Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

„Ledinėse nuotraukose“ asmeninių pergalių atspindžiai kadre ir už kadro

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vieni konkurso dalyviai siuntė atsitiktines kasdienių maudynių nuotraukas, kiti – labai atsakingai ir intensyviai ruošėsi tai išskirtinei fotografijai, o dar kitiems tai tapo pačiu kvailiausiu nuotykiu vardan gero kadro…

Tokio gausaus dalyvių skaičiaus – net trijų šimtų keturiasdešimt trijų – „Ledinės nuotraukos“ konkursas dar nebuvo regėjęs. Rekordinio populiarumo susilaukusio Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamo konkurso tikslas  ir idėja buvo paskatinti žmones grūdintis. „Grūdintis plačiąja prasme, nes mes net neabejojome, kad darydami „Ledinę nuotrauką“ prieš fotografuodamiesi žmonės turės tam atitinkamai pasiruošti: draugiškai nusiteikti šaltam vandeniui, padaryti apšilimą, mankštą ar kitą fizinę veiklą gryname ore, kuri taip pat grūdina organizmą“- teigė organizatoriai.

Iš LSS valdybos narių sudaryta komisija, atsižvelgdama į temos išpildymą, originalumą, techninį atlikimą bei kūrybiškumą,  atrinko 37 nuotraukas, iš kurių, po balsavimo internetu, paaiškėjo tos, kurios labiausiai vertos vadintis „Ledinėmis“ 2021 metų nuotraukomis. Trys, daugiausiai balsų sulaukusios nuotraukos, kurių autoriai – Agnė Druteikaitė, Laura Kroft ir Mindaugas Jasaitis – bus apdovanoti AB „Audimas“ ir LSS įsteigtais prizais.

Pasak LSS prezidento Simono Dailidės, gausų konkurso dalyvių skaičių įtakojo tai, kad  šį, tikrai žiemišką žiemos sezoną, kaip niekuomet anksčiau, labai išpopuliarėjo maudynės šaltame vandenyje, be to, gyvenant karantino sąlygomis, daugeliui tai buvo bene vienintelė pramoga, kuri ne tik privertė išeiti iš komforto zonos, bei pasimatuoti savo galimybių ribas, bet ir asmeninėmis pergalėmis pasidalinti socialinuose tinkluose ir, žinoma, sudalyvauti „Ledinės nuotraukos“ konkurse.

Geriausia 2021 metų ledinė nuotrauka atspindi draugus, vienybę ir vidinę laisvę

„Ledinės nuotraukos konkursui ruošėmės itin atsakingai. Padarėme analizę, kokios nuotraukos jau yra, ką jos atspindi ir pastebėjome, kad nėra temos – komanda, draugai ir vienybė – tad tai ir nusprendėme atspindėti savo nuotraukoje. Vietą fotografavimui pasirinkome savo pajūryje. Tądien kaip tik buvo 17 laipsnių žemiau nulio, bet mūsų tai neišgąsdino. Pasidarėme personažų ir reikmenų sąrašą. Patikėkit, nebuvo lengva prie tokio šalčio, su tiek žmonių per kelias minutes padaryti gerą kadrą, bet mums pavyko! Rezultatas – nuotrauka atspindinti mūsų vidų – komanda, draugystė, laimė, energija iš vidaus. Esame dėkingi Lietuvos sveikuolių sąjungai už iniciatyvas, už iššūkius, konkursus, veiklas, puikų pavyzdį. Mes pasiryžę dalyvauti visur, kur tik galėsim! Tokie dalykai priverčia dar įdomiau bei prasmingiau  gyventi,“- sakė geriausios 2021 metų „Ledinės nuotraukos“ autorė Agnė Druteikaitė.

 

Ledinių maudynių dėka užgimusioje „Memelio shutvėje” auga asmenybės

Daugelis žmonių nesiryžta gyvenimiškiems pokyčiams vieni, o kai yra didelė, opi problema, drįsta teigti – „aš vienas nieko nepakeisiu“. Vienos pajūrio ledinio vandens entuziastų bendruomenės atsiradimas yra puikus pavyzdys, jog galima pradėti ir vienam. „Tai yra pirmasis mūsų maudynių sezonas, kuris prasidėjo nuo vieno žmogaus, Agnės, su visai ne dideliu jos asmeniniu tikslu – grūdintis šaltame vandenyje  iki gruodžio mėnesio,“- pasakojo naujai susibūrę uostamiesčio „ruoniai“, – „Netrukus prisijungė draugas Lukas. Reikia nepamiršti, kad daug žmonių juokėsi, vadino bepročiais, neturinčiais ką veikti, tačiau, kai mūsų gretos išsiplėtė, net skeptikai pradėjo girti, o kai kurie ir prisijungti. Pamatę savo asmeninius pokyčius, sulaukę daug komplimentų, kelių draugų būrelyje nusprendėme kurti bendruomenę. Sugalvojome būtent mūsų kraštą ir mus atspindintį pavadinimą – „Memelio shutve“.

Tai visuomeniniais pagrindais gyvuojanti bendruomenė, kurioje gausu bendraminčių, savo vidumi turtingų žmonių. Mes visi vieni kitiems norime padėti atsiskleisti iš vidaus, suprasti nusiteikimo bei minčių galią, skatinti nebijoti iššūkių ir gyventi šį vienintelį gyvenimą ypatingai. Pastebėjome labai daug gerų tiek individualių, tiek komandinių pokyčių. Tiesa, daug buvo stebėtojų, tad kai kuriuos reikėjo asmeniškai pakviesti prisijungti, pabandyti, kai kurie net domėjosi, koks mėnesinis mokestis. Tačiau visa esmė, kad svarbiausia jausmas, ką mes jaučiame, kaip padedam vienas kitam auginti asmenybę, kad padedam stiprėti. „Memelio shutve“ kiekvieną mėnesį sugalvoja po pramogą: video filmavimą, žygį, stovyklą ar varžybas. Norime skatinti žmones judėti, padėti vienas kitam, dalintis žiniomis. Mūsų gretose jau yra apie 100 ypatingų žmonių, pradedant net nuo mūsų tėvų, kurie taip pat ryžosi išbandyti ir baigiant tuo, jog praeiviai,  pamatę smagias maudynes su dainomis, nusprendžia šokti į vandenį ir nori prisijungti prie mūsų dar ir dar kartą. Labai žavi tai, jog žmonės moka ne tik linksmintis, bet ir rimtyje pabūti su savimi ir net dainuoti būdami lediniame vandenyje. Mūsų tikslai nesustojo ties žiemos sezonu, norime ir toliau sveikatintis ir išsikelti sau naujus iššūkius.“

Lauros asmeninis iššūkis – maudynės po atviru dangumi ištisas 365 dienas

Antrojoje, daugiausiai balsų surinkusioje konkurso nuotraukoje, įamžinta pirmoji Lauros Kroft maudynių diena eketėje. Šiandien Laura skaičiuoja jau 125 dieną, kuomet kasdien lenda į šaltą vandenį po atviru dangumi įvairiuose šalies vietovėse, visa tai fiksuoja vaizdo medžiagoje, o savo įspūdžiais aktyviai dalijasi socialiniuose tinkluose.  Išsikėlusi sau iššūkį – ištisą savaitę maudytis lediniame vandenyje – Laura netruko padidinti sau išsikeltą iššūkį iki 30 dienų. Bet ir tai jaunai merginai pasirodė per menkas savęs išbandymas. Šiandien Lauros iššūkis skamba taip – maudynės po atviru dangumi kiekvieną dieną ištisus metus. Pasak Lauros, per visą tą grūdinimosi šaltu vandeniu laikotarpį jai nei karto neskaudėjo gerklės, nekamavo jokie peršalimo simptomai, atsirado daugiau pasitikėjimo savimi, vidinės laisvės pojūtis, pagerėjo miego kokybė, išnyko savęs priėmimo kompleksai, padidėjo minčių koncentracija, išnyko su vandeniu susijusios baimės. „Konkursuose dalyvauju labai retai, bet sulaukusi daug teigiamų komentarų apie savo nuotraukas lediniame vandenyje, panorau ir aš atsidurti tarp konkurso dalyvių,“- atviravo Laura.

Prizinio kadro sėkmė – draugystė su šalčiu ir žvarbiu vėju

„Mano pažintis su šaltu vandeniu prasidėjo  drauge su tarnyba Lietuvai – nuo 2011 metų. Tuomet tai būdavo šuolis į eketę vos kartą metuose. Dažniau lipti į ledinį vandenį pradėjau prieš keletą metų. Didžiausias stimulas visam tam buvo ir vis dar yra – sąmoningas išėjimas iš komforto zonos. Net neabejoju, kad mes nustojame tobulėti tada, kuomet nustojame daryti, išbandyti ar patirti kažką naujo, priversdami save išlįsti iš jau sukurto gerbūvio. Praėjusių ir šių metų sandūroje šokti į ledinį vandenį tapo mano ir dar kelių kolegų sekmadienine tradicija, kurios sėkmingai laikėmės ištisą žiemos sezoną. Teko sėkmingai sudalyvauti ir LSS organizuojamose 25 metrų plaukimo eketėje varžybose Trakuose. Tad, pastebėjęs kvietimą dalyvauti Ledinės nuotraukos konkurse, paraginau savo kolegas jame sudalyvauti. Įdomiausia tai, kad šio kadro užfiksavimui pasirinkome patį šalčiausią šios žiemos savaitgalį. Reikėjo išties daug valios bei pastangų man ir Laurynui Ardinavičiui, kad prisiverstune įlipti į eketę kaustant dideliam šalčiui ir pučiant žvarbiam vėjui. Už puikiai pavykusį kadrą noriu padėkoti Dariui Stašeliui,“- savo įspūdžiais apie dalyvavimą Ledinės nuotraukos konkurse dalijosi 3-osios vietos prizininkas Mindaugas Jasaitis.

Maudynių virusą atvežė į Kupiškį

Kupiškietis Marius Nareckas, 2019 metų žiemą priėmęs jam mestą iššūkį išsimaudyti lediniame vandenyje Vilniuje, Žaliuosiuose ežeruose, šį virusą parvežė į savo miestą. Netruko atsirasti bendraminčių, panorusių pajusti šalto vandens galią. „Šių metų Kovo 11-ąją mūsų buvau jau 21. Visi drauge ir kiekvienas atskirai atradome daug neįkainuojamų dalykų: puikią savijautą, žvalumą, minčių koncentraciją, geresnį regėjimą, keletas iš mūsų atsikratė nuolat kankinančių galvos skausmų,“- šalto vandens privalumus vardijo Marius. Ledinės nuotraukos konkursui kupiškėnai specialiai nesiruošė, tiesiog pasidalino savo kasdienių maudynių akimirka, kuri trykšte trykšta energija ir šalčio galia. „Norėjome uždegti dar daugiau žmonių išdrįsti peržengti savo galimybių ribas, kad jie  išbandytų tai savo kailiu,“- apie dalyvavimo nuotraukų konkurse tikslą sakė Marius.

Noras dalyvauti konkurse tapo kvailiausiu nuotykiu vardan gero kadro

„Tai tikriausiai kvailiausias mano nuotykis dėl kadro. Galvojau, kad jau truputį suaugau, neberizikuoju gyvybe veltui. Sumąsčiau nusifotografuoti, kaip maudausi po žvaigždėmis, kai termometras rodė 24 laipsnius žemiau nulio. Šiaip viskas būtų tvarkoje, nes ledo vonias jau kokius du mėnesius atlieku kasdien, ir tai yra vienas smagiausių įvykių mano dienoje. Jaučiausi pakankamai pasiruošęs ir, pagaliau sulaukęs giedros nakties, išlėkiau į karjerus. Pasistačiau du fotoaparatus, skirtingais objektyvais, susiplanavau veiksmų eigą, nusirengiau ir šokau eketėn. Pagal planą turėjau užtrukti kokias 30 sekundžių, nes turėjau pagalbininkus ir jiems tereikėjo nuspausti fotografavimo mygtuką porą kartų. Tačiau, vienas fotoaparatas tiesiog užšalo ir nebereagavo. Praėjus minutei savo pagalbininkams sakiau palikti jį ramybėje ir pereiti prie kito. Padarėm daugiau kadrų dėl viso pikto, bet ėmė ir atsigavo pirmasis! Tada paprašiau dar nuspausti keletą kartų mygtuką ir šokau iš eketės, išbuvęs joje kokias tirs  minutes. Čia buvo didžiausia klaida ir pamoka, nekišti rankų į vandenį prie minus 24. Koks siaubingas jausmas rengtis ir nejausti rankų! Baisiai išsigandau ir be galo džiaugiausi savo pagalbininkais, kurie tapo gelbėtojais ir surinko visą mano įrangą, kol aš šiaip ne taip apsirengiau. Važiuojant atgal sugrįžo pojūčiai rankose. Kartu ir džiaugiausi ir kentėjau, nes kai karštas kūno kraujas pradėjo maišytis su šaltu, esančiu pirštų galiukuose, jausmas buvo toks, lyg pirštus vertų šimtai adatų. Na, bet gal bent jau nuotraukos pavyko!? Kai aš ir mano fotoaparatai atšilo, peržiūrėjau kadrus. Tas fotoaparatas, kuris buvo atsijungęs, per bandymus jį prikelti, išsifokusavo ir nerealūs kadrai nuėjo velniop… Bent kito, labai galingo fotoaparato, kadrai geri… Bet pasižiūriu… pamiršau pakeisti jo nustatymus ir kokybė gavosi tiesiog tragiška… Na, bet bent jau fokusas yra, kvailas nuotykis irgi yra, tad dalinuosi,“- savo socialiniame tinkle apie sudėtingai pavojingą, bet sėkmingai pasibaigusį nuotykį padaryti gerą nuotrauką konkursui aprašė Tomas Janušonis.

Jūratė Marčiulaitienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.