Po Velykų – grikių iššūkis, skirtas Ksaveros Vaištarienės atminimui

Dalintis

Laimingiausia pasaulyje moteris

Prieš tris metus, 2020-ųjų balandžio 3-iąją dieną netekome Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narės, chemijos mokslų daktarės, vegetarų draugijos pirmininkės Ksaveros Vaištarienės.

Būdama 50-ies, Ksavera įveikė nepagydomomis vadinamas ligas – Bechterevo ligą ir reumatoidinį artritą. Iki pat mirties, kurią moteris pasitiko būdama 88-erių, LSS sąjungos garbės narė nesirgo ir nevartojo jokių vaistų. Daugybę metų Ksavera keliavo po Lietuvą, skaitydama paskaitas, konsultuodama, vesdama stovyklas ir mokydama žmones – ji įvairiais būdais dalinosi savo žiniomis, siekdama, kad jas išgirstų kuo daugiau žmonių. Ksavera itin daug kalbėjo apie pasninko, badavimų ir vegetarizmo (pati 40 metų maitinosi vegetariškai) naudą mūsų sveikatai.

Ksavera Vaištarienė “Padėkime sau”

Jos ryžtą, užsispyrimą ir vidinę jėgą mena visi ją pažinoję, o Ksavera mokėjo bei stengėsi savo stiprybes perduoti, jomis įkvėpti ir kitus, nes, jos teigimu, tam, kad galėtume keisti savo įpročius, valia yra būtina.

Ši ypatinga moteris, mokslų daktarė dosniai ir nuoširdžiai dalindavo patarimus visiems, kurie į ją kreipdavosi, patardavo, kokius sveikatinimo, organizmo valymo ar mitybos būdus taikyti konkrečiu atveju bei nepalikdavo žmogaus nežinioje, ir toliau atsakydama į jo klausimus, nukreipdama jam tinkamiausiu keliu.

Ksavera ne tik vesdavo už rankos gijimo link, bet ir nuramindavo įbaugintą sergančio žmogaus protą, padėdama patikėti savimi bei savo sveikimu. Laimingiausia pasaulyje save vadinusi moteris rūpinosi ne tik kūno, bet ir sielos gerove. Ji sakydavo: „Jei norime būti sveiki, bent 70% mūsų minčių turėtų būti apie Dievą“. Pasak jos, mūsų sveikata priklauso būtent nuo atsidavimo Dievui.

Ksavera Vaištarienė “Sveikatos šaltiniai”

Grikių iššūkis – Ksaveros Vaištarienės atminimui

Pavasariui pamažu įsigalėjant, kūnams vis labiau bundant po žiemos miego, netrukus po Velykų, balandžio 17-ą dieną kviečiame dalyvauti grikių iššūkyje, skirtame Ksaveros Vaištarienės atminimui pagerbti. Jai dar esant gyvai, 2018-aisiais prie grikių iššūkio Facebook grupėje ,,30 dienų iššūkis“ prisijungė net 17 000 žmonių!

Nors kai kurie, pirmą kartą išgirdę apie grikių iššūkį, šią sveikatinimosi praktiką vertina skeptiškai, visgi, pasiryžę įsitikinti jos poveikiu, nenusivilia. Grikių iššūkių dalyviai džiaugiasi išnykusiu mieguistumu ir energijos trūkumu, sumažėjusiu svoriu, skaisčia oda, nurimusiais sąnarių skausmais, sumažėjusiu cholesterolio kiekiu ir normaliu tapusiu kraujo spaudimu…. Ksaveros Vaištarienės rekomendacijos padeda įveikti artritą, refliuksą, aukštą kraujospūdį, virškinimo sutrikimus, mažakraujystę ir kitus negalavimus. Organizmo valymas, prie kurio kviečiame jungtis jau po Velykų, ne vienam žmogui  tapo pirmuoju žingsniu, sveikstant nuo nepagydomomis vadinamų ligų.

Webinaras “Efektyvūs lėtinių ligų atsikratymo būdai. Pirmieji žingsniai”

Dar įdomiau tai, kad grikių iššūkio dalyviai vardina ne tik fizinius, bet ir subtilesnius, su mąstymu ir proto bei emocine būsenomis susijusius pokyčius. Jie teigia pradėję aiškiau mąstyti, geriau žinantys, ko nori iš gyvenimo, tapę ramesni. Kai kurie Ksaveros sveikatinimosi patarimų besilaikę žmonės šį poveikį vadina sveikstančia mąstysena.

Informaciją apie balandžio 17 d. prasidėsiantį grikių iššūkį rasite Facebook grupėje „30 dienų iššūkis“.

Agnieta Jonikienė, www.sveikuoliai.lt

74 komentarai apie “Po Velykų – grikių iššūkis, skirtas Ksaveros Vaištarienės atminimui”

    1. Noriu prisijungti, tik norėčiau žinoti kaip pasiruošti. Kad 17 ta dieną nereikėtų stresuoti,ir prisipirkus daržovių, vaisių ar kito maisto išmesti, nes gyvenu viena. Ačiū

  1. Sveiki, noriu jungtis į grikių iššūkį. Kaip tai padaryti?
    Norėtusi daugiau informacijos kaip tuos grikius valgyti.

  2. Sveiki, ir aš noriu jungtis į grikių iššūkį. Kaip tai padaryti?
    Norėtusi daugiau informacijos kaip tuos grikius valgyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Judam kartu

Po poilsio reikia poilsio: kaip išmokti ilsėtis?

Kodėl taip nutinka, kad po atostogų reikia dar vienų atostogų? Kiek stipriai nutolome nuo gamtos, kad net leisdami laiką joje, sunkiai nurimstame be išmaniųjų prietaisų? Kodėl vaikai vidutiniškai lauke kasdien

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.