Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Ledinės eketės iššūkis paskleidė sveikatos ir geros nuotaikos virusą

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

30 dienų ledinės eketės iššūkis įsibėgėjo – šiandien įvairiose šalies miestuose ir miesteliuose sveikos gyvensenos entuziastai į ledinį vandenį nėrė jau 12 kartą. Tuo metu, kai iš visos Lietuvos miestų ir regionų plaukia žinios apie skelbiamą gripo epidemiją ir skaudžius jos padarinius, žmonės, kas rytą besimaudantys eketėse, džiaugiasi puikia savijauta ir energija.

„Visada turėjau didžiulę šalto vandens baimę, šio iššūkio dėka aš susidraugavau su šalčiu ir dabar esu kupina energijos ir puikių emocijų.“- tikino alytiškė Rasa.  „Aš labai džiaugiuosi, kad yra tokių užkrečiančių žmonių, nes viena, be kompanijos, neišdrįsčiau panerti į eketę, o ir diena prasideda visai kitaip, visas organizmas prisipildo gyvybinės energijos,“- įspūdžiais dalijasi Aušra. „Po maudynių grįžtu namo, kaip ant sparnų, o tuo tarpu mano namiškiai dar tik bando prabusti ir išsijudinti. Jaučiuosi žvali kupina energijos,“- geras emocijas išsakė Laura.

Vilniuje, Kaune, Trakuose, Alytuje, Marijampolėje, Radviliškyje ir kitose miestuose bei miesteliuose nuo vasario 19-osios mankštai ir maudynėms kas rytą vis gausiau renkasi ledinės eketės entuziastai, tokiu būdu stiprinantys savo valią ir grūdinantys kūną, bei atsikratantys asmeninių baimių.

30 dienų ledinės eketės iššūkio sumanytojas – Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė tikino, kad visos šios maudynės atneša labai daug gerų emocijų ir motyvacijos. „Vilniečių grupelėje žinau kelis žmones, kurie dėka šių maudynių pradėjo vaikščioti į baseiną ir sporto salę, kadangi nori turėti gerą fizinę formą, bei gražų kūną ne tik vasaros metu. Taip jie ruošiasi dalyvauti renginiuose : „Palangos ruoniai -2019“ ir „25 metrų plaukimas ekete Trakuose“. Čia žmonės randa motyvaciją visiems metams. Eketėje grūdiname ne tik kūną, bet ir protą. Ne visada būna lengva pirmą kartą gyvenime įnerti į eketę, tenka nugalėti save, bet po to jausmas būna neįkainojamas,“- sako Simonas.

Prie Lampėdžių karjero kas rytą kauniečius suburiantis  Andžej Michmel sako: „Esame labai laimingi, kad galime prisidėti prie stipriai augančio sveikų žmonių srauto. Mes rodome pavyzdį ir matau, kaip užkrečiame juo kitus! Sekmadienio maudynėse dalyvavo net 8 metų mergaite Zita, kuri pati pirma įšoko i eketę, tokiu poelgiu  nustebindama net savo tėvus. Kasdien jaučiamės vis stipresni ir gyvesni! Kviečiame jungtis prie mūsų – rinktis grūdinimąsi, o ne laukti, kol aplankys ligos.“

Tadas Grimala: „Džiaugiuosi, kad kasmet ledinės maudynės sulaukia vis didesnio radviliškiečių dėmesio. Nors mūsų miestas, palyginus su Vilniumi ar Kaunu, yra nepalyginamai mažesnis, bet, pagal gyventojų skaičių, susidomėjimas ledinėmis maudynėmis yra labai didelis. Tikiu tuo, ką darau, jaučiu didelę ledinio vandens naudą ir džiaugiuosi tais žmonėmis, kurie, šio iššūkio dėka pajuto ledinio vandens teikiamus privalumus.“

 

Apie būsimą renginį – „Palangos ruoniai 2019“  https://www.sveikuoliai.lt/grudinimosi-svente-palangos-ruoniai-2019                 

Daugiau apie 25 metrų plaukimo ekete varžybas

https://www.sveikuoliai.lt/25-metru-plaukimas-ekete/

Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovė Jūratė Marčiulaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.