Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Kaip per 7 dienas sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje?

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mokslininkai tvirtina, jog cholesterolio lygį galima sureguliuoti be jokių vaistų- tiesiog pakeitus mitybą ir dienos režimą. Sveikuoliai tai sako išbandę savo kailiu: jiems pavyko įrodyti, jog užtenka tik 7 dienų, kad cholesterolio kiekis kraujyje susinormalizuotų be jokių preparatų.

Gerasis ir blogasis cholesterolis

Tiek vadinamasis blogasis, tiek gerasis cholesterolis reikalingas mūsų kūnui – ląstelių membranoms sutvirtinti ir hormonams pasigaminti. Cholesterolis kraujyje netirpsta ir po kūną jį išnešioja dviejų rūšių lipoproteinų molekulės: žemo tankio lipoproteinai (ŽTL) ir aukšto tankio lipoproteinai (ATL). Pirmieji gavo blogojo cholesterolio vardą, o antrieji – gerojo.

„Blogasis cholesterolis nežiūrint, kad taip vadinamas, atlieka organizmui ypatingą ir būtiną funkciją – ląstelėms suteikia jėgą ir energiją tinkamai veikti. Be šio blogojo cholesterolio ląstelės silpsta ir praranda veiklumo galią“, – teigia Jonas Skonsmanas, biomedicinos mokslų daktaras.

Nesutilpęs į ląstelių veiklos sferas blogasis cholesterolis sudaro jo natūralių poreikių perviršį (perteklinį rezervą). Šį perteklinį ŽTL kiekį gerasis cholesterolis surenka iš kraujo ir transportuoja į kepenis išvalyti, kad blogasis cholesterolis negalėtų nusėsti ant kraujagyslių sienelių. „Todėl kuo didesnis gerojo cholesterolio kiekis kraujyje, tuo sėkmingiau bus atsikratyta blogojo cholesterolio pertekliaus, tuo sveikiau širdžiai ir arterijoms“, – aiškina J. Skonsmanas.

Sveikos gyvensenos stovykla “Į laisvę!”- 2021 VASARA

Blogasis cholesterolis gali blokuoti kraujotaką

Jonas Skonsmanas

„Blogasis cholesterolis lengvai patenka į oksidacijos rizikos pinkles. Tai lemia mažesnis gerojo cholesterolio ir antioksidantų kiekis kraujyje,susilpnėjusi kepenų funkcija kada kepenys nebepajėgia išvalyti cholesterolio pertekliaus“, – sako mokslininkas.

Anot jo, oksidacijos paveiktas blogasis cholesterolis tikrai pasidaro blogas. Blogojo cholesterolio oksidacija įvyksta kai jo dalelės susitinka su laisvųjų radikalų molekulėmis, kurios pakeičia šio cholesterolio cheminę struktūrą.

Oksiduoti ŽTL pasidaro labai pavojingi sveikatai. Jų molekulės sminga tiesiai į arterijų sieneles, sukelia uždegimą ir blokuoja kraujotaką.

Kaip per 7 dienas sureguliuoti cholesterolio kiekį?

Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė įspėja, jog vos medikams nustačius blogojo cholesterolio padidėjimą neverta pulti vartoti medikamentų. Pirma reikia keisti mitybą ir dienos režimą.

Sigita Kriaučiūnienė

„Tam, kad padidintume gerojo cholesterolio kiekį ir antioksidantų skydą, kurio nepramuštų laisvieji radikalai turime keisti mitybą. Pirmiausia antioksidantų galime gauti iš maisto. Toks maistas vadinamas cholesterolį mažinančiu maistu: vaisiai, daržovės, kiti augalai, jų sultys, riešutai, sėklos, natūralūs aliejai ir pan.“, – pasakoja S. Kriaučiūnienė.

Prieš keletą metų Lietuvos sveikuolių sąjunga kartu Marijampolės visuomenės sveikatos biuru rengė 7 dienų sveikatingumo stovyklą, prieš ir po jos tikrino jos dalyvių cholesterolio lygį kraujyje. Rezultatai projekto vykdytojus ir pačius dalyvius gerokai nustebino: visų dalyvių cholesterolio lygis po savaitės tapo normalus. Ir tai tik per 7 dienas!

Stovyklos dalyviai vieną savaitę laikėsi tokio režimo:

  • Atsisakė bet kokio gyvulinio baltymo (mėsos, pieno, žuvies, kiaušinių)

  • Nevartojo druskos, cukraus, alkoholio, tabako, kavos, rafinuotų baltų miltų produktų;

  • Kiekvieną rytą 6 valandą mankštinosi ir maudėsi šaltame vandenyje, miegoti ėjo 22 val.;

  • Per dieną aktyviai judėdavo apie 60 min.

  • Darė kvėpavimo pratimus ir meditavo;

Sveikos gyvensenos stovykla “Į laisvę!”

Lietuvoje Lietuvos sveikuolių sąjunga š. m. rugpjūčio 2-8 d. rengia 7 dienų sveikos gyvensenos stovykla “Į laisvę!” šalia Daugų, Alytaus rajone.

Programoje:

Laiko patikrintos holistinės sveikatos stiprinimo metodikos;

Vegetarinė mityba, specialiai sukurta stovyklos dalyviams;

Paskaitos, seminarai ir diskusijos, kurias veda žinomiausi Lietuvos sveikos gyvensenos puoselėtojai;

Joga, meditacijos, kvėpavimo technikos, mankštos, grūdinimosi pamokos;

Speciali sveikos gyvensenos ugdymo programa vaikams;

Dailės terapijos, savimasažo, emocijų paleidimo technikos;

Žygiai, vaistinių augalų ir gamtos stichijų pažinimas;

Pirtis su profesionaliais pirtininkais*;

Sportiniai žaidimai ir varžybos

Registracija į sveikatso mokyklą vyksta  https://www.sveikuoliai.lt/renginys/sveikos-gyvensenos-stovykla-2021/

6 komentarai apie “Kaip per 7 dienas sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.