rengtos sveikatos mokyklos ir nenorėję prarasti rytų, sukuriančių visai dienai pakilią nuotaiką, kunkuliuojančią energiją, Alytuje jau penkerius metus kone kasdien ištisus metus maudosi nemaža grupelė žmonių.

Jūratė Marčiulaitienė, Alytaus sveikuolių klubo vadovė, ledinių maudynių iššūkį Alytuje rengia antrus metus. „Žmonėms šiais metais reikėjo mažiau aiškinti apie grūdinimąsi, mažiau įrodinėti, motyvuoti, įtikinėti. Naujai prisijungę sakė, kad stebi seniai, kad seniai norėjo, bet nedrįso, bijojo. Džiaugiuosi už visus, kurie išdrįso peržengti savo baimes ir leido sau pajusti įveikto iššūkio skonį“, – džiaugėsi moteris.

J. Marčiulaitienė pastebi, kad šiais metais tikrai mažiau maudynių skeptikų. Alytiškiai taip pat planuoja dalyvauti 25 m plaukime, viena iš komandos narių – 70 m. moteris jau užsiregistravo.

Valstybei svarbios datos taip pat minimos ledinėmis maudynėmis

Pirmojo ledinės eketės iššūkio pabaigoje susibūrus šimtams entuziastų, gimė ne tik 25 m. eketės plaukimo varžybos, bet ir kiti renginiai. Vasario 16 d. maudynės Radviliškyje buvo pastebėtos ir apdovanotos prezidentės D. Grybauskaitės. Šiais metais vyko 16  km ir 6 km bėgimai Vilniuje, o kovo 11 d. Radviliškyje vėl planuojamos maudynės.

Karo policininkas, metų sveikuolio titulą 2019 m. pelnęs Tadas Grimaila, keletą metų iš eilės rengė ledinės eketės iššūkį Radviliškyje. O šiais metais rekordinis skaičius – daugiau kaio 100 dalyvių išsimaudė vasario 16-ąją, bėgime dalyvavo beveik 200 sveiko gyvenimo entuziastų.

Paklaustas kas jį skatina rengti ledinių maudynių renginius, Tadas sako, kad labiausiai įkvepia žmonių pokyčiai: „Darau tai dėl žmonių, dėl tos emocijos, kurią jie gauna. Žmonės tampa laimingesni, sulaužo savo stereotipus, pakeičia požiūrį į grūdinimąsi. Aš juk irgi anksčiau galvojau, kad tai nesąmonė“.

Raviliškyje jau susidarė 25 žmonių grupelė, kuri dažniau maudosi, skatindama kitus jungtis. Įšokimas į ledinį vandenį pakeitė ne vieno žmogaus gyvenimo kokybę: numestas svoris, dingę žalingi įpročiai leidžia ne vienam pradėti daugiau judeti, mankštintis. Yra tokių, kurie ankčiau vos ridenosi, o dabar bėga pusmaratonius.

Tadas vasario 29 d. Trakuose vyksiančiose 25 m. ledinės eketės varžybose tikrai dalyvaus!

Kaune šįmet tris kartus daugiau dalyvių

Antrus metus Kaune iššūkį organizuoja sveikos gyvensenos treneris, sveikuolių sąjungos savanoris Andžej Michmel. Vyras sako, kad šįmet Kaune dalyvių buvo  tris kartus daugiau.

„Atrodo, kad visas Kaunas žino apie Lampėdžiuose vykstančias maudynes. Šiais metais gerokai mažiau buvo šnekančių apie grėsmę prostatoms, mažiau skepticizmo. Visi naujokai po maudynių tvirtino patyrę pakylėtumą, energijos antplūdį, gerą nuotaiką, kuri trunka ištisą dieną. Teoriškai žmonėms sunku nupasakoti tą savijautą. Ją galima tik pajusti išbandžius“, – sako A. Michmel.

Keturis metus kiekvieną dieną šaltu dušu pradedantis treneris sako, kad šiuolaikinis žmogus savo gyvenimo būdu nepaprastai nustekeno imnuninę sistemą, o grūdinimasis yra lengviausias, nieko nekainuojantis būdas stiprinti imunitetą. „Grūdinimasis tiesiogine prasme žmogų gelbėja žmones nuo žalingo gyvenimo būdo. Nauda – šimtaprocentinė, jokių grėsmių. Visą teoriją žinojau jau daugelį metų, trūko tik Simono pasiūlymo vadovauti iššūkiui. Sutikau per dvi sekundes, kai jį gavau. Šio darbo vertė milžiniška. Sniego gniūžtė rutuliojasi. Vis daugiau žmonių turi galimybę tai patirti“, – džiaugiasi kauniečius maudynėms kasmet buriantis dviejų vaikų tėtis.

Kaunietė Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė,, pradėjusi 70-uosius metus, taip pat planuoja dalyvauti 25 m. ledinės eketės varžybose. Renginys vyks vasario 29 d.  Trakuose, ant Galvės ežero. Registracija paskelbta puslapyje www.sveikuoliai.lt.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos: asm. pašnekovų archyvas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Aktualijos

Tėvystės bejėgystė su paaugliu: kaip gelbėtis?

Nė vieni tėvai nesvajoja, jog jų vaikas telefonu praskrolins kone visą paauglystę, teks nuolat ginčytis, pyktis. Neįsivaizduoja savo vaiko ir užkampyje su cigarete. Tačiau nutinka visaip. Ir kai susitarti tampa

Naujienos

Ar norėtum pagerinti regėjimą per 30 dienų?

Gegužės 14 dieną Lietuvos sveikuolių sąjunga skelbia nuotolinį regėjimo gerinimo iššūkį. Tikslas – supažindinti žmones su natūraliais būdais, padedančiais pastiprinti savo regėjimą ir galbūt pradėti naują gyvenimo etapą be akinių.

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.