Peršalimo ligos atsikratysite per parą

Dalintis

Žiemą padaugėja peršalimo ligų, tačiau taip pat tai – metas, kai yra visos sąlygos užkirsti joms kelią ar lengvai atsikratyti. Atsiradus pirmiems peršalimo požymiams sveikuoliai siūlo išbandyti šalto vandens terapiją. Jų teigimu, vos per parą galima atsikratyti kankinančios slogos, temperatūros, silpnumo, kaulų laužymo.

Sausio 19-osios naktį Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė paskelbė 30 dienų iššūkio ledinių maudynių startą. Būrys vilniečių pasitiks savo dienas Žaliųjų ežerų eketėje. Tai jau antrus metus vykstanti akcija, kur savo pavyzdžiu jauni žmonės demonstruoja, kaip galima nugalėti baimę šaltam vandeniui. Tiesa, tie, kas negali važinėti kasdien į eketę, kviečiami 30 dienų išbandyti šalto dušo poveikį, šaltu vandeniu apsipilant po rytinio ir vakarinio prausimosi.

Ne tik grūdina, bet ir gydo

Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė sako, kad atsiradus pirmiems peršalimo požymiams, pirmiausia ir pigiausia pagalba yra šaltas vanduo. ,,Vaistai, vitaminai, arbatos ir šilta lova niekaip negali lygintis poveikio greitumu ir stiprumu su lediniu vandeniu. Kai žmogaus temperatūra pakyla iki 39 laipsnių ir visą kūną purto drebulys, laužo kaulus, nieko nėra baisiau už šaltą dušą ar ledinio vandens kibirą. Tačiau sugebėjęs save nugalėti ir kas tris – keturias valandas pakartodamas procedūrą, pajus stulbinamą rezultatą. Nereikės nei paros ir savijauta bus puiki: dings temperatūra, sumažės sloga, atsiras daugiau energijos, nušvis akys“, – savo patirtimi dalijasi ji. Moteris sako, jog jos vaikai, pakilus temperatūrai, taip pat apsipylinėja šaltu dušu.

Padeda nevisais atvejais

S. Kriaučiūnienė sako, kad šaltas vanduo tinka nevisiems ir nevisais atvejais. „Žmogus turi pats suprasti, ką jis daro ir kodėl. Aklas sekimas patarimų, rastų internete, gali turėti blogas pasekmes. Tačiau buvimas įvairias praktikas išbandžiusių žmonių būryje gali įkvėpti tikėjimo ir suteikti galimybes išsiaiškinti visus rūpimus klausimus. Neverta bijoti gasdinimų šalto vandens poveikiu, nes dažniausiai gąsdina tie, kurie niekada nebuvo įlindę į eketę be pirties ir niekada nėra patyrę to, ką gali duoti žmogui šaltas vanduo”, – sako ji.

Vasario 17 d. vyksiančios „Palangos stintos“ šventės metu vyks ruonių maudynės, kuriose dalyvaus pora šimtų dalyvių. Jų pavyzdys ir ilgametė praktika yra gyvas liudijimas kaip šaltas vanduo padeda ilgiau išlaikyti gerą sveikatą, jaunystę, leidžia būti kupinu energijos. Šventės metu taip pat vyks paskaitos apie mitybą, regėjimo gerinimą, kaip be vaistų atsikratyti nepagydomų ligų.

Dalyvauti gali visi. Šventės „Palangos ruoniai 2018“ programa skelbiama www.sveikuoliai.lt. Registracija jau prasidėjo!

 

1 komentaras apie “Peršalimo ligos atsikratysite per parą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Konkursai

Ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojas – drakono formos eketėje

Grūdintis skatinančio ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojų įamžintos akimirkos – išties įspūdingos, tačiau kas už jų slypi, kokios maudynes šaltame vandenyje pamilusių žmonių istorijos? „Jaučiausi tarsi įsikūnijęs į drakoną“ Daugiausiai balsų

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.