Įpusėjus regėjimo gerinimui iššūkiui dalyviai džiaugiasi rezultatais

Dalintis

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) Facebook grupėje „30 dienų iššūkis“ 2023 m. kovo 1 d. pradėjo regėjimo gerinimui skirtą 30 dienų iššūkį. Jis skirtas visiems, ieškantiems natūralių būdų gerinti regėjimui.

Iššūkio organizatorė, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Labutienė, kažkada pati nešiojusi -7 dioptrijų akinius, jau 13 metų nei lęšių, nei akinių nenešioja. Devynerius metus Lietuvoje ir užsienyje mokanti žmones amerikiečių oftalmologo V. H. Beitso metodo, tarptautinės asociacijos „Bates Method International“ lektorė sako, kad labai dažnai žmonės išsigąsta gydytojų kabinetuose išgirdę diagnozes ir nespėję atsikvėpti nuo sukrėtimo iš karto puola pirkti akinius sau ir vaikams, ryžtasi operacijoms ir pan.

Regėjimo gerinimo pratybos internetu

„Tokiems funkciniams regėjimo sutrikimams kaip trumparegystė, toliaregystė, senatvinė toliaregystė, žvairumas, astigmatizmas, akis tinginė (ambliopija) yra nepaprastai daug natūralių būdų. Juos verta išbandyti prieš nusprendžiant dėtis akinius ar darytis operacijas. Nes vėliau kelias atgal bus labai sunkus. Ypatingai tai galioja vaikams iki 12 metų. Neuždėjus akinių, regėjimą mažiems vaikams galima sugrąžinti iki tobulumo“, – sako regėjimo gerinimo stovyklas „Šalin akinius!” organizuojanti moteris. Ji priduria, kad tokios ligos kaip katarakta, glaukoma, įvairios degeneracinės akių ligos gali būti sustabdomos ir lėtinamos naudojant natūralius būdus.

S. Labutienė atkreipia dėmesį, kad iki šiol niekas nekalba apie akinių nešiojimo sukeliamus šalutinius poveikius. Visiems akivaizdus yra agresyvus trumparegystės progresavimas: užsidedi pirmuosius akinius, vėliau juos nuolat reikia stiprinti. Gyvendami įtemptą gyvenimą, žmonės neturi laiko pajusti, kaip į visa tai reaguoja kūnas ir psichika, skuba prisitaikyti prie gyvenimo po akiniais. O atšokus tinklainei, niekas nesusimąsto, nekelia klausimo, kad tai galėjo atsitikti dėl intensyvaus akinių stiprinimo. Taip pat akivaizdus senatvinės toliaregystės progresavimas. Akinius skaitymui kartas nuo karto reikia stiprinti. O vėliau diagnozavus kataraktą, niekas net nebando sieti jos su akinių nešiojimu. Mes nerandame laiko jausti savo kūno, suprasti jo ir iš baimės skubame darytis operacijas vien todėl, kad jos egzistuoja.

Webinaras tėvams “Kaip padėti savo vaikui gerinti regėjimą natūraliais būdais?”

„Iššūkio metu mes į kūną pažvelgsime iš holistinės pusės, nagrinėsime priežastis, kodėl regėjimas blogėja, kaip ir kokia nuotaika įtraukti gerus matymo įpročius į kasdienybę, kad stabdytumėm regėjimo prastėjimą. Supažindinsime ir pateiksime jau beveik šimtą metų nesikeičiančias efektyvias technikas, pratimus, padėjusius pagerinti regėjimą šimtams tūkstančių žmonių visame pasaulyje. V.H. Beitsas paliko nepaprastai vertingas žinias ir iššūkio metu mes pabandysime dalį jų pateikti“, – sako iššūkio organizatorė.

Nors pats V.H. Beitsas buvo gydytojas oftalmologas, metodas nėra susijęs su medicina ir gydymu. Tai būdas, leidžiantis saugiai susigrąžinti gero regėjimo įpročius, kurie dingo dėl įtempto gyvenimo būdo, tam tikrų modernioje civilizacijoje tvyrančių nuostatų ir elgsenos normų. Augantis kompiuterių, išmaniųjų telefonų naudojimas padeda vystytis neteisingiems regėjimo įpročiams, didėjančios apkrovos akims sukelia vis daugiau regėjimo sutrikimų.

Įpusėjus iššūkiui, dalyviai dalijasi įspūdžiais:

Viktorija: “Iššūkis, skirtas regėjimui gerinti, mane privertė sustoti ir pažvelgti į save pačią. Įžvalgos ir užduotys tikrai įdomios, naudingos ir reikalingos! Ypatingai įstrigo ir kasdien rezonuoja „ėjimas per pėsčiųjų perėją”-mokausi būti patogi pati sau, o ne visam Pasauliui. Kitas pastebėjimas – kalbėjimas tik klausiant kitų. Susitaupo daug vidinės energijos, jėgos, atsiranda daugiau aiškumo ir ateina atsakymai. Man kol kas taip – žvilgsnis į save.”

Tėja: “Stebiu save daugiau. Pastebiu daug susierzinimo, pykčio, negatyvo, įtampos kūne, viskas lyg įsprausta į rėmus. Apie užduotis prisimenu jau po veiksmo „galėjau patylėti”, „nebuvo ko skubėti”… Vieną kitą kartą pavyko prisiminus susilaikyti ir tai buvo… na, kitaip, greičiau pavyko nurimti, atsipalaiduoti. Manau, tai ilgas darbas su savimi, kai vyksta veiksmas sunku prisiminti tą akimirką, kaip daryti, kad sau padėtum, bet po mažą žingsnelį galima progresuoti. Svarbu fiksuoti kiekvieną pasiekimą ir pasidžiaugti kad kažkas pavyko.

Regėjimo gerinimo stovykla “Šalin akinius!”-2023

Giedrė: “Pradėjau nenešioti akinių (tik vairuojant užsidedu du kartus per dieną, apie 30 min), mažiau ekranų ir pastebėjau, kad tikrai rega kitokia. Labai akis prieš miegą atpalaiduoja mankšta ir šilti delnai.” 

Kristina: “Po šios savaitės pastebėjau, kad akiniai vairavimui man per stiprūs. Dar pastebėjau, kad kartais matau itin ryškų vaizdą (palyginus su anksčiau), ypač žiūrint į gamtą, į tolį.”

Simona: “Pradejau daugiau būti be akinių. Labai nuostabu! Labiau priimu neryškų vaizdą, keičiu požiūrį ir senus įsitikinimus. Akyse buvo daug įtampos, pamačiau, kad trumparegystė išsivystė, kai reikėjo eiti į darželį. Buvo skaudu, kad išvedė į darželį. Labai nuostabūs suvokimai. Ryškiau ir geriau pradedu matyti.”

Vaida: “Darau soliarizaciją ir palmingą. Akys atsigauna, vaizdas ryškesnis jaučiamas iš karto.”

Justina: “Mano didžiausias pastebėjimas, kad be akinių nėra taip blogai. Galima ir skaityti, ir buitį tvarkyti. Aišku, ne taip greitai viskas vyksta. Bet suprantu, kad skubėjimas ir yra neigiamas poveikis mano akims. Dėl to mokinuosi neskubėti.”

Iššūkis truks 30 dienų, jo metu pateikiamos taisyklės, kasdieninės užduotys, vyksta diskusijos, FB grupėje yra galimybės užduoti klausimus.

www.sveikuoliai.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Straipsniai

Priklausomybė nuo maisto? Įveikti įmanoma!

Kaip tampame priklausomi nuo maisto? Dažnai pastebime, kad valgome ne todėl, kad esame alkani, o tiesiog kramsnojame, ieškodami nusiraminimo ar norėdami save paguosti, pakelti nuotaiką, ar “apdovanodami” save desertu. Suprantame,

Geras regėjimas

Ajurvediniai sprendimai gerai akių sveikatai

Ajurveda – seniausia medicinos sistema pasaulyje, besiremianti hoistiniu požiūriu į sveikatą ir skirta padėti žmonėms gyventi ilgą, sveiką ir subalansuotą gyvenimą. Pagrįsta senoviniais raštais, ajurveda atsako į visus klausimus, susijusius

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.