Ruoniai iš visos Lietuvos kaitino Galvės ežerą, 25 metrų plaukimo varžybose!

Dalintis

Jau septintus metus iš eilės „ledinės eketės aistruoliai“ susitinka Trakuose, kur ant Galvės ežero Lietuvos sveikuolių sąjunga rengia 25 metrų eketės plaukimo varžybas.  „Per šiuos septynerius metus maudynės lediniame vandenyje išpopuliarėjo nebegrįžtamai ir tokie renginiai tapo reikalingi, kaip ledas šalto vandens mėgėjams,“- tikino LSS prezidentas Simonas Dailidė, -„Smagu, kad tai augantis renginys, šiemet subūręs rekordinį dalyvių skaičių – arti pustrečio šimto. Čia mes susitinkam, pasivaržom, įrodom sau ir kitiems, kad galim išeiti iš komforto zonos, nuosekliai grūdintis ir treniruotis, siekiant geresnio rezultato.“  
„Įvairūs gąsdinimai ligomis, mirtimis ir infarktais yra laužtos iš piršto. Trumpas panirimas į šaltą vandenį tik padeda žmogaus kūnui atsigauti ir pasisemti energijos iš gamtos. Kai žmogus nugali baimę šaltam vandeniui, jis savo gyvenime gali įveikti daug didesnes baimes ir peržengti prote susikurtas ribas“, – savo patirtimi dalijasi ne pirmus metus ledinio vandens privalumus patyrę „ruoniai“.
 „Man patinka dalyvauti įvairiuose iššūkiuose: 30 dienų ledinės eketės, 5 valandos klubo, vaikščiojimo pėsčiomis. Šis plaukimas vainikavo mano visus žiemos iššūkius, o šalto vandens jėgą atradau ieškodama būdų, kaip galėčiau padėti sau nuo emocinio išsekimo. Tos „ledinės maudynės“, šaltis man suteikė energijos, daugiau pozityvo, neliko negatyvių minčių, aš vėl atradau gyvenimo džiaugsmą,“- atviravo vilnietė Kristina. 
Elektrėnų sveikuoliai, tokiose varžybose dalyvaujantys jau trečiąjį kartą, džiaugiasi, kad yra tokia galimybė vienoje vietoje susiburti ledinių maudynių aistruoliams ir palaikyti vieniems kitus, nors ir savo miestelyje tokius „pasiplaukiojimus“ jie organizuoja kiekvieną sekmadienį.
„Pirmą kartą dalyvauju. Jau beveik metai, kai prisijaukinau šaltą vandenį ir pradėjau lysti į eketę. Labai geras jausmas užlieja, kai išlendi iš ledinio vandens. Iš tiesų tai nėra taip paprasta – praplaukti 25 metrus lediniu vandeniu, tai nepalyginsi su plaukiojimu baseine,“- savo įspūdžiais dalijosi Gintarė iš Vilniaus.
„Mes turime Kaune grupelę žmonių, kurie nuolat grūdinasi, norisi tobulinti savo sugebėjimus, išsikeliant sau naujus iššūkius, pasivaržyti su kitais, susitikti su bendraminčiais. Buvo baisu pasiryžti šiam žingsniui, bet, pasirodo, buvo žymiai lengviau nei tikėjausi,“- iškart po įveiktos trasos savo įspūdžiais dalijosi Deimantė iš Kauno.
„Jau trys metai, kaip draugauju su šaltu vandeniu. Ledinėje eketėje maudausi kiekvieną rytą. Įgijau daugiau pasitikėjimo savimi, pagerėjo sveikata. Dalyvavimas šiose varžybose buvo iššūkis sau,“- džiaugėsi Alytaus sveikuolių klubo atstovas Mindaugas.
Jauniausia varžybų dalyvė šiais metais buvo devynmetė Vakarė Pšitulskytė, vyriausias – 72 metų Algimantas Pliauga. Geriausią rezultatą 25-35 metų amžiaus grupėje pavyko pasiekti Irmantui Vernickui, 25 metrų atstumą įveikusiam per 13,20 sek.

Video iš varžybų:

2023 M. 25 METRŲ PLAUKIMO REZULTATAI

Moterų grupės iki 35 metų įskaita
1. Ieva Želvytė 16.69
2. Roberta Jasikonytė 17,36
3. Domile Andruskeviciute 20,53

Moterų grupės nuo 35 iki 45 metų įskaita
1. Aušra Sobutienė 19,57
2. Vaida Jaugienė 21,18
3. Justina sarafine 21,54

Moterų grupės nuo 45 metų įskaita
1. Aušra Grabauskienė 18,18
2. Rita Girdziuskaite 27,62
3. Irena Katilienė 32,16

Vyrų grupės iki 25 metų įskaita
1. Augustin Abily 14,32
2. Tautvydas Bakšys 16,31
3. Kajus Viršilas 16,57

Vyrų grupės nuo 25 iki 35 metų įskaita
1. Irmantas Vernickas 13,20
2. Alanas Miasnikovas 14,41
3. Gytis Šiušė 15,31

Vyrų grupės nuo 35 iki 45 metų įskaita
1. Romas Čereška 15,22, Dmitrij Špitaliov 15,22
2. Mantas Lynikas 15,38 +0,5s
3. Adomas Galinis 15,94

Vyrų grupės nuo 45 metų įskaita
1. Darius Stankevičius 15,22
2. Gerardas Alksnys 15,35
3. Andrej Rancev 16,18 

2023 metų, vasario 25 dienos varžybų protokolas (visų dalyvių plaukimo laikai) 

Tik iki kovo 1 dienos, už mažiausią kainą registruokis į kitų metų plaukimą, kuris vyks 2024, Kovo 2 dieną, Trakuose!
REGISTRACIJA Į 2024 METŲ PLAUKIMO VARŽYBAS

www.sveikuoliai.lt Jūratė Marčiulaitienė

 

6 komentarai apie “Ruoniai iš visos Lietuvos kaitino Galvės ežerą, 25 metrų plaukimo varžybose!”

  1. Aš pirmą kartą plaukiau , esu iš Alytaus ,,Ledinių” komandos tai nerialu ,graužu ir sveika . Aš taip pat lauksiu kitų metų. Iki.

    1. Buvo nuostabus renginys, ačiū! Tokiame plaukime dalyvavau pirmą kartą, bet tikrai ne paskutinį. Iki kitų metų!!!

  2. Pirmi metai kai dalyvavau, labai džiaugiuosi, kad ryžausi, smagus renginys. Dėkoju visai Sveikuolių komandai, kad organizuoja tokias šventes. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Judam kartu

Po poilsio reikia poilsio: kaip išmokti ilsėtis?

Kodėl taip nutinka, kad po atostogų reikia dar vienų atostogų? Kiek stipriai nutolome nuo gamtos, kad net leisdami laiką joje, sunkiai nurimstame be išmaniųjų prietaisų? Kodėl vaikai vidutiniškai lauke kasdien

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.