Į Šiaulių sveikatos mugę – ne tik apsipirkti, bet ir pasikonsultuoti su specialistais

Dalintis

Jau šį šeštadienį, gegužės 11 d., Šiaulių prekybos centre „Akropolis“ vyks Šiaulių sveikatos mugė. Šis renginys yra pašvęstas sveikatai ir sveikatingumui bei įvairiems jų aspektams. Renginys Šiauliuose vyks jau trečią.

„Tikimės, kad šios mugės įkvėps žmones labiau rūpintis savo ir savo šeimos sveikata, susikurti sveikatai palankių įpročių bei atsisakyti žalingų“, – kalbėjo jų iniciatorė renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

Organizuoti sveikatos mugę pašnekovė panoro jau senokai, tačiau idėją įgyvendinti vis nebuvo laiko. Ją realizuoti paskatino… pandemija. „Pamačiau, kokios menkos žmonių žinios apie sveikatą, ligų priežastis ir gydymą ir iškart supratau – toks renginys – labai reikalingas“, – prisiminė ji.

„Gera gyventi“ su „Akropoliu“ bendradarbiauja jau šešerius metus – papasakojus apie šį renginį, Šiauliai iškart pasiūlė savo erdvę, o kadangi pirmieji renginiai buvo labai sėkmingi, jo greitai panoro ir Klaipėda.

Mugėje pasirodys tiek alopatinės, tiek natūraliosios medicinos atstovai, sveiko maisto, papildų, natūralios kosmetikos ir švaros priemonių gamintojai, knygas bei periodinius leidinius apie sveikatą leidžiančios leidyklos, sveikatos srityje dirbančios valstybinės įstaigos, įvairios sveikuolių, pacientų ir sporto organizacijos, bendruomenės.

„Sveikatą suvokiame holistiškai – tai ne tik fizinė, bet ir psichinė žmogaus gerovė, todėl skirsime dėmesio ir sveikai mitybai, ir pratimams, ir tokiems dalykams, kaip streso valdymas ar geras miegas“, – kalbėjo V. Viteikaitė.

Abejose mugėse dalyvaus apie pusšimtį dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. „Norinčių dalyvauti – labai daug, telpa ne visi. Vykdome kruopščią atranką. Norime, kad prekių ir paslaugų asortimentas būtų kuo platesnis, o atėjusieji turėtų galimybę ne tik ko nors įsigyti, bet ir sužinoti naujų dalykų“, – sakė moteris. Ji džiaugėsi, kad jei pirmuosiuose renginiuose didžioji dalis dalyvių buvo iš sostinės, šiuo metu vis drąsiau prisijungia ir vietiniai verslai bei bendruomenės.

Stendus turės diagnostikos ir gydymo įstaigos, vaistinės, reabilitacijos centrai, sanatorijos, spa, optikos, odontologijos kabinetai, kineziterapijos klinikos, sporto klubai, grožio salonai, jogos ir meditacijos centrai. Prekybininkai siūlys sveiko maisto, papildų, agresyvių cheminių priedų neturinčios kosmetikos ir švaros priemonių, įvairių gaminių sveikatai gerinti namų sąlygomis. Be to mugėse bus galima sužinoti apie įvairių organizacijų, bendruomenių veiklą. „Palaikymas – labai svarbu, tad turint bendraminčių gyventi sveikai yra žymiai paprasčiau“, – įsitikinusi organizatorė.

Atėjusieji turės progą sužinoti ir apie naujausius medicinos pasiekimus, ir apie senąsias, tačiau iki šiol pasaulyje plačiai paplitusias ir naudojamas sveikatingumo sistemas, tokias kaip ajurveda, tradicinė kinų ar Tibeto medicina. „Vis daugiau žmonių įsitikina, kad alopatinė medicina – dažnai bejėgė, tad ima vis labiau domėtis alternatyviais gydymo būdais. Tačiau svarbu ne tik žinoti, kaip pasveikti, bet kaip iš viso nesirgti“, – sakė V. Viteikaitė.

Anot jos, svarbiausi dalykai, pritraukiantys lankytojus į sveikatos muges – galimybė nemokamai pasikonsultuoti su sveikatos specialistais: gydytojais, kineziterapeutais, mitybos žinovais, atlikti įvairių testų, išbandyti naujų procedūrų.

Mugė darbo laikas – nuo 10 iki 18 val. Šiauliuose mugė vyks antrajame „Akropolio“ aukšte esančioje renginių aikštėje.

Daugiau informacijos:

Šiaulių sveikatos mugė 2024 | Facebook

Eduardo Girjoto nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Aktualijos

Tėvystės bejėgystė su paaugliu: kaip gelbėtis?

Nė vieni tėvai nesvajoja, jog jų vaikas telefonu praskrolins kone visą paauglystę, teks nuolat ginčytis, pyktis. Neįsivaizduoja savo vaiko ir užkampyje su cigarete. Tačiau nutinka visaip. Ir kai susitarti tampa

Naujienos

Ar norėtum pagerinti regėjimą per 30 dienų?

Gegužės 14 dieną Lietuvos sveikuolių sąjunga skelbia nuotolinį regėjimo gerinimo iššūkį. Tikslas – supažindinti žmones su natūraliais būdais, padedančiais pastiprinti savo regėjimą ir galbūt pradėti naują gyvenimo etapą be akinių.

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.