Vakarų pasaulio sveikata sparčiai prastėja. Sveikatos apsaugai mes išleidžiame didžiulius pinigus, ir vis dėlto daugybė žmonių turi antsvorį, milijonus nužudo vėžys ir širdies ligos. Vis daugiau netgi visai jaunų žmonių jau neįsivaizduoja savo kasdienybės be tablečių.
Ir padėtis tik blogėja, ligonių daugėja, o sprendimų nėra. Visų tų problemų esmę sudaro trys dalykai: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.
Kornelio universiteto mitybos biochemijos profesorius T. Kolinas Kempbelas (T. Colin Campbell) mitybos ir sergamumo sąsajas tiria jau daugiau nei keturiasdešimt metų. Per ilgus savo veiklos metus jis, be kita ko, dalyvavo kelių ekspertų grupių ir Nacionalinės mokslų akademijos veikloje, bendradarbiavo su Amerikos vėžio tyrimo institutu bei kitomis sveikatos apsaugos sistemos organizacijomis, rašė mokslinius straipsnius. Pagrindinė daktaro T. Kolino Kempbelo veiklos sritis yra moksliniai tyrimai, o pats svarbiausias tyrimas, atliktas jam vadovaujant, yra Kinijos studija. Didelė dalis šioje knygoje pateiktų argumentų paremti kaip tik to tyrimo duomenimis.
Išsamiausias iš kada nors atliktų mitybos tyrimų atsako į klausimą, ką valgyti, kaip mesti svorį ir ilgą laiką išsaugoti gerą sveikatą.
– Mitybos pokyčiai gali padėti diabetu sergantiems ligoniams gyventi be vaistų.
– Krūties vėžys susijęs su moteriškų hormonų kiekiu kraujyje, o hormonų kiekį lemia mityba.
– Pieno produktai gali padidinti prostatos vėžio riziką.
– Vaisiuose ir daržovėse esantys antioksidantai padeda išsaugoti geresnę fizinę formą senatvėje.
– Tinkama mityba gali padėti išvengti inkstų akmenligės.
– Pirmojo tipo diabetas (viena sunkiausių ligų, kuri gali užklupti vaikus) yra susijęs su mityba kūdikystėje.