Atsikratykite emocijų, kurios gadina regėjimą!

Dalintis

Tai labai svarbi tema norint pasiekti ilgalaikių ir stabilių rezultatų stiprinant regėjimą natūraliais būdais. Nors daugelis žmonių, ieškančių būdų kaip sustiprinti savo regėjimą be akinių ir operacijų tikisi rasti stebuklingų pratimų ir mankštų, užtenka atkreipti dėmesį į tai, kad gerai matantys žmonės nei mankštų, nei pratimų nedaro, kad matytų gerai. Suprasime, kad ne mankštose esmė. Regėjimas yra gerokai subtilesnis ir jį veikia įvairūs aspektai.

Emocijų poveikš kūnui tyrinėjo mokslininkai

Psihoterapeutas Vilhelmas Reičas (1897-1957), yra žinomas dėl savo „raumenų šarvų“ teorijos.  Ji paaiškina, kaip emocinė įtampa ir vaikystės traumos, kurias mes patyrėme, nusėda mūsų kūnuose raumenų įtampos pavidalu.

Prieš 60 m. Kolumbijos universitete daktaro disertaciją apsigynęs Charlsas Kelly atidžiai gilinosi į V. Reičo teorijas. Dr. Ch. Kelly taip pat buvo susipažinęs su V.H. Beitso metodą, nes pritaikė jį sau gydant trumparegystę. Supratęs, kad emocinė įtampa gali tūnoti kūne įsitempusių raumenų pavidalu,  Ch. Kelly savo moksliniame darbe iškėlė hipotezę, kad akies raumenų įtampa taip pat gali būti susijusi su specifinėmis emocijomis. Atlikęs išsamų tyrimą, jis nustatė labai tamprų tam tikrų regėjimo sutrikimų ir emocijų koreliacinį ryšį. Kitais žodžiais tariant, skirtingos emocijos buvo susiję su skirtingais sutrikimais, tokiais kaip trumparegytė, astigmatizmas, toliaregystė, katarakta, keratokonusas, daltonizmas. Tai reiškia, kad norint pašalinti sutrikimą, reikia identifikuoti tą emociją, kuri ir sukelia tą sutrikimą. Atsiranda galimybė paleisti emociją, atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir matyti geriau.

Regėjimo gerinimo pratybos internetu

Kaip emocijos veikia regėjimą?

Kiekvieną kartą, kai žmogus patiria neigiamas emocijas ar išgyvenimus, jie nusėda būtent toje vietoje, kurioje patirta įtampa užsifiksavo pirmą kartą. Tulūzos universitete atliktas tyrimas parodė, kad 82 proc. trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo atvejų sukelia emocinė įtampa.

Kūnas neturi imuniteto mūsų patirtims. Gyvenime nutinka nemalonūs dalykai. Tokiais atvejais mūsų sąmonė koncentruojasi nedelsiant spręsti iškilusias problemas ir ne visuomet įmanoma pastebėti, kas vyksta kūne arba kaip kūnas reaguoja į stresą. Tačiau dabar yra proga pabandyti atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta ir suprasti, kad jei pavyks paleisti emocinę įtampą, raumenys atsipalaiduos. Kai mes sąmoningai paleidžiame senas, užstrigusias, neigiamas emocijas, mūsų regėjimas taip pat turi galimybę gerėti.

SVEIKOS GYVENSENOS STOVYKLA “Į LAISVĘ!” – 2023

Kokios emocijos neigiamai veikia regėjimo sistemą?

Norint tai sužinoti, tereikia poros žingsnių:

  1. Mintimis pažvelkite į situaciją savo gyvenime, kai jūsų regėjimas ėmė blogėti. Kas tuomet vyko? Kokie nemalonūs išgyvenimai tuo metu buvo? Greičiausiai, tai bus kokios nors socialinės, emocinės ar psichologinės priežastys. Jei turite regėjimo sutrikimų, pabandykite prisiminti, kuriuo gyvenimo etapu visa tai prasidėjo. Pažiūrėkite giliau nei įprasta medicininiam ar fiziniam žvilgsniui. Pažvelkite į gyvenimo visumą. Kas vyko jūsų socialiniame gyvenime, šeimoje, santykiuose ? Keitėsi mokykla, darbas, finansinė situacija, prastėjo sveikata? Kas vyko pasaulyje? Jei galėsite atpažinti ir įsivardinti įtampą sukėlusią situaciją, rasite pagrindinę priežastį, dėl kurios sureagavo nervinės sistemos mechanizmas.
  2. Pažvelkite į funkciją, kurią atlieka regėjimo sutrikimas. Ką šis sutrikimas jums leidžia daryti arba nuo ko saugo? Regėjimo sutrikimas – adaptyvus kūno atsakas, prevencinė pagalba, kurią sukūrė kūnas, siekdamas apsaugoti jus nuo nemalonių situacijų. Kitais žodžiais tariant, jei sutrikimo tikslas yra neleisti mums matyti gerai, greičiausia buvo kokios nors situacijos, kurios mums buvo skausmingos. Kad nejaustumėm skausmo, susikūrė tam tikra reakcija nematyti. Nereikia jaustis kaltu dėl to, tai buvo adaptyvioji reakcija, geriausia tuo metu, ką jūs galėjote padaryti. Bet dabar galima pakeisti situaciją ir leisti sau matyti geriau.

Regėjimo gerinimo stovykla “Šalin akinius!”-2023

Trumparegystės, astigmatizmo ir toliaregystė priežastys

Trumparegis mato gerai arti, tačiau nemato iš toli. Jis laiko daiktus arti savęs, lengvai mato, kas yra šalia, ką gali valdyti, bet nenori žiūrėti toliau. Taip jis susimažina savo erdvę pasaulyje, kurį suvokia kaip grėsmingą. Kodėl jis pasaulį mato kaip grėsmę? Jis bijo ateities, jaučiasi nesaugus, visada nerimauja dėl to, kas gali nutikti ir ruošiasi blogiausiam. Todėl natūraliai ima viską į savo rankas ir pradeda kontroliuoti. Tai leidžia jam kompensuoti baimę ar nesaugumą. Trumparegiai dažniausiai tampa atsargūs ir viską daro anksčiau nei reikia, t.y. iš anksto, eikvodami nemažą kiekį savo energijos ir tuo erzindami kitus. Norint įveikti trumparegystę, reikia grįžti į tą akimirką, kai tas nesaugumo, baimės jausmas pirmą kartą atsirado ir visa tai paleisti. Ugdykite pasitikėjimą savimi ir vėl pradėkite pasitikėti gyvenimu. Kreipkite dėmesį į tai, kas vyksta dabar, o ateitį palikite vėlesniam laikui. Jei visą savo laiką praleisite bandydami kontroliuoti ateitį ir planuoti visus galimus variantus, išeikvosite be galo daug energijos.

Toliaregis gerai mato iš toli, tačiau nemato arti. Jis visą savo dėmesį sutelkia į kitus. Dabartis ir ateitis jo nebedomina. Galbūt jis galvoja, kad geriausia gyvenimo dalis jau baigėsi, visos galimybės išnaudotos. Jis žvelgia į praeitį su nostalgija, su kaltės jausmu, su pykčiu ar apgailestavimu. Kadangi toliaregis nebesijaučia savo istorijos herojumi, visą savo energiją sutelkia į tuos, kurie labiau to nusipelnė: savo vaikams, anūkams, sutuoktiniui, tėvams, klientams ar vaikams Afrikoje. Jis atiduoda visą savo energiją kitiems tiek, kad neberanda laiko sau. Taigi, jei norite atsikratyti senatvinės toliaregystės, svarbu grįžti prie teigiamo egoizmo, atsidurti savo gyvenimo centre, susigrąžinti energiją sau. Paverskite savo dabartį ir ateitį įdomesne.  

Ilgasis detokso savaitgalis

Astigmatizmą sukelia nereguliarus akių obuolių raumenų įsitempimas. Taigi nenuostabu, kad astigmatizmas atitinka sumišimo ar nepasitikėjimo savimi emociją. Astigmatizmo diagnozę turntys žmonės dažnai stengiasi būti panašiais į tokius, kokių, jų manymu, kiti tikisi. Jie nuolat ieško pritarimo, bando atitikti tam tikrus socialinius lūkesčius. Astigmatizmas dažnai pasireiškia tuo metu, kai žmogus abejoja savimi arba nežino, ko iš jo tikimasi. Užuot buvęs savimi, jis išduoda tikrąjį save, bandydamas tilpti į kažkieno sugalvotą formą. Kitaip tariant, jis nebemato savęs. Tai sukelia painiavą ir neryškų matymą arba regėjimo praradimą.

Tai tik keli pavyzdžiai, kaip emocijos veikia regėjimą. Ir tai yra dažniausiai pasitaikantys regėjimo sutrikimai visuomenės tarpe. Tačiau už kiekvieno konkretaus sutrikimo slypi tam tikra emocija, kurią atpažinus, regėjimas gali gerėti.

www.sveikuoliai.lt

Sigita Labutienė, parengta pagal Ainhoa de Federico paskaitą

1 komentaras apie “Atsikratykite emocijų, kurios gadina regėjimą!”

  1. Ačiū, pažinau tą jausmą. Kada jis ėmė prastėti.. Tai buvo baimė kaip bus toliau..jaučiausi visai tam nepasiruošęs,silpnas ir buvo tikrai nekas..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Laumių kerai atgimsta pavasario lygiadienio maudynėse

Pavasario lygiadienio šventė – laikas, kai Baltiškos tradicijos atgimsta realybėje. Šis laikotarpis – kupinas apeigų ir paslaptingumo, žada nepaprastas patirtis ir pojūčius. Senovės baltams pavasario lygiadienis buvo svarbus laikotarpis, švenčiantis

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.