Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Nesuvokiami plastiko vartojimo mastai privers sunerimti

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Iššūkis „30 dienų be vienkartinių indų“ baigiasi. Jo rezultatai, atrastos patirtys ir alternatyvos, dalyvių įspūdžiai bus pateikti Giedriaus Bučo fotografijų parodoje “IŠPAKUOTAS SMĖLIS”, kuri vyks rytoj, birželio 6 d. 18 val., Kaune “RIO” sporto arenoje.  Organizatoriai žada pristatyti tris pasiūlymus Aplinkos ministerijai ir Aplinkos apsaugos komitetui dėl aplinkos teršimo mažinimo Lietuvoje.

”Iššūkio pabaigoje kviečiame besidominčius susitikti Rio sporto arenoje Kaune ir vaikščiojant basomis ant smėliuko apžiūrėti Giedriaus Bučo fotografijas. Šie darbai kviečia susimąstyti apie vartojimo kultūrą, vis daugiau užgožiančią mūsų vertybes. Parodos atidarymo metu pristatysime savo pasiūlymus vyriausybei dėl aplinkos teršimo mažinimo. Dalyvius vaišinsime gaiviais gėrimais, o į ką įsipilti  – atsineškite, patikrinsime ar pasikeitė jūsų įpročiai” –  kviečia linksmai nusiteikę parodos organizatoriai.

“Išpakuotas smėlis” –  netradicinėje aplinkoje ir netradiciškai pateiktų nuotraukų serija, susijusi su pakuotėmis. Kitaip tariant, su mūsų gyvenimo būdu. „Paskutiniais metais pradėjau domėtis darniu vartojimu ir bendrauti apie tai su vaikais, šeimomis, valdininkais ir visais kitais, kam tai rūpi arba dar ne. Pasirinktas kelias sunkus, tačiau įdomus. Iššūkio pabaigai kviečiu susitikti neformalioje aplinkoje ir tai aptarti. Na, ir tuo pačiu įvertinsite mano fotografavimo sugebėjimus” – sako „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas ir vienas iš iššūkio organizatorių Giedrius Bučas.

Idėja „30 dienų be vienkartinių indų“ susilaukė didelio žmonių ir žiniasklaidos dėmesio. “Prie iššūkio prisijungė daugiau nei 500 žmonių iš įvairių pasaulio kampelių, kurie neabejingi tam, kas vyksta Lietuvoje ir mūsų planetoje. Neperdirbamų atliekų vienkartinių indų pavidalu, plastiko naudojimo ir darnaus vartojimo klausimai buvo aktyviai nagrinėjami spaudoje, parengti net trys TV reportažai ir paruoštos penkios radijo laidos. Daugelį širdžių pasiekė vaizdo įrašas, kuriame vėžliukui iš nosies traukiamas plastmasinis šiaudelis. Iššūkio dalyvių vaikams tai buvo rimtas argumentas atsisakyti šiaudelių visiems laikams“, – mėnesį trukusią iniciatyvą apibendrina Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.

Iniciatyva ne vieną privertė atkreipti dėmesį į plastiko naudojimo mastus šalyje ir pasaulyje, kurie tampa nebesuvokiami sveiku protu. Nevyriausybinės organizacijos aiškiai supranta to žalą ir kviečia vyriausybę bei atsakingas institucijas priimti reikalingus teisės aktus situacijai keisti.

Organizatoriai tikisi, kad  30 dienų vykęs eksperimentas be vienkartinių indų tęsis visą likusį gyvenimą. Lietuvos sveikuolių sąjunga su partneriais ir toliau rengs įvarius visuomenę buriančius iššūkius specialiai sukurtoje Facebook grupėje „30 dienų iššūkis“, kurioje yra beveik 20000 narių.

Onutė Kuliešytė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.