Grūdinimosi šventėje „Palangos ruoniai 2019“ ne tik maudynės jūroje

Dalintis

Smagiausia žiemos grūdinimosi šventė ,,PALANGOS RUONIAI 2019“ jau šį šeštadienį, vasario 9 d.  Šimtai bendraminčių sveikuolių iš visų šalies miestų ir miestelių pasiryžę panerti į ledines Baltijos jūros bangas. Šventės programoje – ne tik maudynės jūroje, bet ir garinės pirtys bei ypatingi susitikimai su lektoriais.

Visa šventės programa ir registracija ČIA:

Skelbiame grūdinimosi šventės ,,Palangos ruoniai 2019“ programą

Daugiau apie lektorius ir jų paskaitas:

16:00-17:30 ,,Kas mūsų neužmuša, tas sustiprina. Kaip susidraugauti su šalčiu“, lektorius – sertifikuotas Wim Hof Method instruktorius Arūnas Degutis.

Wim Hof istorija, dabartis ir siūlymai, padedantys pačiam organizmui įveikti ligas, numatoma perspektyva sveikatinant visuomenę. Wim Hof istorija – geriausias tam liudijimas, paremtas medicininiais tyrimais. 

17:30-19:00 ,,Tarpusavio santykiai, kaip jais rūpintis, kad tapčiau laimingu?“, Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė, stovyklų vadovė, GRLPWR užsiėmimų paauglėms įkūrėja – Eglė Kislovski.

Jaukus ir šiltas pokalbis rate žmonių, kurie domisi savo gyvenimu bei ieško atsakymų į rūpimus klausimus. Kalbėsimės bei bendrausime klausimų-atsakymų forma. Aptarsime, ką galime padaryti, kad galėtume išsaugoti šiltus ir pagarbius santykius. Kalbėsime apie jausmus, jų svarbą bei apie tai, kodėl apskritai reikia apie juos kalbėti.

Lietuvos sveikuolių sąjunga yra holistinės sveikatos sistemos šalininkė, grūdinimasis ir žmogaus organizmo atsparumo didinimas yra vienas iš svarbiausių šios sistemos elementų. Šio, kasmet Palangoje rengiamo respublikinio masto renginio tikslas tikrai nėra pademonstruoti, kokie sveikuoliai yra „kieti“. Svarbiausia šioje šventėje – pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesniu, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo stresų bei įtampos. Šis renginys taip pat skirtas šiltam bendraminčių susitikimui, bendravimui, pasikeitimui patirtimis, entuziazmo sveikai gyventi palaikymui, uždegimui.

Šiek tiek istorijos…

Mintis apie grūdinimąsi skatinančius renginius kilo estui H. Seibei, gyvenusiam Šilutėje 1986 m. Jis susisiekė su tuometiniu Valstybinio kūno kultūros ir sporto komiteto kūno kultūros valdybos viršininku Dainiumi Kepeniu ir pasiūlė savo pagalbą organizuojant šiuos renginius. D. Kepeniui mintis patiko, radosi daugiau entuziastų, palaikančių šią idėją ir į Lietuvą H. Seibei kvietimu atvyko ruoniai iš Rusijos, kurie 1987 m. surengė pirmąsias parodomąsias karnavalines maudynes žiemą Palangoje. Tačiau jie buvo „užkietėję“ ruoniai, galėję ilgai plaukioti lediniame vandenyje, lietuviams tai neatrodė taip patrauklu, kad prisijungtų daugiau dalyvių. Išsimaudė 15 dalyvių ir buvo 200 žiūrovų. Tais pačiais metais buvo surengtos grūdinimosi šventės Klaipėdoj, Šilutėj ir Kretingoj.

Keletą metų šios šventės nebuvo organizuojamos, tačiau po pertraukos, 1992 m. idėja buvo atgaivinta ir tais pačiais metais surengta gausi dalyviais konferencija apie grūdinimąsi, kurioje dalyvavo svečiai iš užsienio šalių. 1993 m. besimaudančių dalyvių skaičius buvo arti 1000, 1994 m. vasario 19 d. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ užregistravo pirmąją grūdinimosi šventę, kur spaudžiant septyniems laipsniams šalčio, 1680 vyrų, moterų ir vaikų „pralaužė“ Baltijos jūros ledus ir pasinėrė į vandenį. O pajūryje šį „gyvą ledlaužį“ stebėjo apie dešimt tūkstančių smalsuolių. Nuo tada atsirado ir įsitvirtino pavadinimas „Palangos ruonis“. Šie žmonės greitai pajuto, kad ledinis vanduo grūdina ne tik kūną, bet teigiamai veikia ir psichiką.

Jūratė Marčiulaitienė www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos iš Lietuvos sveikuolių sąjungos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Konkursai

Ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojas – drakono formos eketėje

Grūdintis skatinančio ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojų įamžintos akimirkos – išties įspūdingos, tačiau kas už jų slypi, kokios maudynes šaltame vandenyje pamilusių žmonių istorijos? „Jaučiausi tarsi įsikūnijęs į drakoną“ Daugiausiai balsų

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.