Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Pirmąją Naujųjų metų dieną ledinės maudynės visoje Lietuvoje. Ir tai tik pradžia !!!

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Sniegas, lietus, vėjas ir ledas – tokia puokštė gamtos išdaigų šiandien pasitiko sveikuolius visoje Lietuvoje, tradiciškai pirmąją Naujųjų metų dieną pasitinkančius ledinėmis maudynėmis. Sausio 1-oji – Pasaulinė „ruonių“ solidarumo diena, grūdinimosi šventė. Ši diena pažymima maudynėmis šaltame vandenyje ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvos sveikuolių sąjungos iniciatyva daugiau nei keliasdešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių prie ežerų, upių ir Baltijos jūros būrėsi sveikos gyvensenos entuziastai ir pirmąją Naujųjų – 2019-ųjų metų dieną išsimaudė lediniame vandenyje.

„Tokios maudynės organizmui – trumpas jį prabudinantis stresas, kartu suteikiantis daugiau energijos, psichologinio pasitenkinimo“, – tikino maudynių dalyviai, po atviru dangumi besigrūdinantys ištisus metų laikus. Prie gausaus entuziastų būrio visuomet prisijungia ir tie, kurie išsikelia sau naujus iššūkius – atsisakyti žalingų įpročių ir pradėti sveikai gyventi. Pirmoji Naujųjų metų diena jiems tampa puikiu startu bendraminčiu kompanijoje. Ir būtent nuo šios dienos jie pradeda skaičiuoti žingsnius sveikesnio ir laimingesnio gyvenimo link.

„Visi, kurie išdrįso išsimaudyti lediniame vandenyje, iš jo išlipo žymiai laimingesni, nei įlipo“, – tikino ukmergiškiai, dalyvavę renginyje net ir pliaupiant stipriam lietui. Pasvalio bėgimo mėgėjų ir sveikos gyvensenos klubas „Vėtra“, Alytaus sveikuolių klubas „Ryžtas“, Prienų, Ukmergės, Radviliškio, Panevėžio, Vilniaus ir Kauno sveikos gyvensenos klubai bei entuziastai,  Lietuvos vyrų atviroji bendruomenė, Asociacija „Laisvas žmogus“ ir įvairūs mažesni susibūrimai bei pavieniai žmonės visoje Lietuvoje Naujuosius metus pasitiko mankšta ir maudynėmis lediniame vandenyje.

Tai buvo tik vienas iš daugelio Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamų grūdinimosi renginių. Jau nuo sausio 19 d. Vilnius, Kaunas, Radviliškis ir Alytus skelbia 30 dienų eketės iššūkius, vasario 9 d. tradiciškai vyks grūdinimosi šventė „Palangos ruoniai 2019“, o kovo 2 d. laukia 25 metrų plaukimas ekete Trakuose, Galvės ežere.

Daugiau nuotraukų iš sausio 1-osios maudynių – https://www.facebook.com/pg/sveikuoliai/photos/?tab=album&album_id=2253286401371330

Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovė Jūratė Marčiulaitienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.