Sveikuoliai įvardina didžiausią klaidą: laimės negali sukurti kažkas kitas

Dalintis

Šiuolaikiniam žmogui džiaugtis gyvenimu trukdo nuolatinis skubėjimas, rutina, dėl žinių trūkumo prastėjantys santykiai šeimose. Pervargimo kamuojami žmonės neranda laiko pailsėti. Virtuali erdvė sukuria laikiną laimės iliuziją išsekindama emociškai ir atitolindama nuo esminių dalykų gyvenime. Tai sukuria vidinę tuštumą, kurią dabar labai populiaru slopinti alkoholiu, tabaku, narkotikais, antidepresantais ar migdomaisiais vaistais. Tai didelė klaida. „Laimės galima išmokti“, – įsitikinusi Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė Eglė Kislovski.

Anot E. Kislovski, didžiulė klaida yra manyti, kad laimę gali sukurti kažkas kitas: „Svarbu atsikratyti aukos vaidmens ir prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą,. Kad tą padarytum, visų pirma, turi susiformuoti įgūdį pastebėti, ar nesi auka, ar negyveni nesibaigiančiame aukos, agresoriaus arba gelbėtojo trikampyje. Ir, jei pastebi, kad taip yra, reikia žinoti, ką daryti toliau. Tai nereiškia, kad šio modelio nebekartosime. Bet pakartoję, greičiau pastebėsime vėl, gebėsime keisti situaciją per trumpesnį laiką, ne tik kaltinsime kitus ar lauksime paguodos, gailesčio”.

SVEIKOS GYVENSENOS STOVYKLA „LAIMĖS GALIMA IŠMOKTI” 2024!

Socialiniai tinklai kuria laimės iliuziją

Kalbėdama apie laimę, stovyklas jaunimui ir suaugusiems organizuojanti E. Kislovski pabrėžia, jog didžiulis trukdis tikram džiugesiui patirti yra virtuali erdvė, nes ten mes kuriame iliuziją. „Tai yra pabėgimas nuo savęs, nuo realybės, atsiduri kažkur kitur. Socialiniuose tinkluose tavo laimė priklauso nuo kažko kito, nuo dėmesio, tarsi nusiimi nuo savęs atsakomybę. Taip pat ten labai dažnai lyginame save su kitais: socialiniai tinklai kuria pavydo, konkurencijos jausmą, nepasitenkinimą. Vidinės laimės stoka griauna santykius su savimi”.

Kaip veiksmingą sprendimą moteris siūlo atsigręžti į gamtą, mažiau laiko leisti su išmaniaisiais įrenginiais, daugiau su artimaisiais ir draugais kuriant ir gilinant santykius, laikytis sveikos dienos rutinos, disciplinos. „Tai mūsų viduje vysto ir augina ilgalaikio pasitenkinimo gyvenimu jausmą. Tai visai kas kita nei trumpalaikiai dopamino pliūpsniai. Kitaip nieko nebus. Niekaip. Per labai trumpą laiką galima išmokti išpildyti savo dvasinius, emocinius, fizinius ir intelektualinius troškimus“, – tikina ji.

Vaikų ir jaunimo stovykla „Laisvės kodas – 2024”

Palaikanti sveikai gyvenančiųjų bendruomenė

Lietuvos sveikuolių sąjunga organizuoja daug renginių, kuriuose dalijasi žiniomis ir įrankiais, leidžiančiais už savo sveikatą ir laimę atsakomybę prisiimti pačiam. Vienas iš tokių – vasaros stovykla pavadinimu „Laimės galima išmokti”.

 „Stovykla yra ne tik liūdesyje paskendusiems žmonėms. Ji skirta visiems, kas nori pailsėti, sulėtėti, atgauti jėgas ir energiją, kas domisi ar nori pasidomėti sveiku gyvenimo būdu, santykių psichologija, kas nori patirti ryto saulės patekėjimą, vandens maudynių malonumus, pabendrauti su įvepiančiais lektoriais. Stovykla yra tiek šeimoms, tiek vienišiems, ieškantiems, norintiems kurti sveikus santykius. Didelis privalumas yra tas, kad tol, kol tėvai būna užsiėmimuose, mes prižiūrime jų įvairaus amžiaus vaikus“, – pasakoja ji.

Laukinė išlikimo gamtoje stovykla jaunimui „LAUKINIAI 2024”

Septynių dienų stovykloje sveikuolių bendruomenėje puikiai žinomi lektoriai dalinsis žiniomis apie mitybą, judėjimą, santykius. Įvairios atpalaiduojančios terapijos leis patirti džiaugsmingą dabarties momentą. Bus laiko bendrauti. Atsivers prarasti maži dalykai, kurie mus daro iš tiesų laimingais.

„Gyvendami kiekvienas sau, pamiršome, kad esame susiję. Kurdami ir gilindami santykius tarpusavyje, mes tikrai būsime laimingesni”, – sako tris dukras auginanti moteris.

www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Aktualijos

Tėvystės bejėgystė su paaugliu: kaip gelbėtis?

Nė vieni tėvai nesvajoja, jog jų vaikas telefonu praskrolins kone visą paauglystę, teks nuolat ginčytis, pyktis. Neįsivaizduoja savo vaiko ir užkampyje su cigarete. Tačiau nutinka visaip. Ir kai susitarti tampa

Naujienos

Ar norėtum pagerinti regėjimą per 30 dienų?

Gegužės 14 dieną Lietuvos sveikuolių sąjunga skelbia nuotolinį regėjimo gerinimo iššūkį. Tikslas – supažindinti žmones su natūraliais būdais, padedančiais pastiprinti savo regėjimą ir galbūt pradėti naują gyvenimo etapą be akinių.

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.