Priklausomybė nuo maisto? Įveikti įmanoma!

Dalintis

KAIP TAMPAME PRIKLAUSOMI NUO MAISTO?

Dažnai pastebime, kad valgome ne todėl, kad esame alkani, o tiesiog kramsnojame, ieškodami nusiraminimo ar norėdami save paguosti, pakelti nuotaiką, ar “apdovanodami” save desertu. Suprantame, kad greitas maistas nėra sveikas, tačiau nesugebame jo atsisakyti. Žadame maitintis sveikai nuo pirmadienio, bet ketinimai lieka tik ketinimais. Kodėl taip sunku atsikratyti priklausomybės nuo maisto?
Yra du pagrindiniai aspektai, į kuriuos turime atkreipti dėmesį. Pirmasis – fizinė priklausomybė nuo tam tikrų produktų. Cukrus – vienas iš jų. Moksliškai įrodyta, kad jis sukelia narkotinę priklausomybę, nes stimuliuoja tuos pačius smegenų centrus kaip ir opioidiniai narkotikai. Šiuolaikinė maisto pramonė gaminiams naudoja itin daug nenatūralių ingredientų, sintetinių maisto priedų (tokių kaip dirbtiniai skoniai ir kvapai, imituojantys natūralius, kurie tiesiogiai stimuliuoja skonio receptorius, versdami mus galvoti, jog valgome kažką skanaus), taip pat modifikuotas medžiagas, tokius, kaip hidrinti riebalai, taip pat kuriančius priklausomybę. Reklama mus taip pat labai stipriai įtakoja, piršdama priklausomybę keliančius produktus, pagamintus iš rafinuotų miltų, cukraus, perdirbtų mėsos produktų.

Kitas aspektas – emocinė priklausomybė, kuomet maisto siekiame ne dėl alkio, o dėl nusiraminimo, pasitenkinimo jausmo. Socialinė aplinka ilgus metus perša mums nuolatinio užkandžiavimo bei valgymo kultūrą. Pakeisti tai – reiškia suprasti savo emocinę būseną, rasti savo vidinės įtampos taškus, rasti tikrą ilgalaikį pasitenkinimą teikiančias veiklas, atrasti bendraminčių ratą.


KODĖL SVEIKA MITYBA AR DIETA NEDUODA REZULTATŲ?

Duodame pažadą sau maitintis sveikai, prisiperkame „sveikų“ produktų, vadinamų supermaistu, laikomės režimo ar dietos, tačiau ilgalaikių rezultatų dažniausiai nesulaukiame. Sveika mityba – yra ilgalaikis procesas, kai turime savo kūnui duoti laiko prisitaikyti prie sveikos mitybos, sąmoningai rinktis produktus ir taip pat sąmoningai daryti „mažas nuodėmes“. Sveika mityba – tai intuityvus valgymas, kuomet mes ilgą laiką, atsikratę narkotinės fizinės priklausomybės nuo nesveiko maisto, mokomės įsiklausyti į tikruosius savo organizmo poreikius. Tai ilgas, bet prasmingas ir labai įdomus procesas. Joks specialistas negali pasakyti kokių konkrečių produktų mums reikia suvalgyti šiandien – tik mūsų pačių kūnai. NAUJŲ ĮPROČIŲ KŪRIMAS

Keičiant mitybą, gyvenimo būdą, koją dažniausiai pakiša būtent seni įpročiai. Naujos rutinos formavimas yra raktas į ilgalaikius rezultatus. Likę vieni ir veikiami sociumo tradicijų, dažnai pasiduodame. Todėl pokyčius geriausiai pradėti bendraminčių būryje, kur galime sulaukti palaikymo. Dažnai galvojame, kad mūsų problemos – unikalios ir niekas mūsų nesupras. Buvimas su bendraminčiais atskleidžia, kad nesame vieniši ir visuomet galime sulaukti palaikymo, motyvacijos.

Tam ir yra skirtas projektas „Cukraus detoksas“, rengiantis ilguosius savaitgalius, paskaitas, 30 dienų iššūkius, kur suteikiama visa informacija, kaip išgirsti ne tik savo kūno, bet ir sielos balsą, dėstomas holistinis požiūris, apimantis tiek fizinę, tiek emocinę priklausomybę nuo maisto.

ATSIKRATYTI PRIKLAUSOMYBIŲ VISAM LAIKUI

Tik žinios, pagrįstos mokslu, gali išmokinti mus išgirsti savo kūno poreikius, ir formuoti naujus įpročius visam gyvenimui, atsikratyti lėtinių ligų, alergijų, nuovargio. Tam skirtas 30 dienų iššūkis, prasidėsiantis 2020 m. rugsėjo 7 dieną Facebook grupėse „Cukraus detoksas“ ir „30 dienų iššūkis“. Jo metu bus pateikta daug naudingos informacijos, vyks nemokamos paskaitos visoje Lietuvoje, o taip pat 4 dienų „Cukraus detokso savaitgalis“.

2 komentarai apie “Priklausomybė nuo maisto? Įveikti įmanoma!”

  1. Sveiki, man is tikro padejo 12 zingsniu programa, panasi i anoniminius alkoholikus. Supratau, kad yra egzistuoja tikra priklausomybe nuo maisto ir, kad mano kunas yra alergiskas kai kuriems maisto produktams. Supratau, kad cia is tikro liga o ne siaip silpna valia. Jei kas domites ir norite pagalbos, galite man rasyti su klausimais siuo adresu – oanewcomermeeting@gmail.com

  2. Sveiki, man is tikro padejo 12 zingsniu programa, panasi i anoniminius alkoholikus. Supratau, kad egzistuoja tikra priklausomybe nuo maisto. Gyvenau kad valgyciau o ne valgiau tam, kad gyvenciau. Tikra obsesija. Tam, kad kontroliuociau svori daug sportavau, dienom visai nevalgydavau. Vienu metu svoris buvo nukrites iki visiskai nesveiko lygio. Kitais kartais priaugdavau antsvorio. Zinokit – cia yra tikra liga o ne valios trukumas. Bet mielieji – yra iseitis is sitos kancios. Jus ne vieni. Yra 12 zingsniu programa ir vyksta anoniminiu maistoholiku susirinkimai. Jei idomu susisiekite – oanewcomermeeting@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.