Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Net dešimtyje Lietuvos mokyklų – ypatingi vakarėliai

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Turbūt niekas nesiginčys, jog jaunų žmonių užimtumas ir kokybiškas laisvalaikis skatina socialinę įtrauktį, pilietiškumą, saviraišką ir kūrybiškumą, didina jaunimo įsitraukimą į visuomeninę veiklą. Žmogaus aktyvumas prisideda ir prie sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo, alkoholio bei kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problemų sprendimo. Patyrę renginių organizatoriai kartu su Valstybiniu visuomenės sveikatos stiprinimo fondu įgyvendina projektą, kuris bus vykdomas net dešimtyje mokymo įstaigų visoje Lietuvoje.

Projekto metu kartu su mokyklų-gimnazijų jaunimu yra organizuojami ypatingi vakarėliai. O ypatingi jie dėl kelių priežasčių. Pirmiausia dėl to, kad į organizavimo darbus yra įtraukiami patys moksleiviai, tokiu būdu keliant jų kompetencijas komunikacijos, laisvalaikio organizavimo srityse, skatinant nebijoti prisiimti atsakomybes. Kitas svarbus dėmuo, jog renginių organizavimo procesuose nuolat dalyvauja ir patyrę tų sričių žinovai, taip kuriamo produkto kokybę pakeliant į aukštesnį lygį. Galiausiai vyksta vakarėliai, jie būna atviri mokyklų-gimnazijų jaunimui, taip skatinant dalijimosi tradiciją, parodant, jog galima savarankiškai susikurti sau šventę.

Nors dauguma renginių vyksta dienos metu, moksleiviai lieka nustebę sulaužytais standartais, jog linksmybės gali vykti tik vakare ar naktį. Tai padeda padaryti pasirinktos nestandartinės erdvės – nuo mokyklos rūsio iki vakarėlių po atviru dangumi, o pasitelkus profesionalią įrangą, renginio dalyviai patiki: turint gerą idėją – viskas yra įmanoma. Renginio tema ir konceptas kuriama diskutuojant kartu su jaunimu. Populiariausi buvo išleistuvių, helovyno, disko ir neono teminiai vakarėliai. Renginio programa apima ir proto mankštas, kai žaidžiami interaktyvūs žaidimai, dažnai įtraukiant klausimus ir iš vietinio jaunimo gyvenimo, vyksta motyvaciniai lektorių pranešimai, kalbinami patys moksleiviai, atliekami gyvos muzikos pasirodymai, vedėjas žiūrovus įtraukia į žaidimus, skirtus atpalaiduoti publikai, vyksta gimnastikos, kovos menų, šokių pasirodymai ir žinoma galiausia įsisiūbuoja tikras vakarėlis, kartu grojant vietiniams ir profesionaliems didžėjams.

Siekiant, kad renginiai ir aktyvus laisvalaikis taptų tęstiniais reiškiniais jaunimo tarpe, daromi aptarimai, kur diskutuojama apie jaunimo laisvalaikio galimybes, moksleiviai skatinami būti aktyviais visuomenės veikėjais, atsakingais savo ateities kūrėjais. Pasižymėję projekte moksleiviai gauna kvietimus į vasaromis vykstantį blaivų asmeniniam tobulėjimui skirtą festivalį be svaigalų – “VAROM!”. Jaunimas kviečiamas prisidėti prie jo organizavimo ar savanoriavimo, taip suteikiant galimybę vasaros metu užsiimti aktyvia veikla, plėsti pažinčių ratą, išbandyti naujas veiklas. Šį patirtis moksleiviams gali būti naudinga ir renkantis ateities profesiją ar tiesiog planuojant laisvalaikį.

Projektas sulaukė didelio pasisekimo, jame buvo viršyti lūkesčiai – sudalyvavo virš 1100 moksleivių iš Tytuvėnų, Šalčininkų, Anykščių, Nemenčinės, Visagino, Pasvalio, Švenčionių, Trakų, Ukmergės ir Jonavos miestų bei rajonų. Moksleiviai žadėjo ir toliau organizuoti renginius sau ir aplinkiniams, tęsti aktyvaus laisvalaikio tradiciją, o projekto organizatoriai buvo šiltai kviečiami grįžti vėl!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.