Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Karolis Kieras: „Gyvenimą keičiantis iššūkis išplėtė mano galimybių ribas“

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Per visą Lietuvą su didžiule geros nuotaikos doze ir energijos užtaisu nugriaudėjęs 30-ies dienų ledinės eketės iššūkis neaplenkė ir Trakų miesto. Karolis Kieras (24 m.), užsiimantis saviugda, propaguojantis sveiką gyvenseną, bei grojantis afrikos būgnais, ėmėsi iniciatyvos ir drauge su kitais šalies miestais prisijungė prie iššūkio, subūręs Trakų bendruomenę „Per sveika“.  Jaunas vyras pakvietė visus norinčius bei galinčius trisdešimt dienų investuoti į sveikatą bei gyvenimo malonumą būnant šaltyje.

„Maudynių pradžioje staigiai nerdavome į ledinį vandenį ir patyrę trumpalaikį šoką, greitai lipdavome į krantą. Dabar, jau įpusėjus iššūkiui, sąmoningai stebime savo jausmus, įsiklausome į savo organizmą, ką jis mums nori pasakyti. Tie, kurie stebi mus iš už ekranų, mąsto, o koks gi jausmas atsidurti šaltame vandenyje? Atsakymas nustebins. Iš pat pradžių kūnas jaučiasi gerai, bet smegenys prašo lipti į krantą. Po kelių sekundžių vandenyje, kai smegenys supranta, jog jūs nejuokaujate, jos ima daužytis į kaukolės sieneles ir pradeda maldauti garsiai rėkdamos ir liepdamos tučtuojau lipti iš vandens. Jos ima grasinti įvairiomis ligomis, atpučia blogas mintis, bet rezultate nueina į savo kambarį ir stebi viską pro uždarą langą.  Iššūkio esmė, atidaryti tą langą ir būti savo kelionės šeimininku,“-tikino Karolis, kasdien kviečiantis prisijungti prie ledinių maudynių Lukos ežere.

Gan seniai supratau, jog tinkamai atvėrus vienas duris, kitos atsidaro pačios. Taip nutiko ir su maudynėmis eketėje. 2017 metų vasarą buvau išsikėlęs sau tikslą maudytis ežere visą liepos mėnesį kiekvieną dieną, kad ir koks bebūtų oras. Pasibaigus šiam iššūkiui, pagalvojau, jog  būtų puiku nenustoti maudytis, net kai orai nelepins. Mane tiesiogine ta žodžio prasme traukė šaltis. Rudeniui gerokai įpusėjus, vis dar mėgavausi šaltuoju gamtos prisilietimu, kas kartą panirdamas po vandeniu. Kol internetinėje erdvėje atsitiktinai pamačiau legendinį ledo žmogumi vadinamą  Wim Hofą. Stengiausi kuo galima labiau perprasti Wim Hofo kvėpavimo techniką bei patirti kūno beribiškumą, suderinus mentalinę pusiausvyrą. Įvaldęs tinkamą kvėpavimo techniką, maudžiausi visą žiemos periodą, bei stebėjau savo kūno bei proto transformaciją. Jaučiau kaip tobulėju medituojant. Buvo daug lengviau panirti į ramybės būseną. Stebėjau, kaip grupinės epidemijos aplenkdavo mane lanku, o spaudai paskelbus apie dar vieną gripo protrūkį kildavo tik didelė šypsena ir supratimas, jog kiekvienas turi tokią galimybę nebebijoti šalčio, atsikratyti baimės susirgti, o dar geriau baimę transformuoti į varomąją jėgą bei išgąsdinti ligas. Taip nusprendžiau burti sveikuolių bendruomenę savo mieste –  Trakuose. Juk į Vilnių vien dėl maudynių neprivažinėsi, o juk mes turime tiek gražios gamtos bei tylių kampelių, kuriuose galime pabūti tik su savimi, bendraminčiais „ruoniais“ ir gamta, bei jos šalčiausia būsena.

Vasario 9 d. visų miestų ir miestelių „ruoniai“ susitinka Palangoje, tradicinėje šventėje „Palangos ruoniai 2019“. Renginio metu sertifikuotas Wim Hof Method instruktorius Arūnas Degutis dalinsis patirtimi, kaip susidraugauti su šalčiu.

,,Palangos ruoniai 2019“ PROGRAMA

Šeštadienis (02.09)

12:00 Pradedama maudynių registracija  (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija)

13:30 Maudynių dalyvių susitikimas, aptarimas ir pasirengimas startui. (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija)

14:30 Bėgimo link jūros tilto startas.

15:00 Masinės maudynės prie tilto.

PASKAITOS-DISKUSIJOS (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija):

16:00-17:30 ,,Kas mūsų neužmuša, tas sustiprina. Kaip susidraugauti su šalčiu“, lektorius – sertifikuotas Wim Hof Method instruktorius Arūnas Degutis.

17:30-19:00 ,,Tarpusavio santykiai, kaip jais rūpintis, kad tapčiau laimingu?“, Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė, stovyklų vadovė, GRLPWR užsiėmimų paauglėms įkūrėja – Eglė Kislovski.

ŠVENTĖS METU veiks mobili pirtis ant jūros kranto !!! Programoje – garinė pirtis, relaksinė muzika ir arbata. Registracija tel. 8 617 43627

Oops! We could not locate your form.

Starto mokestis – 5 eur; LSS nariams – 3 eur; vaikams iki 12 m. – nemokamai.

Mokėjimo paskirtyje rašyti – dalyvio mokestis “Palangos ruoniai 2019”

Sąskaitos rekvizitai:
Lietuvos sveikuolių sąjunga
Įm. k.: 191616227
Adresas: Vytauto g. 74, Palanga
Sąskaitos Nr.: LT267300010151973368
Bankas: Swedbank

LSS projektų vadovė Jūratė Marčiulaitienė/ jurate@sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Ajurveda

Mitybos rekomendacijos pavasariui

Dėl šylančio oro pavasarį ištirpsta sniegas, ledo sankaupos, traukiasi įšalas. Žemė tampa minkštesnė, drėgnesnė, bunda augalai. Šylantis oras taip pat veikia žmogaus kūną – toksinai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.