Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Šuolis į eketę – vienas iš būdų nugalėti savo baimes. Jungiasi 6 miestai

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Tikslas – pažadinti kūną, jo prigimtines reakcijas

30 dienų ledinės eketės iššūkis, pirmą kartą paskelbtas prieš keletą metų, šiandien nuvilnijo per visą Lietuvą. Nuo sausio 18 d. tokiu būdu stiprinti valią ir grūdinti kūną panoro ledinių maudynių entuziastai Alytuje, Kaune, Vilniuje, Trakuose, Radviliškyje, Marijampolėje bei kitose miestuose ir miesteliuose.

„Mažai energijos? Blogai miegi? Dažnai sergi? O gal nori išbandyti tai, ko niekada nesi daręs gyvenime? Prisijunk prie mūsų!“, – kviečia žiemos iššūkio organizatoriai bei ragina nebijoti išeiti iš komforto zonos ir išplėsti savo galimybių ribas.

„Šio iššūkio tikslas nėra nusifotografuoti drauge su sveikuoliais šokant į eketę, kad galėtume pasipuikuoti. Svarbiausia, turėti vidinį motyvą ir supratimą, kokių tikslų siekiame tokiu drastišku grūdinimosi būdu,“- tikina šio iššūkio sumanytojas – Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. Mūsų kasdienio komforto išsekintai vaizduotei tiek badas, tiek šaltis gali atrodyti pernelyg sudėtingi išbandymai žmogaus organizmui. Tačiau nėra reikalo bijoti. Neskatinama lenktyniauti ar siekti rekordų. Tikslas – pažadinti kūną, jo prigimtines reakcijas.

Šaltis – draugas ar ligų sukėlėjas?

Šaltis yra vienas labiausiai pažįstamų mums dirgiklių. Tai – puikus pagalbininkas atstatant mūsų išbalansuotą fiziologiją. Vyresnioji karta dar atsimena laikus, kai kaimo moterys žiemą eketėje skalbdavo drabužius, vaikščiodavo lengvu apavu. Nepaisant to, kad žiemos ir kasdienė aplinka nebepanaši į mūsų senelių ar prosenelių, per tūkstančius metų susiformavusi mūsų genetinė atmintis turi  informaciją susijusią su įmanomais iššūkiais ir būdais juos įveikti.

Todėl net ir šių laikų kūnas žino, kaip reaguoti į šaltį. “Yra įrodyta, kad eilinis žmogus be specialaus pasiruošimo (be abejo, išskyrus psichologinį) gali išbūti eketėje iki 3 min. be jokių neigiamų pasekmių kūnui. Svarbiausi tokiu atveju yra nusiteikimas. Jei bijosime ar būsime įsitempę, kūnas šalčio šoko nepageidaus, tačiau jei įsijausime ir stengsimės atsipalaiduoti, įsijungs natūralios reakcijos ir kūnas pasiruoš tokiai misijai be neigiamų pasekmių“, – tikino Win Hof metodo instruktorius Arūna Degutis.

Kaip tai veikia?

Santykyje su dideliu šalčiu galima net stebėti, kaip kraujagyslės, esančios odos paviršiuje, mikro raumenų pagalba susitraukia, taip sustabdymamos kraujo cirkuliaciją. Galūnėse užsidaro didesnių kraujagyslių tinklas tam, kad apsaugotų vidaus organus išlaikydamas juose būtiną 37 celsijaus temperatūrą. Šie kūno mechanizmai leidžia net neužgrūdintam žmogui lediniame vandenyje išbūti 2-3 min. ir gana lengvai atsistatyti nuo peršalimo. Patyrę šalčio mėgėjai sugeba išbūti šaltyje ir  žymiai ilgiau.

VILNIUS: Darbo dienomis 9 valandą, savaitgaliais 11 val. Prie žaliųjų ežerų! 
KAUNAS: Darbo dienomis 9 valandą, savaitgaliais 11 val. Lampėdžių karjere, prie pirtelės.https://www.facebook.com/events/310040872960220/
ALYTUS: Darbo dienomis 6:30 val, savaitgaliais 11 val. prie mažosios Dailidės ežerėlio.https://www.facebook.com/events/367286857182592/
RADVILIŠKIS: Kiekvieną dieną, 9 valandą ryte. Prire Eibariškių tvenkinio. https://www.facebook.com/Ledinės-maudynės-Radviliškis-2019-1987487337996048/
TRAKAI: Darbo dienomis 9 valandą, savaitgaliais 11 val. Prie Trakų futbolo stadiono, adresu: Birutės g. 32-34 
https://www.facebook.com/events/288959085145962/

MARIJAMPOLĖ: Darbo dienomis 6 valandą, savaitgaliais 7 val. Mokolų paplūdimyje prie Šešupės, adresu: K. Donelaičio g. 12 
https://www.facebook.com/events/1336673069806261/?active_tab=about

Lietuvos sveikuolių sąjungos iniciatyva ištisus metus vyksta grūdinimosi renginiai visoje šalyje. Be 30 dienų ledinės eketės iššūkio, vasario 9 d. tradiciškai vyks grūdinimosi šventė „Palangos ruoniai 2019“, o kovo 2 d. laukia 25 metrų plaukimas ekete Trakuose, Galvės ežere.

Apie būsimą renginį – „Palangos ruoniai 2019“  https://www.sveikuoliai.lt/grudinimosi-svente-palangos-ruoniai-2019

                  Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovė Jūratė Marčiulaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.