Jubiliejinė „Palangos ruonių“ šventė ir maudynės jūroje – jau vasario 10d.

Dalintis

Vasario 9-11 dienomis pajūryje vyksiančią šventę „Palangos stinta“ visi besigrūdinantys kviečiami paįvairinti ledinėmis maudynėmis jūroje. Jau trisdešimt metų daugybė sveikuolių susiburia ir kartu džiaugsmingai neria į šaltas Baltijos bangas, o dar nedrįstantys prisijaukinti žiemos maudynių, susižavėję stebi nuo kranto.

Kam nerti į tą ledinį vandenį?

Grūdinimasis šaltu vandeniu kasmet vis populiarėja. Visoje Lietuvoje entuziastai atranda sau artimiausias eketes ir sutartu laiku, bent kartą per savaitę, o kai kurie – ir kiekvieną dieną susitinka bendroms maudynėms, dovanojančioms ne tik sveikatą: padidėjusį organizmo atsparumą ligoms, stresui ir įtampai, ištvermę, bet ir įkvėpimą, charakterio tvirtumą bei naujas, prasmingas pažintis, bendruomenę. Išdrįsę prisijaukinti šaltą vandenį, jaučiantys to naudą, skuba dalintis savo atradimu ir su kitais, todėl ledinių maudynių mėgėjų – tų, kurie prisijaukino žiemą ir nebebijo žiemiškos gamtos, gretos nuolat auga.

Sveikluolių šventės programoje – ne tik maudynės

Lietuvos sveikuolių sąjunga ruoniams suplanavo įvairių veiklų: prieš maudynes jūroje – instruktažą bei pasidalinimą patirtimis, šventišką, bendrą kelionę iki jūros, o prie jos – ne tik maudynes, bet ir laužą, prie kurio galėsite sušilti. Į bangas visi pasiners 14 valandą. Raginama netgi atsižvelgti į aprangos kodą „GELTONA“ ir rinktis šios spalvos drabužius arba aprangos detales bei, žinoma, nepamiršti įsiamžinti ir dalintis įspūdingomis ledinių maudynių akimirkomis. Po maudynių visi kviečiami kartu toliau bendrauti, lepinantis pirtimis ir baseinais, kurių vanduo – šiltesnis nei jūros.

 

Kodėl „Palangos ruoniai“? 

Ši žiemos maudynių entuziastų šventė – susibūrimas Palangoje vyksta jau trisdešimt metų. 1994 m. vasario 19 d. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ užregistravo pirmąją grūdinimosi šventę, kur spaudžiant septyniems laipsniams šalčio, 1680 vyrų, moterų ir vaikų „pralaužė“ Baltijos jūros ledus ir pasinėrė į vandenį. O pajūryje šį „gyvą ledlaužį“ stebėjo apie dešimt tūkstančių smalsuolių. Nuo tada atsirado ir įsitvirtino pavadinimas „Palangos ruonis“. Susitikime jau šį šeštadienį Palangoje ir kartu patirkime tą stebuklingą jausmą, užplūstantį kiekvieną po ledinių maudynių!

Agnieta Jonikienė

www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Judam kartu

Po poilsio reikia poilsio: kaip išmokti ilsėtis?

Kodėl taip nutinka, kad po atostogų reikia dar vienų atostogų? Kiek stipriai nutolome nuo gamtos, kad net leisdami laiką joje, sunkiai nurimstame be išmaniųjų prietaisų? Kodėl vaikai vidutiniškai lauke kasdien

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.