Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Palangos ruoniai 2022

12 vasario, 2022 | 11:00 - 15:00

Vasario 12 d. Palangoje vyks grūdinimosi šventė „Palangos ruoniai 2022“. 

Šiek tiek istorijos…

Mintis apie grūdinimąsi skatinančius renginius kilo estui H. Seibei, gyvenusiam Šilutėje 1986 m. Jis susisiekė su tuometiniu Valstybinio kūno kultūros ir sporto komiteto kūno kultūros valdybos viršininku Dainiumi Kepeniu ir pasiūlė savo pagalbą organizuojant šiuos renginius. D. Kepeniui mintis patiko, radosi daugiau entuziastų, palaikančių šią idėją ir į Lietuvą H. Seibei kvietimu atvyko ruoniai iš Rusijos, kurie 1987 m. surengė pirmąsias parodomąsias karnavalines maudynes žiemą Palangoje. Tačiau jie buvo „užkietėję“ ruoniai, galėję ilgai plaukioti lediniame vandenyje, lietuviams tai neatrodė taip patrauklu, kad prisijungtų daugiau dalyvių. Išsimaudė 15 dalyvių ir buvo 200 žiūrovų. Tais pačiais metais buvo surengtos grūdinimosi šventės Klaipėdoj, Šilutėj ir Kretingoj.

Keletą metų šios šventės nebuvo organizuojamos, tačiau po pertraukos, 1992 m. idėja buvo atgaivinta ir tais pačiais metais surengta gausi dalyviais konferencija apie grūdinimąsi, kurioje dalyvavo svečiai iš užsienio šalių. 1993 m. besimaudančių dalyvių skaičius buvo arti 1000, 1994 m. vasario 19 d. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ užregistravo pirmąją grūdinimosi šventę, kur spaudžiant septyniems laipsniams šalčio, 1680 vyrų, moterų ir vaikų „pralaužė“ Baltijos jūros ledus ir pasinėrė į vandenį. O pajūryje šį „gyvą ledlaužį“ stebėjo apie dešimt tūkstančių smalsuolių. Nuo tada atsirado ir įsitvirtino pavadinimas „Palangos ruonis“. Šie žmonės greitai pajuto, kad ledinis vanduo grūdina ne tik kūną, bet teigiamai veikia ir psichiką.

Dabar

Pernai (2021 metais) dėl visiems žinomų priežasčių maudynės nevyko. NEVYKO NIEKAS! O šiais metais sunkiai, bet viskas vyks. Todėl važiuojam ir pasidarom sau šventę. Ar tu iš Vilniaus, Kupiškio, Radviliškio, Kauno ar Kėdainių – nesvarbu, jei mėgsti ledinį vandenį, kviečiam tave susitikti visiems kartu ir nerti į ledines Baltijos bangas (jei bangų nebus, kas kartais būna, tada tiesiog į jųrą)

Svarbiausia šioje šventėje – pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesniu, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo stresų bei įtampos.  Šis renginys taip pat skirtas šiltam bendraminčių susitikimui, bendravimui, pasikeitimui patirtimis, entuziazmo sveikai gyventi palaikymui, uždegimui.

Taip pat šiuo metu vyksta visoje Lietuvoje 30 dienų maudynių eketėje iššūkis, tai 25 iššūkio diena bus ruonių būryje. Ir nesvarbu tau bus pirma diena ar 25, šiame būryje įnerti gali kiekvienas, nes bendrumas veža.

Video iš 2020 metų maudynių:

,,Palangos ruoniai 2022“ PROGRAMA

Šeštadienis (02.12)

10:00 Pradedama maudynių dalyvių registracija  (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija)
13:00 Maudynių dalyvių susitikimas, aptarimas ir pasirengimas startui. (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija)
13:30 Bėgimo link jūros startas.
14:00 Neriam į jūrą.

Registracija

Informacija

Data:
12 vasario, 2022
Laikas:
11:00 - 15:00

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.