Kaip paauglį sudominti sveika gyvensena?

Dalintis

Griežtas karantinas diktuoja savas taisykles. Paaugliams tai sukelia daug įtampos: nėra paprasta nuolat būti uždarose erdvėse drauge su artimais žmonėmis, nėra galimybių bendrauti gyvai su draugais, realizuoti savęs įvairiose pamėgtose veiklose. Vasario 1 d. Lietuvos sveikuolių sąjunga pirmą kartą rengia sveikatos mokyklą paaugliams, kurioje jie ne tik galės susirasti naujų draugų, bet ir iš žinomiausių sveikos gyvensenos autoritetų įsikvėpti gyventi sveikai, keisti savo įpročius.

„Lietuvos sveikuolių sąjunga jau 30 metų rengia sveikatos mokyklas, moko žmones stiprinti imuninę sistemą, tūkstančiai žmonių visa tai išbandė, auga antra sveikuolių karta šalyje. Esant karantino sąlygoms, daugelis jaunuolių susiduria su rimtomis problemomis: trūksta draugų ir bendravimo, reikia daug laiko praleisti namie, pramogai lieka kompiuteris ir telefonas. Mes kviečiame dalyvauti sveikatos mokykloje ir kartu su mumis praskaidrinti karantino nuobodynę: išmokti grūdintis, daryti rytines mankštas, susireguliuoti mitybą ir režimą. Tie, kurie tai padarys, atras naujas gyvenimo spalvas!”, – žada Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

Imuniteto stiprinimo kursas. Online 2021-02-08–02-13

Anot 30-ies dienų ledinio iššūkio organizatoriaus S. Dailidės, jo Youtube kanalo prenumeratorių tarpe yra ir 11-12 m. jaunuolių, kurie susižavi sveikuoliška veikla, rašo ir klausia kaip grūdintis. „Džiaugiuosi, kad galiu juos įkvėpti būdamas jų akyse autoritetu. Kokias vertybes diegsime šiandien, kokį pavyzdį rodysim, kuo seks mūsų vaikai, tokie jie patys taps. Tai visuomenės ateities klausimas. Iš mažų sėklų galime užauginti stiprius medžius“, – sako ekstremalių renginių organizotorius, vasario 27 d. kviečiantis visus į 25 m. ledinės eketės varžybas.

Andžej Michmel, sveikos gyvensenos treneris ir motyvatorius tikina, kad jaunimas yra žingeidi ir nesugadinta visuomenės dalis: „Taip, jie, kaip ir daugelis yra klaidinami, tačiau skirtingai nei suaugusieji – žingeidūs. Suaugusiems su įsitvirtinusiom nuostatomis ir stereotipais sunku net mokslo įrodymais ką nors pagrįsti, o jaunimas nori keistis, bet nežino kaip. Vaikai klauso, girdi, net jei ir ne viską supranta, jie turi begalinį norą suprasti kaip daryti teisingai ir gerai“.

Andžėjus šypsosi sakydamas, kad sveikatos mokyklos pradžioje gali būti skepticizmo, nes visi aplink sako, kad sasyskos, koldūnai ir cepelinai yra gerai: „Ir, staiga, atsiranda toks sveikuolis, kaip aš, kuris sako, kad taip nėra. Bet padirbėję savaitę paaugliais pamato, kad mes kalbame logiškai, tiesą ir kad savo kūnu, ištverme ir pavyzdžiu demonstruojame tai, apie ką kalbame. Jaunimą įkvepia tiesa.“

MARATONAS. Įpročiai sėkmingiems santykiams.

Sveikatos stovyklos jaunimui organizatorė, GLRPWR jaunimo prekinio ženklo kūrėja Eglė Kislovski augina dvi paaugles dukras (12 m.): „Nuo pat mažens dvynės nebijo šalto vandens, nes mes, tėvai, jo nebijom. Mūsų renginiuose, stovyklose jos nuolat mato, kad kiti irgi nebijo ledinio vandens. Todėl lengvai seka pavyzdžiu. Ir tai tapo jų išskirtinumu, kuriame mato prasmę. Taip, joms nepatinka daryti rytinės mankštos, nes reikia laiko, o intelektas dar nesusiformavo, kad suprastų fizinio aktyvumo reikšmę. Tačiau kai aplink visi pradeda sportuoti, kai bendraminčiai ar autoritetai tai pradeda daryti, jos įsikvepia. Nors ir su pertraukomis, mano dukros mankšas daro. Sėjam sėklas, o rezultatas, žinia, ateina vėliau.“

Maisto temai, valgymo kultūrai E. Kislovski šeimoje skiriama labai daug laiko. Visi šeimos nariai yra vegetarai, namuose nėra nei mėsos, nei žuvies, nei kiaušinių. Saldumynų klausimas kyla nuolat, dvynių žingeidumas kaip gaminti sveikus saldumynus auga būtent tokių pokalbių metu. Mergaitės ieško internete įvairiausių recepetų, saldumynus šeimai gamina pačios. „Nesveiko maisto, cukraus pasirinkimas yra be galo didelis. Reikia išmokti tai tinkamai vertinti. Kadangi vaikams nėra paprasta atsiriboti, svarbu apie tai nuolat kalbėtis šeimose“, – sako sveikuolė.

On-line webinaras “Negimusio mažylio intelekto ugdymas ir vystymąsis”

Knygos „Cukraus detoksas“ autorė Kristina Bondar antrina Eglei, kad svarbu ne tik suaugusiems mokytis sveikos mitybos ir, apskritai, sveikos gyvensenos: „Tai turi daryti visi: ir mokytojai, ir tėvai, ir vaikai. Kažką kažkur girdime, sužinome ir darome vien dėl to, kad tai paremta tikėjimu. Šiais laikais maistas ne toks, koks buvo anksčiau. Svarbu žinios, kaip mus veikia tam tikri produktai ir kaip tai įtakoja mūsų sveikatą. Kiekviejoje amžiaus grupėje kalbame jai suprantama kalba, todėl jaunimas šioje sveikatos stovykloje sužinos daug to, ko iki šiol nežinojo ir tai bus pateikiama jiems priimtinu formatu. Vėliau jie taps tėvų bendraminčiai ir šeimoje vieni kitus palaikys“.

Sveikatos mokykla, skirta paaugliams ir jaunimui nuo 13 iki 24 metų amžiaus, prasidės nuo vasario 1 d. ir tęsis iki vasario 7 d. Kiekvieną dieną su jaunimu susitiks skirtingi lektoriai ir dalinsis savo žiniomis, pateiks praktines užduotis.

Registracija, programa ir daugiau informacijos čia:

https://www.sveikuoliai.lt/renginys/sveikatingumo-stovykla-jaunimui-online/?fbclid=IwAR09oer-GKYWIAxJxbWrXvV2pLq3uel3MMB706xspmPDHKy018Fd7HoyCMo

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos LSS archyvas

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Konkursai

Ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojas – drakono formos eketėje

Grūdintis skatinančio ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojų įamžintos akimirkos – išties įspūdingos, tačiau kas už jų slypi, kokios maudynes šaltame vandenyje pamilusių žmonių istorijos? „Jaučiausi tarsi įsikūnijęs į drakoną“ Daugiausiai balsų

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.