Pasirūpink savo imunitetu ir jis pasirūpins tavim!

Dalintis

Imuniteto stiprinimas šių dienų realijose tampa svarbus kaip niekada. Tik stipri sveikata gali užtikrinti, kad puolami virusų, mes nesusirgsime, o susirgę greitai ir nesunkiai įveiksime visas ligas.

Organizmas – unikali, harmoninga sistema, kur kiekvienas organas sąveikauja su kitais. Dėl to, jei norime jaustis gerai, turime kreipti dėmesį į bendrą kūno sveikatą. Įsivyravęs požiūris, kad reikia gydyti tik vieną, negaluojantį organą, niekuomet neduoda pageidaujamų rezultatų ir įtraukia tik į nuolatinį vaistų gėrimą. Gydant vieną sutrikimą, bendros sveikatos pagerėjimo vargu ar sulauksime.

Svarbu suprasti kaip veikia imuninė sistema

Imunitetas – sudėtinga ir harmoninga apsauginė kūno sistema, kurios tikslas yra apsaugoti mus nuo išorės pavojų – nuodingų medžiagų, virusų, bakterijų, grybelių ir parazitų. Galime pastebėti, kad pastarąjį dešimtmetį bendras žmonių atsparumas ligoms yra vis mažesnis. Tą įtakoja daug kas – prastesnės kokybės maistas, kuris yra stipriai perdirbtas, maisto produktai, kurie atkeliauja pas mus ne iš gamtos, o iš laboratorijos, sterili aplinka namuose, cheminių vaistų, antibiotikų vartojimas ir daugelis kitų priežasčių. Imunitetas yra sukurtas gamtos ir gerai veikia tik tuomet, kai mes gyvename gamtos ritmu.

Mokslininkai sutinka, kad mūsų imuniteto pagrindas yra mikroflora, gyvenanti žarnyne. Kuo ji sveikesnė – tuo geriau esame apsaugoti. Rūpintis savo gerąja mikroflora, yra labai svarbu, jei norime geros sveikatos. Sveikas, natūralus maistas, neperdirbtas ir nerafinuotas, be maisto priedų yra ne tik puikios savijautos pagrindas, bet ir gerosios mikrofloros maistas, kuris užtikrina jos populiaciją, kitaip tariant – stiprų imunitetą. Cukraus, baltų miltų, rafinuotų ir hidrintų aliejų, cheminių maisto priedų vartojimas gerąją mikroflorą silpnina, tuo pačiu skatindamas blogosios patogeninės mikrofloros peraugimą, kas sukelia organizme uždegimus ir prastina mūsų savijautą.

Organizme nuolat vyksta ir taršos, kuri sukelia uždegimus, ir valymosi procesai. Kurių procesų yra daugiau ir lemia mūsų sveikatą ir savijautą. Taršos procesus skatina žalingi įpročiai, neteisinga mityba, judėjimo stoka, negatyvus požiūris ir stresas. Valymosi procesus sukelti padeda sveikas, natūralus maistas, kurio didžiąją dalį sudaro daržovės ir sveiki grūdai (grikiai, soros, avižos, burnotis, bolivinė balanda ir kt.), sėklos, vaisiai, sveiki riebalai, o taip pat judėjimas, grūdinimasis, pozityvus požiūris, teisingas santykis su aplinka, artimaisiais ir pačiu savimi.

Kaip padėti savo kūnui?

Mūsų organizmas – tobula sistema, sugebanti atsistatyti ir po labai didelių stresų ir žalos. Ir jis puikiai žino, kaip tą daryti. Tereikia jam padėti. Joks specialistas negali atsakyti, kiek jums reikia valgyti, kiek išgerti per dieną vandens, kokie maisto produktai jums patys sveikiausi, o kokie – visiškai netinkami. Nėra tobulo mitybos plano, kuris tiktų visiems, nes tik pats kūnas žino, kokių medžiagų jam trūksta būtent šiandien ir jis tiesiog siunčia paprastus signalus, tokius kaip „noriu obuolio”, „noriu grikių” ar „noriu pasivaikščioti gryname ore”. Įsiklausyti į savo kūną ir yra sveikatos bei geros savijautos pagrindas. Tačiau čia yra vienas svarbus BET: įsiklausyti galime tik su sąlyga, kad neturime priklausomybių nuo nesveiko maisto, tokio kaip cukrus, baltų miltų gaminiai, greitas maistas. Moksliškai yra įrodyta, kad šie produktai, o taip pat maisto priedai, tokie kaip skonio stiprikliai ir skoninės medžiagos sukelia stiprią narkotinei prilyginamą priklausomybę, kuri visuomet dominuos, kol jos neatsikratysime ir neleis girdėti tikrųjų kūno poreikių.

Specialistų patarimai, kaip stiprinti imunitetą

Sveikos gyvensenos ir sporto treneris, TV laidos „Į sveikatą“ vedėjas, sėkmingai veikiančios sporto bendruomenės „Už septynių marių“ įkūrėjas vedėjas Alanas Dzeranovas teigia, kas stipriam imunitetui ypač svarbus tinkamas dienos režimas, subalansuota mityba, kasdieniai dienos ritualai, kvėpavimo praktikos, grūdinimasis šalčiu ir karščiu, saviugda, savo sąmoningumo lygio kėlimas, kokybiškas miegas, buvimas gamtoje. Sveikesnės gyvensenos receptas – harmonija savo veikloje, finansinėje srityje, santykiuose ir sveikatoje. Visose šiose srityse turi būti balansas. Tai – laimingo gyvenimo formulė.

Andžej Michmel – nenuilstantis motyvatorius, mitybos specialistas ir puikios nuotaikos generatorius, turintis didžiulį patirties ir žinių bagažą, profesionalus sportininkas, treneris, žinomas kaip kokybiško, atsargaus, progresuojančio bei motyvuojančio sporto ekspertas įsitikinęs, kad ankstyvo ryto mankšta ir grūdinimasis šaltu vandeniu – vienas svarbiausių dalykų, stiprinant imunitetą, bet mityba ir čia sudaro didžiausią vaidmenį. Nes jeigu mūsų kūnas pastoviai yra uždegiminiame procese, kurį sukelia  nesubalansuota mityba, fizinis aktyvumas kažkiek padeda, bet tik tam tikrą ribotą laiką, nesusitvarkius mitybos, nieko gero nebus.

Pilates instruktorė, sveikos gyvensenos trenerė Eglė Burdulytė atsakydama į klausimą, kokiais būdais stiprina organizmo imuninę sistemą, išskyrė šaltą dušą, vitaminus, subalansuotą mitybą, mankštą, pasivaikščiojimą gryname ore ir akcentavo nepamiršti šypsenos visur ir visada.

Verslininkas, fotografas, knygos „Aistra gyventi sveikai“ autorius ir sveikos gyvensenos entuziastas Marius Jovaiša imuniteto stiprinimui rekomenduoja ne ieškoti stebuklingų piliulių, o pasikliauti senu, geru, laiko patikrintu kompleksu. Tai – kokybiškas, šviežias, namuose pagamintas maistas, pilnavertiškas miegas, fizinis aktyvumas ir grūdinimasis.

Nuo ko pradėti?

Pradėti visuomet sunkiausia, tačiau tai yra pats svarbiausiais žingsnis. Dažnai jaučiamės pasimetę informacijos gausoje ir jaučiamės vieni, neturime palaikymo. Lietuvos sveikuolių sąjunga per daugiau kaip 30 metų sukūrė, ištobulino ir įgyvendino labai paprastą, aiškią, duodančią greitus rezultatus programą, kuri trunka 7 dienas. Jų metu dalyviai iš naujo atranda sveikatą, gyvenimo pilnatvę, suranda kelią į save, savo prigimtį ir vidų, atskleidžia savo galimybes ir taip pakeičia ne tik asmeninio, bet ir šeimos gyvenimo kokybę. Programa padeda suprasti, kaip veikia imuninė Sistema ir kaip ją atstatyti ir vėl jaustis gerai.

Prisijunkite ir jūs:

Imuniteto stiprinimo kursas spalio 18-24d. Online

Knygą “Cukraus detoksas” galite įsigyti čia:

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Laumių kerai atgimsta pavasario lygiadienio maudynėse

Pavasario lygiadienio šventė – laikas, kai Baltiškos tradicijos atgimsta realybėje. Šis laikotarpis – kupinas apeigų ir paslaptingumo, žada nepaprastas patirtis ir pojūčius. Senovės baltams pavasario lygiadienis buvo svarbus laikotarpis, švenčiantis

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.