Prasminga vasara nenukris iš dangaus – ją turi susiplanuoti!

Dalintis

Dauguma žmonių vasarą ilsėtis vyksta prie jūros, ežero, arčiau gamtos, į mišką. Bet ar grįžę iš tos gamtos ką nors parsinešame? Ar puolame atgal į darbus, greitą kasdienybę, mintyse jau svajodami apie kitas atostogas? Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia į atostogas, po kurių tam tikrų dalykų kartoti nesinorės. Į poilsį, kurį patirdamas gausi naujus įpročius bei požiūrį – naują gyvenimo kokybę.

Prasmingos vasaros maratoną pradėti kviečiami vaikai ir jaunimas iki 18 m. stovykloje „Laisvės kodas“ (liepos 8-14 d.). Stovykla vyks gamtos apsuptyje, sodyboje prie ežero, Daugų raj. Vienas šios stovyklos vadovų, sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė sako, kad daug metų dirbdamas su jaunimu pastebi, kokia didelė dovana jiems yra tokia stovykla, kaip jie rauda išvykstant ir kitais metais vėl grįžta. „Svarbiausia, kad čia yra ugdomas sąmoningumas, mokomasi sveikos gyvensenos įpročių ir daug ko, ko mokykloje nemoko. Paauglystėje labai svarbūs yra autoritetai, į ka lygiuojies. Deja, dažniausiai, kažkuriuo metu tėvai nustoja jai būti. Pavyzdžiui, aš buvau nusekęs visai prastais autoritetais. O čia, stovykloje, gali rasti pozityvius, įkvepiančius žmones, į kuriuos norėtų lygiuotis paauglys“, – sako S. Dailidė.

Išgydė patyčių traumas ir suformavo kaip asmenybę

Štai dvidešimtmetis studentas Patrikas Poškaitis drąsiai dalinasi, kad būtent vasaros stovyklos „Laisvės kodas“, o vėliau ir savanorystė jose padėjo išsilaisvinti nuo paauglystėje patyčių sukeltų kompleksų ir susiformuoti kaip asmenybei.

„Sveikuolius pažinau būdamas 13 metų. Tėtis mane ir sesę užrašė iššūkiui. Sakė, jog nevalgysime mėsos, cukraus, bandė sukelti baimę ir jam tas pavyko, nuvažiavome labai išsigandę. Visgi pirmas išpūdis buvo, kad, oho, kokie čia visi laisvi, aš irgi taip noriu. Buvau nedrąsus, užsidaręs, mokykloje patyriau patyčias. Čia tokių dalykų nebuvo, supratau, kad galiu daryti, šnekėti, ką noriu. Tai labai mane išlaisvino. Kitais metais buvau pakviestas savanoriauti ir nors buvo tikrai nelengva, galiu tai pavadinti vienu prasmingiausių gyvenimo momentų. Praeitais metais tarnavau kariuomenėje ir man labai padėjo būtent savanorystės sveikuoliuose patirtys“, –  pasakoja P. Poškaitis.

Savaitė tik su gamtos patogumais

Kitas nuotykis, į kurį kviečiami jau suaugusieji – stovykla „Laukiniai“ (liepos 22-28 d.). Pagrindinis šios stovyklos vadovas, sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė sako, tai yra savaitę trunkantis nuotykis 1000 žvaigždučių viešbutyje – gamtoje. Tiesa, „Laukiniai“ stovykla, rugpjūčio mėnesį (5-11 d.), vyks ir jaunimui iki 18 m. Šioje stovykloje dalyviai su vadovais visą savaitę gyvena miškuose, miega palapinėse, gaminasi maistą ant laužo. Suaugusiųjų pamainoje kasdien plaukia valtimi Nemunu.

„Žmonės vis mažiau būna gamtoje, nebestovyklauja, yra pamiršę, kaip tą daryti, bijo. Pilna mitų, kad norint leisti laiką gamtoje, reikia labai visko daug turėti, mokėti, žinoti kažkokias ypatingas vietas. Tai šioje stovykloje tuos visus stereotipus sulaužome, jei kas ko nemoka, išmokstame. Po jaunuolių stovyklų, neretas jaunuolis ir tėvus daug ko išmoko, ištempia į gamtą“, – sako S. Dailidė.

Geriausia dėkingumo praktika

Jis taip pat pastebi, kad po šių stovyklų tiek jaunimas, tiek suaugusieji pajaučia naują gyvenimo skonį. „Po tokios savaitės miškuose ar kasdien irkluojant valtį bet kokiu oru, daug labiau vertini baltą tualetą, vonią, šiltą vandenį, švarius patalus, lovą, kambarį be uodų. Nors visą savaitę gyvename džiugiai, prasmingai, su nuotykiais, tačiau tikrai menkesniame komforte nei esame įpratę. Ir tą padaryti yra labai sveika, norint iš naujo jaustis dėkingąm už tai, ką turi namuose“, – mintimis dalinasi stovyklos organizatorius, sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

Stovykla visai šeimai

Išsiilgusiems poilsio gamtoje, tačiau nenorintiems tokių ekstremalių sąlygų, siūloma sveikos  gyvensenos stovykla „Laimės galima išmokti“. Ji vyks liepos 29 d. – rugpjūčio 4 d., sodyboje prie ežero Dauguose.

Anot stovyklos organizatorės Eglės Kislovski, čia pagrindinė idėja yra suteikti žinias ir įrankius, kaip prisiimti atsakomybę už savo laimės kūrybą. „Stovykla yra visiems, kas nori pailsėti, tapti laimingesni, atgauti jėgas, kas domisi ar nori pasidomėti sveiku gyvenimo būdu, santykių psichologija, patirti ryto saulės patekėjimą, vandens maudynių malonumus, pabendrauti su lektoriais, įkvepiančiais pavyzdžiais. Stovykla yra tiek šeimoms, tiek vienišiems, ieškantiems, norintiems kurti sveikus santykius. Didelis privalumas yra tas, kad tol, kol tėvai būna užsiėmimuose, mes prižiūrime jų įvairaus amžiaus vaikus. Norime pakviesti šeimas sulėtėti, pabūti prasmingai kartu, bent savaitei pamiršti buitį ir atrasti laiko gilesnėms temoms“, – pasakoja ji.

Folkloras, pažintis su stebuklingu Labanoru ir Asveja

Ieškantys trumpesnio nuotykio arčiau gamtos, laukiami „Eik uoliai!“ savaitgalio stovyklose. Liepos 26-28 d. Labanore, rugpjūčio 9-11 d. prie Asvejos ežero.

„Šie savaitgaliai sujungia buvimą gamtoje, sveiką gyvenseną ir lietuvišką mūsų kultūrą, paveldą. Leisdami laiką gamtoje, prisimename tai, ką turime kultūroje baltiško, tautiško, sau brangaus, dainuojame liaudies dainas, sveikai maitinamės, einame į žygius, dalinamės savo išgyvenimais, ilsimės nuo skubančio pasaulio“, – pasakoja šių savaitgalių organizatorė LSS viceprezidentė Kristina Ragauskaitė.

Ar norėtum dar šią vasarą atsisveikinti su akiniais?

Vasarą užbaigs regėjimo gerinimo stovykla „Šalin akinius“ (rugpjūčio 19-25 d.). Šiose stovyklose išmoktų praktikų dėka, su akiniais atsisveikino jau daugybė įvairaus amžiaus žmonių. Pastarasis džiaugmas – šį pavasarį vairuotojo pažymėjimą atgavęs 87-erių Juozapas Kęstutis Martinkus.

Telšių rajono kaime gyvenančio vyro istorija motyvacijos nepasiduoti gali suteikti kiekvienam. „Spalio mėnesį reikėjo keisti vairuotojo pažymėjimą, nuėjau į medicininę apžiūrą ir regėjimas buvo per prastas. Stipri glaukoma, akiplotis susiaurėjęs, tai pabėdavojome su gydytoja ir vairuoti buvo nebegalima. Sužinojo vaikai, dukra Edita surado sveikuolių sąjungos regėjimo gerinimo stovyklą Dauguose. Lapkritį išvykau. Su Sigita Labutiene pabendravome, ji ir pratimukų, ir visko daug pripasakojo man. Aš ir seniau jau esu buvęs panašiuose kursuose, tik labiau pagal Ždanovą, o čia buvo pagal Beitsą. Po tos stovyklos toliau dariau ir Ždanovo pratimus, ir tuos, kurių Sigita išmokė: palmingą ir taip toliau“, – pasakoja J. K. Martinkus.

Nuo lemtingojo lapkričio, akių pratimus Juozapas daro 4 kartus po 20 min. kasdien. Rezultatas toks, jog gegužės mėnesio viduryje, po maždaug pusmečio, jis išgirdo gydytojų verdiktą, kad regėjimas pagerėjo tiek, kad vyras vėl gali vairuoti.

Milda Noreikaitė-Bobinienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Geras regėjimas

Trumparegio savybės. Ar pažinsi save?

Gavau labai tikrą ir atvirą klausimą: „Sakėt, kad išmokote matyti be akinių, bet vis tiek patikrinus minusas lieka tas pats, tai peršasi tokia išvada, kad čia apgauni savo protą. Taip?

Iššūkiai

Įveiktas potraukis cukrui padėjo atsikratyti 24 kg

Praeitą savaitę finišavo Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuotas cukraus detokso iššūkis. Dešimtis tūkstančių sukaupusiose Facebook grupėse Cukraus detoksas ir 30 dienų iššūkis dalyviai buvo pakviesti mėnesiui atsisakyti cukraus. Pasiryžusieji tam šiandien

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.