Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Mitybos rekomendacijos pavasariui

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Dėl šylančio oro pavasarį tirpsta sniegas, ledo sankaupos, traukiasi įšalas. Žemė tampa minkštesnė, drėgnesnė, bunda augalai. Šylantis oras taip pat veikia žmogaus kūną – toksinai „atitirpinėja“, pasklinda po organizmą, tad pavasaris yra natūralus organizmo valymosi laikotarpis. Jei norime padėti kūnui pašalinti toksinus ir sumažinti apsunkimo pojūtį, turime pakoreguoti savo mitybą.

Pavasaris – vanduo ir žemė, balansuojamas sausumu ir lengvumu

Pagal ajurvedą pavasaris yra Kaphos (vandens ir žemės elementų) laikotarpis. Pavasario pradžioje aplinkoje vyrauja sunkumas, šaltis, drėgmė, o artėjant vasarai ir šylant orams pasidaro lengviau, šilčiau, sausiau.

Apsunksta ne tik kūnas, bet ir virškinimas, kurio pajėgumas susilpnėja. Virškinimui pagerinti prieš kiekvieną valgį galite vartoti imbiero ir citrinos sulčių mišinį, aprašytą šiame straipsnyje.

Pavasarį turi dominuoti Kaphos energiją balansuojantis maistas: šviežias, lengvinantis, lengvai virškinamas, šildantis, valantis, skvarbus, stimuliuojantis, sausesnis. Labai palankūs aštraus, kartaus ir sutraukiančio skonio maisto produktai. Konkrečius maisto produktus, atitinkančius šiuos kriterijus, galite rasti internetiniame puslapyje www.darnigyvensena.lt (maisto produktų paieškoje pažymėję norimus filtrus).

Skirtingi metų laikai vienus žmones veikia silpniau, kitus stipriau. Tai priklauso nuo individualaus kūno tipo. Vatos (oro ir erdvės) kūno tipo žmones labiau veiks Vatos (rudens ir žiemos) laikotarpiu, Pitos (ugnies) kūno tipo – Pitos (vasaros) laikotarpiu, o Kaphos (vandens ir žemės) kūno tipo – Kaphos (pavasario) laikotarpiu vyraujanti energija.

Mindaugas Mitkevičius, www.sveikuoliai.lt

Yra klausimynas, pagal kurį galite tiksliau nusistatyti savo kūno tipą.

Individuali mityba ir darni gyvensena yra geros savijautos pagrindas.

1 komentaras apie “Mitybos rekomendacijos pavasariui”

  1. Kasmet nekantriai laukiu pirmųjų žalumynų. Net balkone kažkiek pasisėju, kad tik kuo greičiau pasidžiaugčiau. Jau saulutei išlindus norisi prasiverti langus ir įkvėpti ne tik gryno oro, bet tarsi naujos pradžios. Juk gamtoje tai ir yra naujo ciklo pradžia. Nors namuose vėdinimo sistema tikrai gera, turime ir rekuperatorių, tačiau tas pavasario kvapas nepamainomas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Geras regėjimas

Ar blogas regėjimas gali būti užkrečiamas?

Klausimą, ar regėjimo sutrikimai yra paveldimi, medicinos profesija nagrinėjo labai išsamiai. Tiek daug resursų buvo panaudota tam, kad ši hipotezė būtų patvirtinta. Ir kas kartą

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.