Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Lediniame vandenyje varžėsi 200 „ruonių“ – visi įveikė 25 metrus

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Trečią kartą Lietuvos istorijoje organizuotose 25 metrų ledinės eketės mėgėjų varžybose dalyvavo 200 dalyvių, tarp kurių žieminio oro nepabūgę – dalyviai iš Rumunijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Vokietijos. Lygiai prieš tris metus gimusi Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento Simono Dailidės idėja šiais metais į Trakuose vykusį renginį pritraukė ir didžiulį būrį žiūrovų.

Skaisti pavasario saulė ir nedidelis žiemiškas šaltukas (termometras rodė 4 laipsnius celsijaus žemiau nulio) puikiai nuteikė Trakuose, prie Galvės ežero susirinkusius drąsuolius. Visi plaukikai buvo apdovanoti ne tik nuostabos pilnais stebėtojų šūksniais, bet ir originaliais medaliais. Greičiausiam dalyviui įveikti 25 metrų eketę prireikė 14,07 sekundės.

Lietuvos sveikuolių sąjungos iniciatyva organizuojamų renginių dėka ledinio vandens entuziastų skaičius kasmet vis didėja. „Palangos ruonių šventė“, 30 dienų ledinės eketės iššūkis ir 25 metrų plaukimo ekete varžybos paskatina vis daugiau žmonių išdrįsti panerti į ledinį vandenį ir patiems pajusti neįkainuojamą grūdinimosi naudą.

„Grūdinimasis šaltu vandeniu neabejotinai padeda žmogaus kūnui atgauti jėgas ir pasisemti energijos iš gamtos. Kai žmogus nugali baimę šaltam vandeniui, jis savo gyvenime gali įveikti daug didesnes baimes ir peržengti prote susikurtas ribas“, – įsitikinęs ledinių maudynių iniciatorius S. Dailidė. 

 Sustiprėjusi imuninė sistema, stangresnė oda ir kūnas, padidėjęs pasitikėjimas savimi, geresnė miego kokybė, – tai tik keletas iš daugelio teiginių apie grūdinimosi naudą organizmui, kuriuos vieną po kito vardijo ledinio vandens entuziastai. Visi startavę dalyviai sėkmingai įveikė distanciją, jokių netikėtumų nebuvo. Šios varžybos išskirtinės tuo, kad ne rezultatas čia buvo svarbiausias. Didžiausia pergalė – nugalėti baimę prieš patį save.

25 metrų plaukimo eketėje moterų grupės prizininkės:

1 vieta Roberta Jasikonytė 16:88
2 vieta Viktorija Guseva 23:74
3 vieta Jekaterina Stepanova 23:83

25 metrų plaukimo eketėje jaunimo grupės prizininkai:

1 vieta Piotr Jakubovich 15:56
2 vieta Edvinas Narkevič 17:56
3 vieta Gabrielius Skuminas 18:41

25 metrų plaukimo eketėje vyrų grupės prizininkai:

1 vieta Alexis Papageorgiou 14:07
2 vieta Karolis Blažys 14:59
3 vieta Rokas Vinclovas 14:84

25 metrų plaukimo eketėje veteranų grupės prizininkai:

1 vieta Ramūnas Grumbinas 14:80
2 vieta Egidijus Jankauskas 16:47
3 vieta Virginijus Narkevičius 17:67

25-Metrų-plaukimas-ekete.-Trakai-2019.30.02 rezultatai

Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovė Jūratė Marčiulaitienė

Dariaus Minsevičiaus nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.