Lietuvos sveikuolių sąjungos savanorės: „Stovyklų virtuvėje išmokome svarbiausių gyvenimų pamokų“

Dalintis

Ula Mekišaitė ir Patricija Tučkutė –aštuoniolikmetės kaunietės – aktyvios sveikuolių sąjungos stovyklų ir renginių savanorės. Pernai joms suteiktas 2022 metų savanorių titulas. Merginos dalinasi jas visapusiškai užauginusiomis savanorystės patirtimis. Kokios gyvenimo pamokos išmokstamos stovyklų virtuvėse ir kodėl merginų pokyčiais džiaugiasi tėvai?

Savanorystės kelio pradžia

Ula sveikuolius atrado dar būdama dvylikos – lydėjo sesę į regėjimo gerinimo stovyklą „Šalin akinius!”, susižavėjusi maudynių rudenį idėja. Nors išsimaudyti tą kartą taip ir nedrįso, ši stovykla atvėrė jai kelią į daugybę įkvepiančių ir džiugių patyrimų bei nuotykių.

,,Mane sužavėjo buvimas savanore, o ne tik dalyve. Kai tik ieškodavo pagalbos virtuvėje, visada bėgdavau pirmoji – jaučiausi įleista į zozną, kur kitiems negalima“,- apie džiaugsmus savanoriaujant dalinasi Ula. Vėliau ji kartu su sese dalyvavo jaunimo stovykloje ,,Laisvės kodas“ ir laukinėje stovykloje, taip pat – Simono Dailidės organizuotame festivalyje VAROM!, o po to – ir kitose stovyklose bei renginiuose.

Patricija Lietuvos sveikuolių sąjungą atrado 2019-tųjų rudenį, Ulai pakvietus ją savanoriauti stovykloje. ,,Galiu drąsiai teigti – tai buvo geriausias mano gyvenimo sprendimas“,- sako ji.

Abi merginos iš pradžių padėdavo virtuvėje, kur savanorystę pradeda dauguma naujokų – kruopščiai plaudavo indus, ruošdavo gaminimui daržoves, tvarkydavo aplinką. Vėliau jų abiejų paprašė prižiūrėti mažesnius vaikus, užimti juos.

Vaikų ir jaunimo stovykla “Laisvės kodas – 2023”

„Džiaugiuosi girdėdama, kad man puikiai sekasi prižiūrėti mažuosius. Mane giria, nes net jautriausią vaiką sugebu sudominti ir nuraminti, jam būnant be mamos. Giria mano kantrybę. O man užmegztas ryšys su vaiku – tarsi maža pergalė ir tuo pačiu jaudinanti patirtis, sukelianti malonius jausmus viduje. Turbūt tai man labiausiai ir patinka“,- dalinasi Ula.

Patricija nustebo, kai buvo paskirta vaikų grupelės vadove. ,,Bendravau su pačiais nuostabiausiais vaikais, prie kurių labai greitai prisirišau. Jų šypsenos, apkabinimai, laiškeliai ir daug kitų dalykų leido man suprasti, kad šios pareigos man patinka labiausiai“,- džiaugiasi savanorė.

 

Vertingos sveikuolių stovyklų pamokos

Ula, stovyklose savanoriaudama nuo 13-kos, jose išgyvenusi savo paauglystę, teigia, kad žinios ir bendravimas su vertingą patirtį turinčiais žmonėmis reikšmingai formavo jos mąstymą. Aš išmokau gražiai bendrauti su tėčiu ir sese, kalbėtis ir girdėti ką man sako. Dabar žinau, kaip palaikyti santykių balansą. Moku patirti ramybę, kai niekas manęs nedirgina“,- teigia mergina. Ula sako, kad jos požiūris į gyvenimą susiformavo stovyklos virtuvėje: ,,Viską, kuo tikiu, ką suprantu ir renkuosi, supratau būtent ten.“ 

SVEIKOS GYVENSENOS STOVYKLA “Į LAISVĘ!” – 2023

Patricija pasakoja savanorystės, įvairių paskaitų, sesijų ir pažinčių dėka galėjusi tobulėti kaip asmenybė. Pažinau save, sužinojau savo stipriąsias ir silpnąsias savybes ir supratau svarbiausias gyvenimo pamokas“,- teigia ji.

 Savanorė Ula sako net nenorinti žinoti, kokia ji būtų be sveikuolių stovyklų: Susidėliojau gyvenimo prioritetus, taikau įvairiausias santykių formules, analizuoju save ir gyvenimą, tai, ko iš jo noriu, ko siekiu. Savanorystė stovyklose – tarsi likimo dovana, nes paaulgystė man buvo lengvesnė nei turėjo būti, todėl esu itin dėkinga visiems vadovams, kurie kantriai man aiškindavo ir kartodavo viską, ko klausdavau, guosdavo, kai verkdavau, atstojo šeimą ir mane užaugino. Visos mano žinios ir įsitikinimai atėjo iš savanorystės.“

Ir Ula, ir Patricija dabar maitinasi vegetariškai, domisi ir praktikuoja sveiką gyvenseną. Savanoriaujant stovyklose, labai daug sužinojau apie pasaulį ir svarbiausias gyvenimo pamokas, o taip pat – apie sveikuolišką gyvenimo būdą. Jau du metus esu vegetarė ir jaučiuosi puikiai. Domiuosi sveika mityba, ieškau alternatyvų ir vis daugiau laiko praleidžiu virtuvėje, išbandyma naujus receptus“,- džiaugiasi Patricija. Šeima, pamačiusi, kaip pasikeičiau aš ir mūsų tarpusavio santykiai, labai džiaugiasi mano sprendimu savanoriauti šiose nuostabiose stovyklose“,- dalinasi ji.

Laukinė išlikimo gamtoje stovykla jaunimui “LAUKINIAI 2023”

Abi merginos teigia jaučiančios, kad skiriasi nuo bendraamžių, bet tuo džiaugiasi. ,,Dauguma merginų nepasitiki savimi, jos neturi tvirtų vertybių ir gyvenimo standartų, todėl kartais stebiuosi tuo, į kokius dugnus jos neria. Iš didelio rašto neišeinu iš krašto ir visas jaunatviškas nesąmones stengiuosi rinktis protingai ir iki tam tikrų ribų, kurias esu nusistačiusi. Būti kitokiai – smagu. Džiaugiuosi savo versija, kuria tapau, o dar labiau man patinka tai, kuo tapsiu ateityje“, džiaugiasi savanorė Ula. 

 

Agnieta Jonikienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos – Dovilė Ivaškaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Konkursai

Ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojas – drakono formos eketėje

Grūdintis skatinančio ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojų įamžintos akimirkos – išties įspūdingos, tačiau kas už jų slypi, kokios maudynes šaltame vandenyje pamilusių žmonių istorijos? „Jaučiausi tarsi įsikūnijęs į drakoną“ Daugiausiai balsų

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.