Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Pirmąją metų dieną – į ledinį vandenį

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Nauji metai atneša savų pažadų ir iššūkių. Kol vieni vis žada atsisakyti žalingų įpročių, pradėti sportuoti ar sveikiau maitintis, kiti Naujuosius pradeda lediniu vandeniu žadindami organizmą. Jau tapo tradicija, kad Pirmąją metų dieną sveikuoliai mini lįsdami į ledinį vandenį. Sausio 1-oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė ruonių diena, tądien visi ledinių maudynių mėgėjai, sveikuoliai ir aistruoliai neria į ežerus, upes ar jūrą.

Kasmet vis daugiau ledinių maudynių aistruolių atsiranda visoje Lietuvoje. Ruonių maudynes šiemet organizavo ir jų akimirkomis pasidalino Vilniaus, Palangos, Alytaus, Radviliškio, Marijampolės, Utenos, Šilutės ir kitų miestų sveikuoliai.  „Maudynės lediniame vandenyje – atgaiva žmogaus kūnui ir sielai,“ – visi kaip vienas tikino maudynių dalyviai.

Ledinio vandens poveikis – unikalus, svarbiausia, mokėti tinkamai jį išnaudoti. Nerti į šaltį galima tik gerai apšilus: kūnui gavus fizinį krūvį, kraujagyslės ir kapiliarai išsiplečia, o tai – svarbiausias indikatorius, kad esate pasirengę. Teisingai panaudotas šaltis sukelia stiprų, tačiau teigiamą šoką organizmui: suteikus didelį impulsą centrinei nervų sistemai, išsiplėtusios įšilusio organizmo kraujagyslės bei kapiliarai impulsyviai susitraukia, tačiau tuo pačiu metu išskiriamas didelis adrenalino kiekis, visos ląstelės pradeda dirbti sinchroniškai ir efektyviai, atsistato širdies pulsas, atsikratoma toksinų pertekliaus. Po maudynių lediniame vandenyje kūno temperatūra susinormalizuoja, kraujagyslės vėl išsiplečia, o deguonies pernešimas į vidaus organus padidėja dvigubai.

 

Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia neprarasti sveikuoliško ritmo ir ragina prisijungti prie jau tradicinių tapusių 25 metrų eketės plaukimo varžybų Trakuose vasario 29 d.

https://www.facebook.com/events/1428650620627512/

                                                                                                                                                                                                                                                                                Jūratė Marčiulaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.