Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Dainius Kepenis: “Spaudimas įteisinti privalomą vaikų skiepijimą Lietuvoje kelia didelių abejonių”

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Semo nario Dainiaus Kepenio iniciatyva š. m. balandžio 1 d. Seime rengiama dalykinė konferencija „Saugios vakcinos– saugiai Lietuvai“, skirta didinti visuomenės supratimą apie vakcinų saugumo ir laisvo bei informuoto sutikimo medicininei intervencijai problematiką.  Taip siekiama atkreipti ne tik visuomenės, žurnalistų ir atsakingų institucijų dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria šeimos, turinčios priimti skiepijimo sprendimus, bet ir skatinti visuomenės sąmoningumą bei toleranciją kitokią nuomonę pagrįstai turintiems tėvams, susidūrusiems su nepageidaujamais šalutiniais vakcinų poveikiais.

Seimo narys Dainius Kepenis sako, kad vakcinų skepticizmas neatsirado iš niekur, kad žmonės, patyrę vakcinų šalutinius poveikius, yra tokie pat lygiaverčiai mūsų valstybės piliečiai, tik jiems reikalingas kur kas didesnis dėmesys ir švietimas konkrečių ligų ir vakcinų klausimais. Šiuo metu Lietuvoje vykstant tymų protrūkiui, suaugusiųjų registruojama sergant 3 kartus daugiau negu vaikų (apie 180 suaugusių ir 60 vaikų), vien todėl didžiulis žiniasklaidos ir opozicinių partijų spaudimas įteisinti privalomą vaikų skiepijimą Lietuvoje kelia didelių abejonių.

Nėra normalu, kai iš politikų ir žiniasklaidos plūsta raginimai skųsti vakcinų skeptikus Vaiko teisių tarnyboms,  neleisti neskiepytų vaikų į darželius, mokyklas, nemokėti vaikams skirtų išmokų, kompensacijų už darželius, netaikyti nemokamo gydymo ir t.t. ir pan. Konferencija norima atkreipti dėmesį, kad laisvas ir informuotas sutikimas medicininei intervencijai negali būti išgaunamas jokiais prievartos metodais ir sankcijomis. Bene vienintelis, visuomenės švietimo ir konsultavimo būdas yra priimtina forma paveikti žmonių skiepijimosi sprendimus.

Konferencijoje pasisakys nuo vakcinų nukentėjusių šeimų organizacijų atstovai, akušerė Raminta Kabelkaitė, gydytoja Daiva Jakubonienė, Asociacija “Objektyviai apie skiepus”, Firmus Medicus atstovas Ugnius Kiguolis, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.

Šioje konferencijoje kviečiami dalyvauti seimo nariai, valstybinių institucijų atstovai, švietimo, sveikatos, socialinių įstaigų, vaiko teisių atstovai ir žiniasklaida.

Norintys dalyvauti šioje konferencijoje kviečiami registruotis el.paštu Dainius.Kepenis@lrs.lt iki balandžio 01 d. 8 val. ryto. Atvykus turėti asmens dokumentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.