Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Mergina skoliozę įveikė be rekomenduotos operacijos

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Rugilė (20 m.) nuo ankstyvos paauglystės turėjo stuburo iškrypimą, arba skoliozę. Tai dažna problema, su kuria susiduria augantis organizmas. Ši liga, kuri dažniausiai įvardijama kaip atsiradusi dėl neaiškios priežasties, gąsdinančiai vadinama “nepagydoma”. Tokia situacija sukelia daug streso, neužtikrintumo, baimės ir dar visokių neigiamų jausmų.

Tradicinė medicina neturi efektyvių priemonių

Nustatę skoliozę, gydytojai nurodo tam tikras priemones sustabdyti ligos progresavimui, pavyzdžiui, korsetas, mankštos, masažai. Tačiau jie teigia, jog įmanoma tik sustabdyti skoliozės progresavimą, bet ne pagydyti. Jei stuburas iškrypęs pakankamai daug, rekomenduojama operacija, teigiama, kad skoliozė tik progresuos ir bus itin sunku gyventi su skausmais. Padarius operaciją, žmogus gauna invalidumą, jo judesiai tampa apriboti, galimai jaučia skausmus.

Man pačiai buvo nustatyta skoliozė, pakankamai stipri, kad reikėtų operacijos. Tačiau mano tėvai patarė paieškoti kitų būdų spręsti šią problemą. Išbandžiau nemažai alternatyvų: įvairios mankštos, taip pat ir vandenyje, individualiai man paskirti pratimai, korsetas, masažai, tikslingas tam tikrų raumenų stiprinimas treniruokliais, akupunktūra, manualinė terapija, inversinis stalas – vaje, kiek visko daug. Niekas nedavė tenkinančių rezultatų.

Atkaklumas išgelbėjo
Mano tėvai užtiko dar vieną metodiką, vadinamą Cantienica. Žinoma, po tiek bandymų imi skeptiškai žiūrėti į dalykus, tačiau išmėginti reikėjo. Pradėjau gilintis į šią metodiką, mokytis, kaip daryti pratimus padedant instruktorei ir naudojantis B. Cantieni knyga “Tigro jausmas”. Joje detaliai aprašyti pratimai. Jau po kelių mėnesių jaučiausi geriau, ir vizualiai laikysena pasitiesino.

Mane įkvėpė, jog Cantienica metodo kūrėja, B. Cantieni, pati turėjo skoliozę, ir sugebėjo atrasti būdą, kaip savo kūno dalis “sudėlioti į vietas”. Kai matai, kad iš tiesų yra žmonių, kurie ištaisė savo ydingą kaulų ir raumenų padėtį, supranti, jog visgi tai įmanoma. Aš nuvykau pas ją į studiją Ciuriche, ji parodė tam tikras taisyklingos laikysenos padėtis ir keletą pratimų. Ši moteris sužavėjo savo tvirtumu ir stiprybe. Tada dar mažai supratau apie savo kūną. Tačiau toliau praktikuodama Cantienica metodą vis geriau ir geriau galiu jausti, valdyti savo kūną ir statyti jį į teisingą padėtį.

Subtilus Cantienica metodas

Dabar man 20 m., esu studentė ir jaučiuosi turinti puikų įrankį, kuris man suteikia galimybę pačiai dirbant siekti vis geresnės savijautos, laisvesnio judėjimo, tiesesnės laikysenos ir stuburo.

Žmonės sportą suvokia kaip išorinių raumenų treniravimą atliekant lengvai suprantamus, išoriškai matomus judesius. Cantienica – kur kas subtilesnis metodas. Jis koncentruojasi į giliuosius raumenis, kurių mes paprastai nepastebime ir nejaučiame. Tačiau būtent tie raumenys yra tai, kas laiko mūsų kaulus vietoje. Aktyvinant juos ir priverčiant dirbti, pasiekiamas laisvo, ilgo ir stabilaus kūno pojūtis, taip pat taisyklingas judėjimas atliekant kasdienius veiksmus. Šis metodas išsprendžia daug daugiau problemų, ne tik skoliozę, bet ir stuburo išvaržas, sąnarių skausmus, galūnių tirpimą ir daug kitų.

Meditacijos nauda
Pradėjus treniruotis pagal Cantienica metodą, einama ne tik link kūno ramybės, bet kartu žengiama ir psichologinės ramybės link. Man asmeniškai labai padėjo meditacija, ėmiau geriau pastebėti savo kūno pojūčius, pavyzdžiui, kurie raumenys yra nuolatinėje įtampoje. Treniruojantis vedliu tampa pats kūnas: pagal tai, kokie pojūčiai iškyla, supranti, kokį pratimą atlikti, ką pakoreguoti, kad kūnas jaustųsi geriau, ir kokių judesių ar kūno padėčių kasdienybėje vengti.

Kiek laiko užtrunka pasiekti taisyklingą kūną?

Praktikuojant buvo įvairių periodų: ir geresnių, ir prastesnių, tačiau tai normalus procesas bandant suprasti savo kūno pojūčius ir išmokti valdyti kūną. Galų gale aš jaučiuosi vis lipanti aukštyn, vis tobulinanti savo kūną, o ne vis labiau įsitempusi ir kenčianti didelius skausmus. Galutinis rezultatas nepasiekiamas po dviejų ar trijų treniruočių. Kiek laiko užtrunka pasiekti taisyklingą kūną, priklauso nuo problemos dydžio ir nuo to, kiek pastangų įdedama. Tačiau esu įsitikinus, kad tai veikia, telieka stebėti ir džiaugtis, kaip palaipsniui kūnas darosi vis sveikesnis.

www.sveikuoliai.lt informacija

2 komentarai apie “Mergina skoliozę įveikė be rekomenduotos operacijos”

  1. Kodel straipsniose tik zodziai-buvo, igydziau. Dydvyre… Bet kur nuotraukas, irodancios, kad skolioze buvo? Kur Cobo iskrypimo laipsniai? Reklama ir tiek.. Vienas dalykas gydytis skolioze, kuri neprogresuoja ir ja taisyti ir visai kas kita, kai skolioze nesustabdoma.

  2. Laba, norėćiau susisiekti su Rugile, nes kenćiu nuo skoliozės.
    Gresia stuburo iśvaržos operacija, žinau, kad problemos ji neišspręs, labai norėtusi patarimo ir psmokymų iš Rugilės .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.