Priklausomybė nuo maisto? Įveikti įmanoma!

Dalintis

Kaip tampame priklausomi nuo maisto?

Dažnai pastebime, kad valgome ne todėl, kad esame alkani, o tiesiog kramsnojame, ieškodami nusiraminimo ar norėdami save paguosti, pakelti nuotaiką, ar “apdovanodami” save desertu. Suprantame, kad greitas maistas nėra sveikas, tačiau nesugebame jo atsisakyti. Žadame maitintis sveikai nuo pirmadienio, bet ketinimai lieka tik ketinimais. Kodėl taip sunku atsikratyti priklausomybės nuo maisto?

Yra du pagrindiniai aspektai, į kuriuos turime atkreipti dėmesį. Pirmasis – fizinė priklausomybė nuo tam tikrų produktų. Cukrus – vienas iš jų. Moksliškai įrodyta, kad jis sukelia narkotinę priklausomybę, nes stimuliuoja tuos pačius smegenų centrus kaip ir opioidiniai narkotikai. Šiuolaikinė maisto pramonė gaminiams naudoja itin daug nenatūralių ingredientų, sintetinių maisto priedų (tokių kaip dirbtiniai skoniai ir kvapai, imituojantys natūralius, kurie tiesiogiai stimuliuoja skonio receptorius, versdami mus galvoti, jog valgome kažką skanaus), taip pat modifikuotas medžiagas, tokius, kaip hidrinti riebalai, taip pat kuriančius priklausomybę. Reklama mus taip pat labai stipriai įtakoja, piršdama priklausomybę keliančius produktus, pagamintus iš rafinuotų miltų, cukraus, perdirbtų mėsos produktų.

RESTart savaitgalio stovykla. Tikro poilsio menas

Kitas aspektas – emocinė priklausomybė, kuomet maisto siekiame ne dėl alkio, o dėl nusiraminimo, pasitenkinimo jausmo. Socialinė aplinka ilgus metus perša mums nuolatinio užkandžiavimo bei valgymo kultūrą. Pakeisti tai – reiškia suprasti savo emocinę būseną, rasti savo vidinės įtampos taškus, rasti tikrą ilgalaikį pasitenkinimą teikiančias veiklas, atrasti bendraminčių ratą.


Kodėl sveika mityba ar dieta neduoda rezultatų?

Duodame pažadą sau maitintis sveikai, prisiperkame „sveikų“ produktų, vadinamų supermaistu, laikomės režimo ar dietos, tačiau ilgalaikių rezultatų dažniausiai nesulaukiame. Sveika mityba – yra ilgalaikis procesas, kai turime savo kūnui duoti laiko prisitaikyti prie sveikos mitybos, sąmoningai rinktis produktus ir taip pat sąmoningai daryti „mažas nuodėmes“. Sveika mityba – tai intuityvus valgymas, kuomet mes ilgą laiką, atsikratę narkotinės fizinės priklausomybės nuo nesveiko maisto, mokomės įsiklausyti į tikruosius savo organizmo poreikius. Tai ilgas, bet prasmingas ir labai įdomus procesas. Joks specialistas negali pasakyti kokių konkrečių produktų mums reikia suvalgyti šiandien – tik mūsų pačių kūnai. NAUJŲ ĮPROČIŲ KŪRIMAS

Keičiant mitybą, gyvenimo būdą, koją dažniausiai pakiša būtent seni įpročiai. Naujos rutinos formavimas yra raktas į ilgalaikius rezultatus. Likę vieni ir veikiami sociumo tradicijų, dažnai pasiduodame. Todėl pokyčius geriausiai pradėti bendraminčių būryje, kur galime sulaukti palaikymo. Dažnai galvojame, kad mūsų problemos – unikalios ir niekas mūsų nesupras. Buvimas su bendraminčiais atskleidžia, kad nesame vieniši ir visuomet galime sulaukti palaikymo, motyvacijos.

BENDRAVIMO VAKARAS. Kaip askezės gali padėti atsikratyti priklausomybių?

Tam ir yra skirtas projektas „Cukraus detoksas“, rengiantis ilguosius savaitgalius, paskaitas, 30 dienų iššūkius, kur suteikiama visa informacija, kaip išgirsti ne tik savo kūno, bet ir sielos balsą, dėstomas holistinis požiūris, apimantis tiek fizinę, tiek emocinę priklausomybę nuo maisto.

Atsikratyti priklausomybių visam laikui

Tik žinios, pagrįstos mokslu, gali išmokinti mus išgirsti savo kūno poreikius, ir formuoti naujus įpročius visam gyvenimui, atsikratyti lėtinių ligų, alergijų, nuovargio. Tam specialiai sukurta Facebook grupė „Cukraus detoksas“, kurioje NEMOKAMAI pateikiama informacija norintiems ugdytis naujsu įpročius, keisti savo mitybą. Taip pat išleista knyga „Cukraus detoksas”.

1 komentaras apie “Priklausomybė nuo maisto? Įveikti įmanoma!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Sėkmės istorijos

Depresija, 25 kg antsvoris: įveikti padėjo cukraus detoksas

52-ejų vilnietė Austėja Rautio šiandien švyti, nes pagaliau jaučiasi pakankamai sveika. Nors pati sako, kad kai kurie tikslai dar nepasiekti, šiandien džiaugiasi ne viena asmenine pergale. Per pastaruosius 1,5 metų

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.