Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Cukraus detokso savaitgalis padeda atpažinti paslėptus alergenus ir sveikai sureguliuoti svorį

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Ilgajame cukraus detokso savaitgalyje mokomasi ne tik naujų patiekalų receptų, bet ir pajausti savo kūną. Cukraus detokso programos kūrėjos Kristinos Ragauskaitės teigimu, savo širdies negirdintis žmogus – nelaimingas, o būdamas nelaimingas, jis bando save džiuginti maistu, alkoholiu ir kitais dalykais, dar labiau atitolinančiais nuo geros savijautos.

Kad maistas būtų vaistas

Cukraus detoksas – programa, kurią Kristina Ragauskaitė sudėliojo remdamasi nepriklausomais moksliniais tyrimais bei gerąja plačiai mąstančių medicinos atstovų praktika. Pasak jos, ši programa skirta imuniteto stiprinimui, paskatinimui atsisakyti kenksmingiausių produktų bei atrasti slaptuosius alergenus. Cukraus detoksas padeda sveikti nuo lėtinių ligų, sveikai reguliuoti svorį, pasiekti ne vienkartinių, o ilgalaikių rezultatų ir, apskritai, gerai bei energingai jaustis. Cukraus detokso metu taikomas mitybos būdas padeda atsikratyti daug sveikatos problemų sukeliančio bei uždegiminius procesus organizme lemiančio blogųjų bakterijų peraugimo.

Kristinos teigimu, svarbu tai, kad cukraus detokso programa formuoja naujus įgūdžius, kviesdama į mitybą įtraukti produktus, kurie galbūt dar nebandyti, o gal – pamiršti, bet tikrai naudingi sveikatai. Mokomės gaminti maistą kitaip – siekiant, kad jis būtų labiau vertingas, palankus mūsų organizmui ir tikrai skanus. Ši sveikatos stiprinimo programa – sėkmingas pirmas žingsnis į sveiką gyvenseną ir sveiką mitybą. Tai – tarsi vartai, padedantys atsikratyti priklausomybės nuo produktų, kurie mums nenaudingi: cukraus, baltų miltų kepinių, greito maisto, maisto priedų… Padedame ne tik atsisakyti šių produktų, bet ir parodome, kuo juos pakeisti.

Šaknys – karčios, vaisiai – saldūs

Ar sunku pradėti maitintis sveikai? Iš pradžių gali atrodyti, kad maistas nebėra toks skanus, ypač kai į draudžiamų produktų sąrašą patenka kasdien vartojami bei mėgiami produktai. Tai patyriau ir aš – susirašiusi detoksui netinkamų produktų sąrašą, susimąsčiau – o ką gi valgyti? Šis klausimas tapo pirmuoju impulsu knygos, pilnos receptų, kūrybai“,- šypsosi knygos „Cukraus detoksas“ autorė. 

Egzistuoja tikrai daug būdų savo mėgiamus patiekalus pasigaminti kitaip, sveikiau. Džiaugiuosi girdėdama, kad žmonės, pradėję gaminti maistą pagal cukraus detokso programą, atranda naujus skonius ir patiria dar didesnį gaminimo džiaugsmą, paprastumą ir lengvumo jausmą po maisto. Pavalgę tradicinių patiekalų dažnai jaučiamės apsunkę – tai klaidingai tapatiname su sotumo pojūčiu. Iš tikrųjų pavalgius neturėtume jausti jokio sunkumo, o sveikesnė mityba leidžia tuo įsitikinti. Taigi, nors pradžia gali būti ir šiek tiek nepatogi, remiantis daugybės išbandžiusiųjų cukraus detoksą atsiliepimais, netrukus jau džiaugiamasi nauju ir svarbiu pasirinkimu“,- dalinasi Kristina. 

Sveiki patiekalai – lengvai ir greitai pagaminami

Šiandien niekas nebeturi laiko ilgai stovėti prie puodų, o to daryti, pasak Kristinos Ragauskaitės, ir nebūtina: Maisto dirbtuvėse rodome, kaip pasigaminti sveikų patiekalų per 15 minučių – dalinamės patarimais, padedančiais iš anksto pasiruošti gaminimui, kas labai sutrumpina šio proceso laiką. Maistas turėtų būti kuo mažiau apdorojamas. Tradiciniai patiekalai verdami, malami, vėl troškinami – toks maistas, galima pasakyti, yra nukankintas. Jis per daug apdorotas ir iš jo naudos – labai nedaug. Stovyklose mokoma išsirinkti gerus, kokybiškus produktus ir, minimaliai juos apdorojus, džiaugtis skaniais bei sveikais patiekalais, džiuginančiais akis, gomurį ir skrandį bei visą virškinimo sistemą.

 

Emocinio valgymo problema

Organizatorės Kristinos teigimu, šis savaitgalis skirtas tiems, kurie nori gyventi sveikiau, bet nežino, nuo ko pradėti. Cukraus detokso ilgojo savaitgalio programa – holistinė, nes padedame spręsti ir itin dažnai pasitaikančias emocinio valgymo (valgymo, kai nesame alkani) problemas, kurias patiria daugybė žmonių. Sveika gyvensena ir sveika mityba susiję ne tik su maistu, bet ir su vidinių įtampų paleidimu. Kodėl mūsų kūnas reikalauja nuodų? Kodėl mums priimtinas kenksmingas gyvenimo būdas? Ką daryti, kad nebetrauktų seni įpročiai, nesveika mityba ir priklausomybės?“,- svarbių dalykų klausia „Cukraus detokso“ programos autorė.

Egzistuoja daug savipagalbos būdų, kurie pristatomi ir taikomi ilgojo cukraus detokso savaitgalio metu – psichologijos technikos, emocijų atpažinimas ir priėmimas, judesio praktikos, rutinos ir paros ritmo laikymasis, grūdinimosi procedūros, kvėpavimas, atsipalaidavimo praktikos… Visas šis derinys, patiriamas per gana intensyvias keturias cukraus detokso dienas, paruošia žmogų ir toliau savarankiškai, drąsiai ir pasitikint savimi ieškoti to gyvenimo būdo, kuris yra lengvas, sveikas, padedantis atsipalaiduoti, jausti vidinį džiaugsmą ir dalintis juo su aplinkiniais, suteikiantis nepriklausomybę bei padedantis įgyvendinti savo tikslus“,- dalinasi Kristina Ragauskaitė. 

Programa ir harmoningiems santykiams

Kristina teigia labai besidžiaugianti organizuodama šiuos savaitgalius, nes jų dalyviai net po kelių metų dalinasi teigiamomis patirtimis, susijusiomis su tuo, ką išmoko ir patyrė savaitgalio metu. Stebėdama, kaip keičiasi cukraus detokso savaitgalių dalyvių gyvenimas, kaip jie įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, drąsos veikti, keistis, priimti tinkamus gyvenimo sprendimus ir tobulėti, esu labai laiminga. Itin džiugu girdėti, kad asmeniniai pokyčiai lėmė ir geresnius šeimos santykius. Mūsų savaitgaliuose atsipalaidavusios moterys, atsiskleidžia gražiausiomis prasmėmis. Matyti žmonių pokyčius – didelė dovana ir įkvėpimas“,- šypsosi savaitgalių organizatorė.

   

Agnieta Jonikienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.