Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sutriko vaiko regėjimas? Priežastys gali slėptis tėvų elgesyje

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Tai kiek kitoks požiūris nei įprasta. Gydytojai oftalmologai dažnai sako, kad regėjimo sutrikimai paveldimi, neišvengiami senatvėje, kad sutrikus regėjimui būtina visada nešioti akinius, kai juos paskiria gydytojas. Žmonės prigąsdinami neva nenešiojant akinių jų regėjimas dar labiau silps. Mano nuostabai, dabar sutinku daug kūdikių su akiniais. Dar sėdėti nemokančiam vaikui išrašomi akiniai…

Pabendravusi su profesionaliais akių gydytojais supratau koks didelis skirtumas yra tarp oficialaus mokslo pozicijos bandant gydyti (nes išgydyti retai kada pasiseka) minėtus regėjimo sutrikimus ir metodų, leidžiančių natūraliais būdais stiprinti ir susigrąžinti normalų regėjimą, filosofijos.

Oficiali medicina sako, kad jei žmogui vystosi trumparegystė, būtina dėtis korekcinius akinius, nes kitu atveju trumparegystė progresuos. Jei užsidėjus akinius po kiek laiko ji vis tiek progresuoja, būtina dėtis stipresnius korekcinius akinius. Ir taip be pabaigos, kol sustos progresuoti (jei sustos), kol ateis 40 m. amžius, kai regėjimo anomalijos krypsta toliaregystės link, arba kol akies obuolys įgaus taisyklingą formą (tenka girdėti iš gydytojų, kad vaikui augant ir vystantis, ypač paauglystės metu, akies obuolys įgauna netaisyklingas formas, todėl silpsta regėjimas).

Webinaras “Kaip padėti savo vaikui gerinti regėjimą natūraliais būdais?”

Natūralių regėjimo gerinimo ir stiprinimo metodų autoriai, juos išbandžiusių ir taikančių žmonių patirtis sako visiškai ką kita: trumparegystė progresuoti nustoja vien tik padėjus akinius į šalį, nenešiojant jų. O pradėjus daryti psichiką ir regėjimo mechanizmą atpalaiduojančias pratybas regėjimą galima visiškai atstatyti arba bent jau pagerinti. Tas pats su toliaregyste, astigmatizmu ir žvairumu.

Po devynerių metų patirties organizuojant regėjimo stiprinimo stovyklas galiu drąsiai teigti, kad daugelį regėjimo sutrikimų: trumparegystę, toliaregystę, žvairumą, astigmatizmą galima panaikinti arba sumažinti šių funkcinių regėjimo sutrikimų laipsnį natūraliais būdais, be akinių. Vos per savaitę pasiekiama puikų  rezultatų, kurie, be abejonės, yra labai individualūs. Vienam žvairumas gali dingti per keturias dienas, kitam ir mėnesių neužteks. Viskas priklauso nuo pačio žmogaus noro, kantrybės, tikėjimo, nuo to, kiek ilgai buvo nešioti akiniai, nuo fizinės sveikatos būklės ir pan. Kiek žmonių, tiek ir regėjimo sutrikimo priežasčių. Oftalmologas V.H. Beitsas, vienas žymiausių natūralaus regėjimo gerinimo metodo autorių pasaulyje, sakė, kad jei žmogus sugebėtų atsipalaiduoti per 5 minutes, jo regėjimas sugrįžtų per tas pačias 5 minutes. Todėl vaikams regėjimą susigrąžinti gerokai lengviau. Jie, skirtingai nei suaugusieji, neturi tiek daug neteisingų nuostatų, stereotipų ir nuostatų, trukdančių atsipalaiduoti.

Regėjimo gerinimo stovykla “Šalin akinius!”-2023

Kalbant apie vaikų regėjimo sutrikimus ir jų šalinimą natūraliais būdais, tėvams yra gera žinia. Anot V. Beitso, vaikų, kaip ir suaugusiųjų, regėjimas sutrinka dėl nuolat patiriamos įtampos. Įtampos šaltiniai, kaip jau rašyta, visiems labai skirtingi. Tačiau vienareikšmiškai, įtampos šaltinis vaikui pirmiausiai yra šeimoje, šeimos elgsenos modeliuose. Dažniausiai sutinkami šie:

  • Tėvų patiriama įtampa, pervargimas, noras greičiau ištrūkti iš namų, siekti karjeros, nutraukti žindymą, susirasti auklę.
  • Per didelis rūpestis vaiku, įvairūs draudimai, neleidžiantys vaikui atsiskleisti.
  • Per ankstyvas vaiko atskirymas į jo kambarį;
  • Išėjimas į darželį/mokyklą, jų keitimas.
  • Sesės arba brolio atsiradimas šeimoje. Vyresnis vaikas nebejaučia mamos ar tėčio meilės, šilumos, saugumo.
  • Tėvų skyrybos – viena dažniausių priežasčių, sukelianti vaikų, ypač berniukų, regėjimo sutrikimus.
  • Perdėtas tėvų muštras tvarkai ir disciplinai, per didelė elgesio kontrolė;
  • Vaiko prigimčiai prieštaraujanti tvarka ir disciplina mokykloje: sėdėti, tylėti, dirbti, klausyti, viešai demonstruoti įvertinimui savo žinias, konkuruoti.
  • Per didelis vaiko užimtumas, bėgimas į būrelius, veiklas.
  • Per mažai laiko leidžiama gryname lauke, natūraliame apšvietime.
  • Neribojamas ekranų laikas.

Kad ir koks regėjimo sutrikimas yra jūsų vaikui, tam yra priežastis. Ir ji ne šiandien atsirado, o tvyro jau mažiausiai vienerius-dvejus metus šeimoje. Jei leisite kritiškiau įvertinti savo, kaip tėvų elgesį, nuostatas, požiūrius, galbūt rasite ir išeitį. Labai tikėtina, kad tai pakeis ne tik jūsų vaiko, bet ir jūsų pačių gyvenimo kokybę.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.