Cukraus detoksas – galimybė atsikratyti viršsvorio ir ligų

Dalintis

Sveikos mitybos specialistai pastebi, jog daugelyje mums įprastų maisto produktų gausu pridėtinio cukraus, kurio nekontroliuojamas vartojimas ne tik kenkia grakščiai talijai, bet ir sukelia priklausomybę, ligas ir negalavimus. Tačiau saldaus skonio maistas tikrai gali būti sveikas. Dalyvauti sveiko maisto gamybos dirbtuvėse ir paskaitose kviečia tradicinė Sveiko maisto šventė, kuri vyks š. m. rugsėjo 29 d. Vilniuje, Sapiegų rūmų parke.

Mitybos specialistė Kristina Bondar visuomet domėjosi sveika mityba, tačiau daugiau paviršutiniškai. Ji tikėjo skambiomis frazėmis, kad „sveika šitas“, „nesveika anas“, visiškai nesuprasdama kodėl ir dažnai pasirinkdama tą nuomonę, kuri jai pačiai atrodydavo patrauklesnė, bet ne būtinai būdavo tiesa.

Poreikis numesti svorį ir pasveikti

„Nors ir norėjau numesti svorio, rimti pokyčiai prasidėjo visiškai sustreikavus sveikatai. Ėmiau rimtai domėtis, kas yra sveika, o kas ne, kaip produktai veikia organizmą. Perskaičiau begales knygų, straipsnių, pasaulio medikų ir holistinės sveikatos šalininkų nuomonių. Jų buvo tiek daug, visos labai skirtingos, todėl informaciją tikrinau su oficialiais moksliniais tyrimais. Akivaizdu, kad tyrimai, patvirtinantys mūsų šiuolaikinės mitybos kenksmingumą, seniai atlikti ir jų rezultatai – vienareikšmiški“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė.

„Detokso programa, kurią susidariau remiantis rastais duomenimis, grąžino mane į gyvenimą. Niekad nemaniau, kad galiu jaustis taip gerai. Kai organizmas išvaduojamas iš nuodų, kenksmingų produktų, paslėptų alergenų, jis atsistato, pasveiksta, sustiprėja imuninė sistema. Mano artimieji ir draugai negailėjo gerų atsiliepimų išbandę šią programą – pagerėjo jų savijauta, sveikata, sveikai nukrito svoris“, – rezultatais džiaugiasi knygos “Cukraus detoksas” autorė.

Maistas, išvaduojantis nuo lėtinių ligų ir nuotaikos svyravimų

Kristina Bondar yra įsitikinusi, kad svorio metimas niekuomet nebus pakankama motyvacija pokyčiams, nes mes labai linkę į kompromisus su savimi. Atsidūrus akistatoje su pyragaičiu, dažnai nugali mintis: „ne taip aš jau blogai atrodau su tais papildomais kilogramais“ arba „na, tiesiog rytoj suvalgysiu mažiau“. Maistas, turintis būti energijos šaltiniu, tampa ligų ir priklausomybių priežastimi.

 „Dažnai net neįtariame, kad paslėpti alergenai, esantys mūsų saldžiojoje mityboje, yra daugelio ligų, blogos savijautos, energijos stokos, blogos nuotaikos, infekcijų, grybelinių susirgimų priežastis. Juos pašalinus, organizmas ima sveikti pats. „Cukraus detoksas“ paaiškina, kokie produktai mums kenksmingiausi, kaip jie veikia organizmą, kaip atpažinti alergenus, kaip mažinti per didelę fizinę ir emocinę priklausomybę maistui. Tai programa, skirta atgaivinti skonio receptorius, imuninę sistemą, išmokti maitintis sveikai, natūraliomis priemonėmis atsikratyti parazitų, bakterijų ir grybelių, kurie klesti mūsų organizme ir sukelia lėtines ligas. Sveiko maisto šventės metu lankytojai turės galimybę sužinoti apie tai daugiau“, – tikina moteris.

Knygą „Cukraus detoksas“ (kaina 15 eur) galite užsisakyti el.paštu info@sveikuoliai.lt.

Rugsėjo 29 d. vyksiančioje Sveiko maisto šventėje taip pat rengiamas stalų konkursas „Iškylos ir grilio užkandžiai“, sveiko maisto gamybos paskaitos ir dirbtuvės, masinė iškylautojų vakarienė.

Registracija į šventę ir daugiau informacijos www.sveikuoliai.lt, tel. 864800948.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt,

Nuotraukos Kristina Bondar asmeninis archyvas.

2 komentarai apie “Cukraus detoksas – galimybė atsikratyti viršsvorio ir ligų”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.