Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sveikuoliai kviečia svaigintis

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Sveikuolių sąjunga kviečia vasaros iššūkiui – svaigintis kas dieną. Specialiai sukurtoje Facebook grupėje „30 dienų iššūkis“ iššūkio dalyviai nuo birželio 18 d. ras taisykles, turės galimybę dalintis tuo, kas juos svaigina labiausiai, kviesti prisijungti kitus, dalintis patirtimis. Galvojantiems, kad geriausiai svaigina alkoholis ir narkotikai, tai bus naujų atradimų vieta.

Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė (25 m.) sako, kad alkoholis, kaip svaiginimosi priemonė, yra bjauri. Alkoholio paveiktų žmonių kalbos – bukos, nekalbant apie elgesį: „Čia sovietinis palikimas. Tingėjimas kažko ieškoti, tyrinėti. Alkoholis – taip nuobodu. Ne tie laikai! Dabar galima tikrai turiningiau praleisti laiką nei gurkšnojant neaiškios kilmės gėralus“, – teigia jaunas vyras.

„Mane beprotiškai svaigina aukštis, greitis, kelionės, meilė. Gali svaigti nuo muzikos, svaigulingai siekti savo svajonių, tikslų. O sporto pasiekimai kaip svaigina! Pats procesas… Vasarą kviečiu praleisti ieškant naujų, tikrų jausmų, kuriuos alkoholis ir narkotikai paslepia, nuslopina ir neleidžia prasiveržti. Kviečiu atrasti ir pajausti, nuo ko jūs tikrai svaigstate. Gal tai skaitymas, gal vaikščiojimas miške ar plaukimas, gal kalbų mokymasis ar maisto gaminimas? Kiek visokių blaivių festivalių, stovyklų, seminarų, kur gali pamažu artėti prie savęs, pažinti, atrasti ir pradėti gyventi nesibaigiančiame svaigulyje“, – prisijungti prie iššūkio kviečia LSS prezidentas.

LSS regėjimo gerinimo stovyklų lektorius Mindaugas Mitkevičius (29 m.) taip pat jungiasi prie iššūkio: „Noriu visada jaustis kuo geriau, būti sveikas ir energingas, o alkoholis su šiuo tikslu visiškai nedera. Alkoholis neleidžia būti laisvam ir atsipalaidavusiam. Besisvaiginančios alkoholiu merginos atrodo nelaimingos, nes neranda kito būdo kaip atskleisti savo tikrą vidinį žavesį. Yra galybė būdų kaip tą padaryti be alkoholio. Jie leidžia pajusti laisvę, nepriklausomybę, tikrą jų skonį.“

Mindaugą svaigina veiklos su gera, sąmoninga ir blaivia kompanija. Labiausiai jį žavi tai, kad į bet kokį blaivų festivalį nuvykęs vienas iškart gali rasti bendraminčių. Nes ten atvykusius žmones jau sieja bendras mąstymas, sąmoningumas, gyvenimo būdas, pozityvumas, gera nuotaika. „Ten kur bendraminčiai – ten visada ir tikri draugai, draugai visam gyvenimui“, – šypsosi Mindaugas.

2018 m. metų LSS savanoriu tapęs 19 m. Gabrielius Skuminas alkoholio nėra daug ragavęs: „Visi matė, kaip atrodo alkoholio paveikti žmonės. Kai esi blaivus susitikimuose, kur žmonės vartoja alkoholį, supranti, kad tai yra kažkas šlykštaus. Tiesą pasakius, su alkoholio paveiktais žmonėmis bendrauti beveik neįmanoma. O kai nėra su kuo pasikalbėti, ką tu ten išvis veiki? Tokia aplinka man sugadina nuotaiką, vengiu jos“ .

Gabrielius mėgsta važinėti dviračiu, groti gitara. „Kiekvienas turim kažkokių hobių, kuriuos galim įgyvendinti (vieni arba su kitais). Kaip tik atėjo vasara, o kartu su ja ir visokie nuostabūs renginiai, festivaliai, kuriuose gausu jaunimui prasmingą veiklų. Ir aš tikiu, kad visa tai tikrai galima daryti be alkoholio. Nepasakysiu jokių laimės receptų, ar 3 dienų alkoholio metimo programų. Bet galiu užtikrinti, kad tas receptas yra. Niekas jo neranda per dieną, bet taip pat neranda ir tie, kurie išvis neieško. Tai aš siūlau pradėti ieškoti“, – prie iššūkio kviečia prisijungti Gabrielius.

Vasaros iššūkis „Svaiginkis“ prasideda birželio 18 d. ir truks iki rudens. Iššūkio grupėje dalyviai kasdien turės galimybę dalintis jų gyvenimą nuspalvinančias pomėgiais, potyriais, renginiais, veiklomis, patirtimis, kurios leidžia pajusti tikrą, niekada nesibaigiantį gyvenimišką svaigulį. Alkoholis ir kitos narkotinės medžiagos, trukdančios patirti šią būseną, iššūkio metu nevartojamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.