Po 30 dienų trukusio grikių iššūkio – sumažėjęs cholesterolio kiekis, dingęs refliuksas, sąnarių skausmai ir nukritęs svoris

Dalintis

Ką tik baigėsi šeštasis a.a. Ksaveros Vaištarienės sumanytas grikių iššūkis. Visą mėnesį dalyviai vieną, dvi arba tris dienas per savaitę valgydavo tik nedidelį kiekį brinkintų grikių.

Grikių iššūkyje dalyvavauti žmonės ryžosi dėl skirtingų priežasčių: kai kurie norėjo numesti svorio, kiti – atgauti prarastą energiją ir gyvenimo džiaugsmą, o dar kiti – palengvinti įvairių ligų (diabeto, artrito, skydliaukės sutrikimų, aukšto kraujospūdžio, padidėjusio cholesterolio kiekio ir t.t.) simptomus arba netgi nuo jų išgyti. Daugeliui itin svarbia pagalba ir motyvacija buvo bendrystė ir palaikymas, kuriuos jie rasdavo Facebook grupėje 30 dienų iššūkis“ vykstančiame bendravime, iššūkio dalyvių pasidalinimuose ir patyrusių dalyvių bei specialistų komentaruose.

SVEIKOS GYVENSENOS STOVYKLA “Į LAISVĘ!” – 2023

Grikių iššūkio rezultatai

Patirčių būta įvairių: vieniems grikių iššūkio laikytis iš pradžių buvo nelengva. Dienomis, kai buvo valgomi tik grikiai, kai kuriems trūko energijos, skaudėdavo galva ar neramino prasta nuotaika. Kiti jau nuo pirmų dienų jausdavo energijos antplūdį, lengvumą ir džiaugsmą.

Facebook grupės „30 dienų iššūkis“ narė Erika jau kelis metus naudojasi Ksaveros Vaištarienės patarimais ir teigia besijaučianti nuostabiai, po grikių dienų nebenorinti jokių saldumynų ar bandelių, o Indrė teigė antradieniais ir ketvirtadieniais grikiaujanti jau ne vienerius metus!

Nijolė per dvi savaites numetė 4 kg, nors dalyvauti nusprendė visai dėl kitų priežasčių. Ji nebejaučia anksčiau patirto galvos skausmo ir kūno maudimo, jaučiasi žvali, darbinga, energinga, varginę čiurnos patinimai ženkliai sumažėjo. Grikių dienos Nijolei – šventė, nes nereikia ilgai stovėti prie puodų, o augalinės kilmės produktus ne grikių dienomis ji teigia valgiusi su malonumu, nes mėsos ir pieno produktų po grikių iššūkio jai visai nebesinori. Jūratė taip pat teigia jaučianti, kad rūbai tapo laisvesni, skrandis reikalauja mažesnių porcijų, o saldumynų visai nebesinori.

Cukraus detokso ilgasis savaitgalis moterims “Vasara”

Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Labutienė iššūkio metu 8 dienas badavo, o kūną vėl valgyti pratino pamažu, nuo stipriai vandeniu skiestų sulčių. Jos teigimu, visos iššūkio dienos buvo daugiau mažiau sunkios, be didesnės energijos, tačiau patyrė labai daug suvokimų apie save ir kūną. O taip pat – labai įdomu – ji pradėjo dažniau ryškiau matyti! Dar keletas moterų, susidūrusių su rimtomis sveikatos problemomis, ryžosi taip pat drąsesniems žingsimas: 10 dienų iš eilės grikiauti, sausai badauti 6 dienas. Kiekviena iš jų džiaugiasi savo sprendimais suprasdama, kad tai tik pradžia dar ilgame sveikimo kelyje.

Tris dienas per savaitę vien grikius valgiusi Gražina pasakoja, kad pirmą savaitę dar jautėsi kiek silpnai, paskaudėdavo galva, bet kuo toliau, tuo savijauta buvo geresnė, lengvesnė. Džiuginantys rezultatai, kuriuos Gražinai lėmė grikių iššūkis – dingęs refliuksas.

Pirmą kartą grikių iššūkyje dalyvavęs ir tris dienas per savaitę tik grikius valgęs Rolanas teigia, kad jo kūnas šį detoksą priima lengvai, be didelio streso ir be energijos trūkumo, kurį patirdavo laikydamasis kitokių badavimų. Dalyvis džiaugiasi teigiamais pokyčiais: sumažėjusiu įpročiu užkandžiauti, lėtu valgymu ir iš naujo atrastu gebėjimu mėgautis maistu.

Vaikų ir jaunimo stovykla “Laisvės kodas – 2023”

Jolanta nuo rugpjūčio dėl kelio sąnario uždegimo skundėsi sunkumu judant ir skausmais. Grikiaudama, jau trečią dieną ji pastebėjo reikšmingai pasikeitusią situaciją ir kas savaitę ji vis gerėjo. Prieš grikių iššūkį moteris išbandė stipriausius biologinius ir cheminius vaistus bei hormonus – niekas nepadėjo, todėl grikių iššūkio rezultatai ją itin džiugina. Moteris jaučiasi labai dėkinga iššūkį pradėjusiai Ksaverai Vaištarienei bei visiems, kas tęsia jos pradėtą veiklą.

Tik pasibaigus grikių iššūkiui, Rima atliko cholesterolio lygio kraujyje tyrimus ir pastebėjo reikšmingą jo sumažėjimą. Moters cholesterolio kiekis įprastai būdavo 8, o po grikių iššūkio jis sumažėjo net iki 5,3! Po iššūkio dingus chroniškam nuovargiui, moteris ketina ir toliau bent kartą per savaitę valgyti tik grikius.

Agnieta Jonikienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Aktualijos

Tėvystės bejėgystė su paaugliu: kaip gelbėtis?

Nė vieni tėvai nesvajoja, jog jų vaikas telefonu praskrolins kone visą paauglystę, teks nuolat ginčytis, pyktis. Neįsivaizduoja savo vaiko ir užkampyje su cigarete. Tačiau nutinka visaip. Ir kai susitarti tampa

Naujienos

Ar norėtum pagerinti regėjimą per 30 dienų?

Gegužės 14 dieną Lietuvos sveikuolių sąjunga skelbia nuotolinį regėjimo gerinimo iššūkį. Tikslas – supažindinti žmones su natūraliais būdais, padedančiais pastiprinti savo regėjimą ir galbūt pradėti naują gyvenimo etapą be akinių.

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.