Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

12-metė stovyklos “Šalin akinius!” dalyvė: “Daug laiko sugaišau nieko nesuprasdama, kas vyksta mano gyvenime”

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

2021 m. liepos 4 d,. baigėsi savaitę trukusi regėjimo gerinimo stovykla “Šalin akinius!”. Dalijamės dalyvių atsiliepimais ir čia patirtomis akimirkomis.

„Mano gyvenimo dienotvarkė buvo pastoviai pasikartojanti. Diena po dienos, savaitė po savaitės, mėnesis po mėnesio ir vis tas pats per tą patį. To net nepastebėjau ir neįvertinau pakankamai. Tačiau atvykus į šią stovyklą mano požiūris į gyvenimą pasikeitė. Ši savaitė, kurią praleidau šioje stovykloje, leido man suprasti, kiek daug laiko sugaišau nieko nesuprasdama, kas vyksta mano gyvenime. Dienos rutina, kuria gyvenome šią savaitę, atgaivino ne tik kūną, požiūrį, bet ir pačią sielą. Mano regėjimas pagerėjo, to nesitikėjau. Tiesą pasakius, daug ko nesitikėjau. Stengsiuosi ir toliau laikytis pozityviai, kad visi kartu pasiektume savo gyvenimo tikslų.“ (Goda, 12 m.)

„Atvykau į stovyklą 2021 m. birželio 28 d. kartu su savo 10 metų vaiku. Mano dvasinė savijauta buvo silpna, negalėjau sukoncentruoti dėmesio, susikaupti, atsipalaiduoti. Dėl šios priežasties mano akys buvo įsitempusios, regėjimas silpnas. Nešioju – 7,5 dioptrijų akinius. Per septynias dienas gimiau iš naujo, mintys nurimo, kūnas atsipalaidavo, akyse atsirado džiaugsmas, akys pradėjo pastebėti detalesnę aplinką. Sustiprėjau dvasiškai, morališkai, fiziškai. Suradau save, susipažinau su nuostabiausiais žmonėmis, patyriau neapsakomų akimirkų. Rekomenduoju kiekvienam pamėginti išeiti iš savo komforto zonos ir atrasti stebuklų, atsipalaiduoti ir tiesiog būti laimingu žmogumi. Aš tikrai dar kartą sugrįšiu. Su meile – dalyvė Nailė Kvedarienė“

„Atvažiavau kartu su 8 m. sūnumi, kuriam gydytojai išrašė -10 dioptrijų akinius. Jau į stovyklą atvažiavus sūnus buvo be akinių. Juos nusiėmėm visiškai, kai vasario mėn. sužinojom apie V.H. Beitso metodą. Atvykus į stovyklą „Šalin akinius“ pirmąjį vakarą buvau skeptiškai nusiteikusi ir suabejojau, ar aš neapsirikau patikėdama ir pasitikėdama. Pamačiau čia dirbančių žmonių nuoširdumą, neblėstančias šypsenas ir vėl pradėjau tikėti žmonėmis. Nors atvykau tik dėl sūnaus, bet gerai laiką praleidau ir aš. Labai patiko sūnui Sigitos dailės užsiėmimai ir Adonės Tibeto dubenėlių valandos, po tų užsiėmimų jis grįždavo į mano glėbį linksmas ir ramus. Stovyklos programa „sustyguota“ nuo ryto iki vakaro, tad visi užimti, tiek tėvai, tiek vaikai. Svarbiausia, kad maistas vegetariškas, neįprasto skonio, bet labai skanus. Ir nors iš pradžių pasirodė, kad jo nepakaks, iš tikro užteko pilnai.

Regėjimo gerinimo stovykla “Šalin akinius!”-2022

Aš asmeniškai galvojau, kad jau nieko neatsisakysiu savo gyvenime iš maisto, nes jau mėsos ir taip nevalgiau, bet po Sigitos Kriaučiūnienės paskaitų supratau, kad kavos ir juodos arbatos turi nelikti mano dienos racione. Tikiuosi, pavyks dar čia vėl sugrįžti 🙂 Gauta patirtis tiek man, tiek sūnui neįkainojama. Mano sūnaus regėjimas labai pagerėjo. Didelis Ačiū.@ (Ieva Čeplinskė – Vasem)

„Apie stovyklą sužinojau per socialinius tinklus ieškodama informacijos, kadangi norėjosi kažkokiais būdais gerinti vaikų regėjimą ir būtent be akinukų. Per savaitę stovykloje rezultatai tikrai pagerėjo. Bet stovykla ne tik apie regėjimą. Be regėjimo praktikų buvo begalė kitų įdomių dalykų – sporto užsiėmimai, mankšta lietuje, maudynės pliaupiant lietui, mandalų piešimas, įdomios paskaitos, žygiai ir dar begalė kitų dalykų. Vadovai ir savanoriai nuostabūs. Visa tai tikrai įdomi patirtis ir liko sumaištis galvoje, kaip gyventi toliau… Bet kryptį jau turime.“ (Renata, Giedrius, Gvidas, Gailė)

„Į stovyklą atvykau tikėdamasi padėti sūnaus regėjimui. Tačiau čia radau tikrai daugiau nei tai. Kiekvienas užsiėmimas palietė mano vidų, atsipalaidavo ir kūnas, ir protas. Tai buvo geriausios atostogos mano gyvenime, iš kurių išvažiuoju su energija, žiniomis, patirtimi, kurią tikiuosi išlaikysiu ateityje ir toliau eisiu šiuo keliu. Tai buvo dvasinio lygmens, savęs pažinimo laikas. Ačiū nuostabiai komandai!!! Su meile, Jurgita“

„Stovyklos metu patyriau išbandymų, kuriuos įveikusi išlaisvėjau, vieni jų – rytinės maudynės nuogai, rytinė mankšta su keistais ir nepatogiais pratimais. Taip pat išmokau naujų praktikų – meditacijos, įvairių socialinių pratimų bei akių gerinimo pratimų. Stovykla padėjo dar labiau mylėti ir vertinti savo akis, nes prieš tai aš pykdavau ant savo regėjimo. Man labiausiai įsiminęs regėjimo gerinimo pratimas – spalvų medžioklė. Jos metu aplink save pastebėjau visiškai naują gamtos pasaulį, mane nustebino gamtos grožis ir kaip anksčiau aš nieko nepastebėdavau.

Stovykloje taip pat įsiminė mityba, kuri man labai patiko ir tiko. Valgydama tokį maistą jaučiausi gerai. Taip pat įsiminė nuostabi diskoteka. Jos metu jaučiau begalinį laisvumą, džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi. O jausmas po jos panirus į vandenį buvo neapsakomas. Paauglių grupės užsiėmimai su vadove Lina man buvo labai laukiami ir vertingi. Patyriau nepatirtų patirčių, po pratimų vykdavę aptarimai kartu su Linos klausimais privertė pastebėti savo savybes, kurias turėčiau tobulinti arba keisti. Ačiū už nuostabų laiką.“ (Gabija, 17 m.)

„Važiavau į stovyklą su šeima – vyru ir 3 vaikais. Jaudinausi, kad su 3 vaikais ir skeptiškai nusiteikusiu vyru labai pavargsiu, kad turėsiu sugalvoti, ką jiems veikti ir t. t. Pasibaigus stovyklai gailiu drąsiai pasakyti, kad tai pati geriausia stovykla šeimoms. Vaikai ne tik pagerino regėjimą, bet ir labai turiningai praleido laiką. Jų žodžiais buvo „žiauriai faina“. Tėvai galėjo užsiimti įvairiausiom praktikom nesukdami galvos, kur ir ką veikia vaikai. Visą dieną vaikai buvo užimti, prižiūrėti ir tikrai turiningai leido laiką (be televizoriaus, be telefonų ir kt.). Vyras, stovyklos uždarymo vakarą pasakė, kad atvažiavo čia „kažkaip išbūti, iškentėti“, bet nejučiom pradėjo mėgautis ir įsitraukė į visas veiklas. Mano sveikinimai šiai stovyklai patys palankiausi. Nuoširdžiausiai dėkoku visai komandai už jų didžiulį indėlį į visų stovyklos dalyvių puikią nuotaiką ir geras emocijas.“ (Edita ir šeima)

„Miela Sigita ir visa komanda, labai gaila, kad šios stovyklos metu neteko asmeniškai pakalbėti, pabendrauti… tiesiog nedrįsau, nes mačiau kokia užsiėmusi esate, bet iš Jūsų sklindanti šviesa, energija mane įkvėpė ir paskatino kažkam naujam, čia atvykau su dukra Guoda, tikrai ne dėl savęs. Dabar suprantu, kad gal daugiau dėl savęs.

Guoda pati dar nemoka išsakyti, ką jai reiškė ši stovykla. Joje matau tikrai, neslėpsiu, didelį nuovargį, miego trūkumą, nes tiesiog nesame pratę taip gyventi. Bet dabar žinau, keisimės, aš pati keisiuos dėl Guodos. Bus sunku, bet kitais metais galėsiu papasakoti, kaip mums sekėsi.

 O dabar tiesiog bijau, bijau grįžti namo, nes čia buvo taip gera, geriau nei namie, man tai tikrai. O Guoda, na kaip vaikas, pasidalino, kad grįžus namo norės blynų 🙂 Mėsos jai netrūko tikrai, bet skanių kvapnių blynų labai… Tad tikimės kitais metais skanių kvapnių sveikuoliškų blynų ir sveikuoliškos kakavos prie jų. AČIŪ Jums už viską. P.S. Guodai po stpvyklos skauda akis užsidėjus akinukus. Su meile, Vitalija, 9 m. Guodos mama, Alytus

Sveikos gyvensenos stovykla “Į Laisvę”- 2022

„Aš esu Beata Kmieliauskaitė, man 17 metų. Šioje stovykloje buvau pirmą kartą. Jaučiu, kad man buvo lemta atsidurti čia, šioje stovykloje, šioje aplinkoje. Aš tapau drąsesnė ir laisvesnė susidurdama su iššūkiais, kurie man kilo stovykloje ir juos įveikdama. Po stovyklos į savo regėjimą žiūriu visai kitaip nei iki tol. Pagaliau turiu įrankį regėjimui gerinti ir žinau kaip jį panaudoti. Tikrai žinau, kad įdėjusi pastangų galiu susigrąžinti gerą regėjimą, tuo pačiu patobulindama savo gyvenimo kokybę. Ši stovykla man yra Dievo dovana, atvėrusi kelią į geresnį gyvenimą.“ (Beata)

„Apie šią stovyklą sužinojau iš savo draugų, bet važiuodama čia neturėjau lūkesčių apie pagerėsiantį regėjimą, veikiau buvau netgi skeptiškai nusiteikusi ir galvojau, kad tiesiog bent jau praleisiu laiką gamtoje ir pailsėsiu. Mano dideliam nustebimui, galutinis rezultatas buvo stulbinantis – akiniai, su kuriais atvažiavau, man tapo per stiprūs. Visos savaitės eigoje turėjome labai sodrią programą, kurioje man buvo daug pirmų kartų: dieninis ir naktinis žygiai, rytinės mankštos ir maudynės, mandalų piešimas ir čia atradau savo aistrą – šokius. Didžiausia mano pamoka buvo tame, kad nereikia turėti išankstinių nusistatymų ir tuomet gyvenimas gausiai apdovanos naujais patyrimais, emocijomis, kurių patyriau čia gausiai. Čia sutikau nuostabių, šviesių ir įdomių žmonių – patyriau bendrumo jausmą. Čia patyriau didžiausią savo iššūkį – savaitę išbūti be kavos ir aš labai džiaugiuosi jį įveikusi. Patyriau draugiškumo atmosferą, rūpestį – tai man leido giliau pažvelgti į savo vidų ir jausmus, nes tai labai palietė. Esu sužavėta visos komandos profesionalumu, atidumu, rūpesčiu ir gera nuotaika. Ir esu labai dėkinga visai komandai ir ypatingai Sigitai Kriaučiūnienei už naują patirtį ir įkvėpimą gyventi kitaip. Sėkmės visuose Jūsų projektuose, Erika“

„Nuostabi stovykla! Tiesiog nuostabi! Čia gali ne tik atsipalaiduoti ir susigrąžinti regėjimą, bet ir atrasti save, išmokti dainuoti ar žaisti tinklinį 🙂 Labiausiai man patiko gera atmosfera. Nors čia ir antrą kartą atvažiavau, bet ji iki šiol išliko šilta, rami, linksma ir įkvepianti gyventi kitaip! :)“

„Į šią stovyklą atvažiavau pirmą kartą. Pradžioje jaučiausi išsigandus, pasimetus ir nežinojau, ko tikėtis. Tačiau viskas šioje stovykloje mane nustebino gerąja prasme. Rytinės mankštos, maudynės, pratimai, meditacijos ir kitos veiklos mane taip atgaivino, pradžiugino ir atpalaidavo, kad negalėjau nustot šypsotis. O visi gamtos vaizdai atrodė kaip tikra pasaka. Tad labai ačiū visiems savanoriams už puikias emocijas ir nuostabiai praleistą laiką.“ (Saulė Šileikaitė)

„Graži vieta, ypatingi žmonės, šilta atmosfera, lengvas ir skanus maistas, gausi, įdomi programa, visai savaitei išjungtas telefonas… Tai buvo pačios tikriausios ir smagiausios atostogos man ir mano vaikams. Viskas labai labai patiko! Didelis, laimingas AČIŪ!“ (Inga Dagilė, Ieva ir Jurgis)

„Stovykloje buvo smagu. Patiko akių pratimai, sužavėjo gera atmosfera, gamta. Naktinis žygis buvo nepakartojamas, nustebino užduotys, kurios buvo labai netikėtos. Ačiū už gerai praleistą laiką.“ (Vestina ir Deimantė)

„Stovykloje labai patiko rytinės Lukrecijos mankštos, Mindaugo vedamos praktikos. Iš esmės patiko viskas. Gal kažkiek trūko laisvo laiko, bet sužinojome daug. Dabar reikia apmąstyti ir tęsti. Maistas buvo nuostabus! AČIŪ!!! Prašymas: švieskite kuo daugiau Lietuvos žmonių!!!”

Laukinė suaugusiųjų stovykla “Laukiniai 2022”

„Man labiausiai patiko tinklinio varžybos, mandalų piešimas ir maudynės. Jaučiuosi pailsėjęs ir pasiruošęs toliau puoselėti sveiką gyvenseną.“

„Stovykloje antrą kartą ir važiuosiu dar! Labai šauni atmosfera, prie kurios net nekyla mintis „chaltūrinti“! Rytinė mankšta po lietum – liuks! Maitinimas puikus, gal norėtųsi daugiau sriubyčių 🙂 ir tų „ajurvedinių“ bandelių su obuoliais 🙂 Vieta – nuostabi, viskas yra, ko širdis geidžia. Joga – super, jos norėtųsi dukart dienoj! Tikrai veikia! Ačiū!“ (Saulius Mikalauskas)

„Ši stovykla mums suteikė daugybę nepakartojamų akimirkų. O jas sukūrė visų pirma patys žmonės – vadovai, savanoriai bei dalyviai, kurių šypsenos, apkabinimai, nuoširdumas buvo neatsiejama jos dalimi. Yra vietų, kuriose spinduliuoja itin gera energija, aura – ši stovykla buvo viena jų. Dar galima pridėti ir kitus stovyklos akcentus – raminančią bei atgaivinančią gamtą, įdomias ir vis ką naujo suteikiančias arba tiesiog primenančias praktikas, užsiėmimus, o jog visa tai patirtum, tikrai verta išbandyti šią stovyklą.“

“Man patiko, kad čia jaučiausi tarp savų žmonių nuo pat pirmų akimirkų. Ištikus nelaimei gali greitai sulaukti reikiamos pagalbos. Nebebaisu būti be akinių. Be to, daug įdomių nuotykių ir žmonių susirenka!“ (Karolina)

„Pasibaigus stovyklai aš jaučiuosi labai pailsėjusi, atgavusi jėgas, pasikrovusi energijos. Labai džiaugiuosi, kad nugalėjau savo baimę nušokti nuo lieptelio su galva ir dar naktį!!! Taip pat mane labai nustebino, kad aš nugalėjau uždarų patalpų baimę per naktinį žygį, kai reikėjo lįsti per vamzdį. Aš stebėjau procesus, vykstančius mano viduje, stebėjau, kaip keičiasi mano emocijos ir mintys. Buvo daug nepatogių situacijų, kurios tikrai buvo labai reikalingos, bet tai supratau vėliau. Buvo keli žmonės, kurie mane erzino ir nepatiko, iš pradžių nepatiko, kad visai nėra laisvo laiko, bet stovykloje vykstančių užsiėmimų ir praktikų dėka aš išsilaisvinau iš negatyvių emocijų, pailsinau protą ir išsivaliau nuo minčių, kurios namuose man neleisdavo miegoti naktimis, nes protas buvo labai neramus. Ačiū labai stovyklos organizatoriams, savanoriams ir visiems dalyviams už neįkainojamą patirtį!“ (Asta)

„Man čia labiausiai patiko naktinis žygis dėl to, nes galėjau eiti vėlai miegot.“

„Akys didžiulis žmogaus turtas, jas reikia branginti, kad jos kuo ilgiau tarnautų. Ši stovykla – nuostabi vieta jas stiprinti. Pratybos regėjimo gerinimui – puiki praktika, kuri labai stiprina akis ir prie to prisideda puikieji Sigita ir Mindaugas. Nuostabūs jogos užsiėmimai!!! O maistas koks skanus, atvažiuokite paragauti!“ (Faustas ir Rojus Kondratavičiai ir O.A. Indrišiūnienė)

„Šioje stovykloje man labai patiko užsiėmimai jaunimui. Juose sužinojau daugiau apie save ir susipažinau su protingais ir draugiškais žmonėmis. Taip pat labai pamėgau rytinę mankštą. Buvo gan sunku taip anksti atsikelti, bet po mankštos pasijusdavau linksma, susikaupusi ir pasiruošusi naujai gražiai dienai. Nesitikėjau, kad bus toks skanus maistas. Žinoma, vaisių salotos geriausios. Labiausiai ir laukdavau pusryčių dėl jų ir įvairių košių. Savanoriai labai linksmi, šmaikštūs. Veiklos su jais buvo labai įdomios ir juokingos (gerąja prasme!). Ačiū labai visiems už bendravimą.“

Vaikų ir jaunimo stovykla “Laisvės kodas-2022”

„Atvykome į šią stovyklą nepuoselėdamos didelių vilčių, tačiau diena po dienos nuomonė keitėsi. Labai nustebino tokia intensyvi dienotvarkė ir labai platus įvairų praktikų, paskaitų ir užsiėmimų spektras. Ir praktikos buvo skirtos ne tik regos organų stiprinimui, bet ir viso kūno bei proto lavinimui. Labai ačiū!“ (Irena ir Elzė)

„Laba diena, mano vardas Viktorija Savickytė. Šitoj stovykloj buvo tikrai įdomu, visokiausių iššūkių, nuotykių ir svarbiausi iš visų yra regėjimo taisymas ir daug draugų“

„Man labiausiai patiko tinklinio varžybos, mandalų piešimas ir maudynės. Jaučiuosi pailsėjęs ir pasiruošęs toliau puoselėti sveiką gyvenseną.“

„Buvo superinė stovykla. Nesitikėjau, kad atvykęs rasiu tokį profesionalų kolektyvą ir tiek daug puikiai nusiteikusių žmonių. Jeigu norite pasijusti geriau, tai būtinai atvykite į stovyklą, ir ne vien dėl regėjimo. Galbūt rasite atsakymus į jums rūpimus klausimus dvasiniame lygmenyje. O gal norite sustiprėti fiziškai? Rytinės mankštos jums padės lengviau pradėti sportuoti namuose. Esu įsitikinęs 100 procentų, kad atvykus čia pagerės ir jūsų regėjimas. Ačiū organizatoriams.“

„Į stovyklą atvažiavau pirmą kartą. Patiko praktikos, atmosfera, pati gamta. Labiausiai nustebino, kad atsikėlus 6 val. ryto, diena yra tokia ilga. Įgyjau naujų, labai teigiamų įpročių ir jie ne vien apie regą. Įsiminė šokiai, gongai, maistas, saldumynai. Regėjimas pagerėjo. Jaučiuosi nepaprastai rami, atsipalaidavusi, sustiprėjusi fiziškai. Mankšta ir maudynės yra VAU!!! Ačiū!“ (Lina, Kaunas)

„Gaila, kad viskas taip greitai baigėsi – draugiški stovyklautojai, įdomūs lektoriai, praktikos, kurios iš tiesų pasiteisino, gardus maistas, graži aplinka ir jausmas, kad esi lyg namuose. Išvažiuoju su užduotimi pati sau – labiau gilintis į savo mitybos įpročius, į savo ir artimųjų jausmus, į aplinkinius, kurie mane supa ir linki man gero. AČIŪ jums už skleidžiamą gėrį žmonėms, gamtai, pasauliui. Tikrai dar sugrįšiu. Jau kitokia. AČIŪ! APKABINU!“ (Rima)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.